Czarny King Hauler

trucker-pl

Czarny King Hauler

Post autor: trucker-pl »

Cześć!

Wypadałoby chyba opublikować swój model :P
50058191681_42f67891e7_h.jpg
Do ciężarówek w 1:14 śliniłem się od 1996 roku, kiedy ojciec przyniósł do domu pierwszy katalog Tamiyi. Miałem wtedy 6 lat i z miejsca zakochałem się w zdjęciach żółtego Globe Linera z cysterną Shella. Co ciekawe, King Hauler nie wywarł na mnie takiego wrażenia - może za sprawą czerwonego koloru, który do dziś nieszczególnie mi podchodzi, być może przez mniej ciekawą naczepę. To i tak bez znaczenia - w latach dziewięćdziesiątych mogłem co najwyżej klecić takie auta z Lego (co też czyniłem nałogowo :P), jeśli jakiś truck 1:14 w ogóle pojawił się w sklepie, to był horrendalnie drogi i nieosiągalny. Mimo wszystko temat zdalnie sterowanych ciężarówek zawsze gdzieś mi towarzyszył - z dziesięć lat temu budowałem takie w ramach klubu dorosłych fanów Lego:
5401857783_9febf5e240_o.jpg
4525763244_199b719523_o.jpg
Później niejako na pocieszenie sprawiłem sobie kilka tanich aut od WPL:
49455396336_baf8494499_o.jpg
49451411082_4290659ab5_o.jpg
Te modele jednak wzbudzały we mnie mieszane uczucia. Żeby to jeździło, to trzeba w tym wymienić cały układ napędowy (bo oryginalnie wszystko jest z plastiku i momentalnie pęka), a także elektronikę, bo na fabrycznej auto ledwo jedzie. Urala doinwestowałem w pełni i niby jeździł super, tylko co z tego, skoro przez wysoko położony środek ciężkości co chwilę się wywracał? W końcu sprzedałem obydwa modele, ale mimo to rozważam powrót do tematu terenówek.

Aż w końcu gdzieś w odmętach Internetu trafiłem na zdjęcie Peterbilta - zabawki, wyprodukowanego przez firmę Shinsei.
s-l16003.jpg
Skala 1:24, bardzo ładne odwzorowanie detali, naczepa do przewozu samochodów, oraz w pełni proporcjonalne sterowanie - to wszystko w latach osiemdziesiątych, gdy u nas marzeniem był Polonez na kabel z Częstochowskich Zakładów Zabawkarskich (nigdy takiego nie miałem!!!). W tym momencie coś we mnie pękło i zamówiłem King Haulera :D

Jest to zwykła wersja, pomalowana farbą w sprayu semi gloss black Tamiyi. Wyszło nawet znośnie, biorąc pod uwagę, że pierwszy raz malowałem tak duży obiekt. Model jest w pełni fabryczny (nie licząc prostego zestawu oświetlenia od Killerbody), raczej nie mam zamiaru katować go w terenie (do tego celu pewnie sprawię sobie Hiluxa od WPL), ani wozić 20kg ziemi (może kiedyś jakiś Ził z Kingkong RC...), więc PÓKI CO jego osiągi mi wystarczają :P

Do modelu trafiła nieśmiertelna apka Flysky FS-I6, bateria Gens ace 3500mAh i regulator Rocket A1, podobno będący kopią Hobbywinga 1060. MFU póki co brak, ale nie spieszy mi się, najpierw chyba wolałbym sprawić sobie naczepę. Transporter samochodów były najlepszy, szkoda, że musiałbym zrobić go sobie sam.

Ok, dość nudzenia, parę zdjęć. Więcej na moim Flickrze -> https://www.flickr.com/photos/ciezarowkaz/

Pozdrawiam :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kondziu
Kierowca
Posty: 189
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:46
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Czarny King Hauler

Post autor: Kondziu »

Podoba mi sie beterbilt

Fajnie opisałeś swoją historię

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Czarny King Hauler

Post autor: Arcidiablo »

Stockowy ale bardzo ładny, zdjęcia w plenerze robią robotę. Myślę, że złapiesz bakcyla już przy tym modelu i nie będzie to ostatni truck w 1:14. Tak trzymaj :ok

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Czarny King Hauler

Post autor: Sogun »

siodlo zamontowalem odwrotnie :) tzn tak jak logika nakazuje a model to świetny amerykański klasyk , tez mam czarną fabryczną wersje, do zestawu mam cysterne Tamiy , świetnie sie prezentuje taki zestaw

