Mercedes Benz Arocs 3363 6x6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Maciej »

Większy wykrzyż to jest to :ok Poupychaj jeszcze te spaghetti z kabli w jakieś czarne peszle i będzie cacy :ok

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Sławek pisze:
02 maja 2021, 16:36
Być może to tylko kwestia zdjęć, ale wydaje mi się, że kabina jest nienaturalnie pochylona do przodu.
Poza tym, super :brawo

Pozdr
Bardzo możliwe, nie jest w ogóle przykręcona, tylko nałożona ot tak, bo nie chce mi się ciągle śrubek odkręcać :D
Maciej pisze:
02 maja 2021, 16:38
Większy wykrzyż to jest to :ok Poupychaj jeszcze te spaghetti z kabli w jakieś czarne peszle i będzie cacy :ok
Spaghetti będzie poupychane, na razie to jeden wielki plac budowy :D

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Cześć i czołem :)

Ostatnio udało mi się wyciąć w końcu podstawy pod obrotnice z blachy, do tego dostałem drukowane elementy obrotnicy od znajomego, więc mogłem poskładać to do kupy. Niestety, okazało się, że drukowany element nie jest pełny w środku, przez co podczas wywiercenia dziurek pod śrubki i samego wkręcania śrubek elementy pękły i się rozwarstwiły, więc nic z tego nie będzie i trzeba będzie to jeszcze raz zrobić.
Borku, Twoja oferta drukowania wciąż jest aktualna?
Pomimo tego jestem nawet zadowolony z tego, jak to działa. Od dołu są małe łożyska kulkowe, więc fajnie się to kręci. Z lekkim oporem, ale się kręci :)
IMG_20210516_150204.jpg
IMG_20210516_150214.jpg
IMG_20210516_150135.jpg
IMG_20210516_150146.jpg
W tak zwanym międzyczasie poszukuję małych profili na podpory. Niestety, są to trochę niestandardowe wymiary, więc będzie z nimi problem :/
Znalazłem firmę, która ma w ofercie profil, który by był idealny jako wysuwaną podporę, ale na obudowę już nie ma nic takiego. Wiecie może, czy jakaś firma robi takie niestandardowe profile pod zamówienie?

Na razie tyle.
Do następnego :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: mongrel »

Staraj się opierać na tym co jest na rynku. Profile na zamówienie to przecież byłby kolosalny koszt.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: wajha1983 »

Sa w sklepach modelarskich profile w których można vos wybrac, ale to nie są tanie rzeczy.
Tak jak mowil mogrel, lepiej wykorzystać cos co jest dostępne na rynku.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: borek »

Oczywiście jak mogę to pomogę. Zerknij na conrada maja tam pełno profili z mosiądzu. Fakt ceny tez są dość wysokie ale nigdzie indziej nie ma takich a oni maja.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Drabek »

Podpory zrób z rurek alu. Łatwo dobierzesz średnice.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Cześć i czołem,
dawno nic tutaj nie pokazywałem, ale z Arocsem coś tam się wciąż dzieje. Koncepcja po raz kolejny się zmieniła, dłużyca poszła na Actrosa, a tutaj będzie siodło z HDS-em.
Od jakiegoś czasu działałem z podporami, baza już była, więc działałem z wysuwem. Na chwilę obecną jest oparty na pololu, ale raz, że jest to dość głośne, dwa, dość powolne (500 rpm na 6V, szybsze tylko na 12V), a trzy dość mocno się to trzęsie. Profile zewnętrzne dorabiałem na własną rękę z pociętego kątownika i sklejonego klejem epoksydowym, co zdaje egzamin, ale wygląda jak wygląda :D jeśli ta wersja zostanie, to pójdzie szpachla, a potem kolor.
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg


Do tego wywaliłem oryginalne mocowanie kabiny z przechyłem, teraz kabina jest ściągana do góry i mocowana na gnieździe VGA. Nie udałoby się to, gdyby nie (kolejna już :D) pomoc Borka z drukami 3D - wielkie, wielkie dzięki :)
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
Dodatkowo doszły bajery typu kogut (Macieju, spokojnie, podstawa będzie pomalowana na czarno :D) i gaśnica.
2.jpg
3.jpg
No i w końcu założyłem oświetlenie, moduł jest od zacha23, leżał w skrzynce z różnymi innymi rzeczami od czerwca. Dodatkowo jest moduł dźwięku, czyli chiński TBS micro. Nie jest ustawiony, przez co ciężarówka brzmi jak jaki crawler :D powiedzcie proszę, jak go ustawić, jest jakiś program do tego albo coś? Programator na USB mam, ale nie wiem co dalej :D
9.jpg


Na razie światła są tylko z przodu, miałem dziś ogarnąć tył, ale właściwie cały dzień zleciał na ustawianiu kabiny i podłączaniu złącza VGA, żeby wszystko działało jak należy :D

No, to na razie to tyle. Może teraz pójdzie coś szybciej, złapałem ostatnio motywację, jak zobaczyłem, jak Pawloosw działa z Ikarusem każdego dnia :he
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Drabek »

Profile są z dużym luzem dlatego latają. Musisz je skasować.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Maciej »

Zarąbisty patent z tym złączem VGA :szoki co do programowania TBSa to wszytsko jest w wątku "dźwięk za stówkę, kabel za dyszkę". Ogólnie soft trza pobrać ze strony benediniego.

ODPOWIEDZ