Mercedes Benz Arocs 3363 6x6

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Sogun »

hm, te wtyki tamijoskie nie sa zle ale do malych pradow , najlepsze sa xt60-90 ale te z kolei wypina sie ujowo sa jeszcze Tdean ktore stosuje i sa chyba posrednie miedzy tymi pierwszymi , fajnie sie rozpinaja i daja dobry styk na ampery zapomianiem no i oczywiscie goldy te sa chyba najlepsze ze wszystkich wtyczek ale zabieraja troche miejsca w modelu

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Arcidiablo »

no tak, ale wiesz, jak już 10 modeli spłonęło przez wtyczkę to jest już grubo :D i zaraz ujawnią się koledzy którym to się przydarzyło :hmm a jednocześnie potwierdzą ten fakt

czolgruski

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

O nie nie nie nie, tak to mi nie mówcie nawet :D Jakoś nie uśmiecha mi się wizja, żeby mój pierwszy i jak na razie jedyny model w oka mgnieniu miał się stać małą kulą ognia i zaraz po tym kupką spalonego plastiku :D

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Sogun »

porzadne styki musisz miec napewno przy zasilaniu lipo, inne pakiety lepiej znosza ew zwarcia :)

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9098
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Drabek »

czolgruski pisze:
16 cze 2020, 20:33
Drabek, czemu mam wykasować wtyczkę? Pakiety Tamiyy nie są najodpowiedniejszą opcją do ichniejszych modeli? Pewnie nie, skoro mówisz, żeby kasować wtyczkę :D

Co do mostu, to mój błąd. Nie przypatrzyłem się dokładnie instrukcji, tylko skręciłem dyfer i tak wyszło. Potem się kapnąłem, że mi podkładki zostały :D
Ponieważ żaden lipo nie ma takiej wtyczki, i nie są dobrym złączem na duże prądy.

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Rasalo »

Drabek pisze:
16 cze 2020, 21:48
czolgruski pisze:
16 cze 2020, 20:33
Drabek, czemu mam wykasować wtyczkę? Pakiety Tamiyy nie są najodpowiedniejszą opcją do ichniejszych modeli? Pewnie nie, skoro mówisz, żeby kasować wtyczkę :D

Co do mostu, to mój błąd. Nie przypatrzyłem się dokładnie instrukcji, tylko skręciłem dyfer i tak wyszło. Potem się kapnąłem, że mi podkładki zostały :D
Ponieważ żaden lipo nie ma takiej wtyczki, i nie są dobrym złączem na duże prądy.
Oczywiście, że są lipole z wtyczką Tamiya.
https://tamico.de/LiPo-74V-4200mAh-40C- ... ack-Tamiya
Co nie zmienia faktu, że są "średnie" :D

czolgruski

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Cześć i czołem!
Budowa Arocsa cały czas trwa, właściwie wszystko już jest poskładane do kupy, jedynie jeszcze kabina schnie, więc zostanie tylko wszystko poskładać do kupy i będzie gitara :)
Podwozie jest całe :)
IMG_20200627_175420.jpg
Tak jak pisałem na początku, od razu założyłem mikroserwo do siodła, zamontowałem je pod srebrną płytką, cięgno podłączone i jak na razie działa, co będzie później, to czas pokaże :D

Teraz mam kolejne zagwozdki i pytania. Czy taka aparatura będzie w porządku?
https://www.conrad.pl/p/aparatura-carso ... 14-1325936
Wiem, że ma 14 kanałów, ale stwierdziłem, że kiedyś może mi się taka przydać. Na przykład chcę do tego Arocsa w przyszłości (raczej dalszej niż bliższej, ale kto wie :D) założyć jakiegoś HDS-a. Nie ma świateł, ale za to HDS-a chcę :D
Światełka też chcę, ale to też już później :)

Gorzej mam trochę z napędem. Silnik z regulatorem mam, do tego motoreduktor modelcrafta 1:30, ale jak to wszystko mi przyszło, to miałem lekkiego zwisa, jak to wszystko spiąć w kupę. Myślałem, żeby zostawić oryginalne miejsce silnika tak jak w kicie jest przewidziane, reduktor jakoś zamontować w miejscu skrzyni i połączyć to wałem, w taki sposób:
IMG_20200627_152938 — kopia.jpg
No i chcę zmienić oryginalne wały między mostami i między reduktorem (skrzynią) a mostem przednim na jakieś podobne do tego https://allegro.pl/oferta/kardany-przeg ... 7384085705.
I teraz tak, jeśli takie coś da się zrobić, to zrobić, to będę potrzebował zębatkę taką, jak jest na silniku modelcrafta, a nie bardzo wiem gdzie takiej szukać, linki mile widziane :D ewentualnie jak ściągnąć tą z tego silnika :D
IMG_20200627_182951.jpg
Na razie to tyle. Bardzo Was proszę o jakieś rady, jak ugryźć temat z napędem. Nie ukrywam, że bardzo bym chciał to załatwić w taki sposób, jak napisałem, ale że jestem zielony, to mogę chcieć gruszki na wierzbie :D

Z góry wielkie dzięki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1429
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: mongrel »

Ale numer. Jesteś gigant. Nikt jeszcze na taką kombinację przekładni w skrzyni nie wpadł. Najlepsza i jedyna rada - doczytaj odpowiednie tematy na forum. A myślałem że widziałem już dużo, nic nie widziałem. Serio, czytaj forum i pójdzie gładko.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1385
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Do silnika modelcrafta polecam od kolegów z forum drukowaną obudowę. Jeśli chodzi o tą zębatkę podważaj ją od dołu i zejdzie :)

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9098
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Drabek »

Na temat zębatki jest napisanew odpowiednim dziale. Co do dostępności to tylko na hobbyking. Jak byś kupił inną przekładnię modelcrafta to być nie musiał szukać zębatki. Co do wałów to musisz dobrać długośc. Między mostami będzie bardzo krótki.

ODPOWIEDZ