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Czarny King Hauler

Post autor: Maciej »

Posta się czyta jak dobrą książkę :ok Tak jak zauważył Diablo - niby stockowy, a ma w sobie coś :ok
Przede wszystkim ma też potencjał do zmian :he

Ostatnio pogrywam w Snowrunnera i zaczynają mi się podobać długie maski - może kiedyś sobie amerykańca sprawię. Jest tam nieprzyzwoicie dużo miejsca na wszystko :szoki

Będziesz coś nim ciągał?

trucker-pl

Re: Czarny King Hauler

Post autor: trucker-pl »

Dzięki za miłe przyjęcie :brawa

Czy będę kupował więcej aut - póki co nie planuję, jestem minimalistą i wolę mieć jedną w pełni dopracowaną rzecz, niż 10 średnich (casus WPLi :P ), ale nie wiem czy wytrzymam. Jeśli już, to może Globe Liner, może jakieś wariacje na temat King Haulera (betoniarka? zamknięta skrzynia?), może coś z King Kong RC. W tym ostatnim przypadku zniechęca mnie jednak konieczność ściągania wszystkiego z Chin (u nas nie dość, że nikt tych modeli nie dystrybuuje, to jeszcze mało kto o nich słyszał, modele WPL przynajmniej można było oficjalnie kupić w Polsce), a także problemy jakościowe na jakie skarży się trochę ludzi. Ogólnie od kilku miesięcy dramatycznie chciałem sobie coś poskładać, zastanawiałem się między Tamiyą a King Kongiem, wygrała Tamiya :P

Coś w nim pewnie pozmieniam, o ile efekty dźwiękowe czy drgania nadwozia nie są mi potrzebne, tak możliwość podpięcia oświetlenia naczepy, zdalnego sterowania podporami czy blokadą siodła jest kusząca. O, chętnie dołożyłbym spoiler dachowy :P

Z naczep, to coś kupię, ale jeszcze nie wiem co - najbardziej prawdopodobna wersja to cysterna (i żeby jeszcze udało mi się dorwać do niej stare naklejki Shella...), platforma, albo coś niskobudżetowego - naczepa do przewozu ciężkiego sprzętu z Brudera plus odpowiedni tuning. To ostatnie średnio pasuje stylistycznie do amerykańskiej ciężarówki, ale lubię takie dziwne połączenia. Gdybym miał odpowiedni warsztat, to może naczepa do przewozu samochodów, jak w tej zabawce od Shinsei która pokazałem wyżej.

Dzięki za komentarze, pozdrawiam :brawa

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Czarny King Hauler

Post autor: Drabek »

Z King Kong RC to tylko podwozie pasuje. Jakość lepsza niż Tamiya bynajmniej podwozie. Co do części to nie ma problemu. Na ebay jest sklep producenta i wszystko jest.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Czarny King Hauler

Post autor: mongrel »

Gratuluję zacięcia w budowie z lego. Fajnie pomyślane i zbudowane.

trucker-pl

Re: Czarny King Hauler

Post autor: trucker-pl »

Mimo wszystko parę osób się żaliło np. na krzywą maskę do Ziła 130, bądź na błyskawicznie rozwalające się wały napędowe. Części owszem, są, tylko ta wysyłka z Chin :P

Ok. Pierwsza drobna modyfikacja. Nie mogłem się zdecydować, czy malować rant błotnika. Z jednej strony nie, bo z przodu tego srebra jest za dużo. Z drugiej strony tak, bo z boku kształt nadkola zlewa się z kołem i zupełnie ginie. Zatem ostatecznie pomalowałem, efekt poniżej. Oprócz tego poprawiłem krzywe uchwyty na wydechach i filtr powietrza, nie wiem jak to wcześniej przegapiłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Czarny King Hauler

Post autor: Drabek »

trucker-pl pisze:
12 lip 2020, 22:33
Mimo wszystko parę osób się żaliło np. na krzywą maskę do Ziła 130, bądź na błyskawicznie rozwalające się wały napędowe. Części owszem, są, tylko ta wysyłka z Chin :P

A tamiya to myślisz że w PL się kupuje.
Nie wiem jak inni ale ja nie narzekam na podwozie Kinga :brawa A ma co dźwigać

ODPOWIEDZ