Mercedes Benz Actros 1851 4x2

czolgruski

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: czolgruski »

Dzięki za propozycje. Już myślałem o klinach i zbiornikach powietrza, więc coś z tego na pewno się tam znajdzie, ale co, to jeszcze się zobaczy.
Rasalo, nie bój się, te kable wydupie w diabły, bo też mnie denerwują. Wszystko w swoim czasie, będzie jeszcze ślicznie :)

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Z tymi przewodami zrób tak jak ja, zrób dziurkę na wysokości pałąka i przeprowadź tamtędy te przewody.

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: Rasalo »

czolgruski pisze:
15 lis 2020, 21:24
...
Rasalo, nie bój się, te kable wydupie w diabły, bo też mnie denerwują. Wszystko w swoim czasie, będzie jeszcze ślicznie :)
No i pięknie!
:ok

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: czolgruski »

Hej,
dawno nic się nie działo z Actrosem, ale w końcu przyszła i na niego kolej. Przez rok leżał i się kurzył, ale w końcu zacząłem z nim coś działać. Wszystko dzięki Arcidiablo, który dał mi niski dach, za co jeszcze raz bardzo dziękuję :ok
Według mnie z niskim dachem będzie wyglądał ciekawie, chyba niewiele Actrosów ma niski dach, więc może będzie z niego perełka :he
Długo myślałem nad jego przeznaczeniem i ostatecznie otrzymał kłonice i przyczepę, która pierwotnie miała iść do Arocsa. Zastanawiam się jeszcze nad tymi światłami na kabinie, ale chyba jednak zostaną, bo całkiem mi się one tam podobają :he
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Mocowanie kabiny jest takie samo, jak w Arocsie, czyli na złącze VGA - nie ma zawiasków i odchylania, teraz kabina będzie ściągana do góry. Po raz kolejny dziękuję Borkowi za druk, jesteś wielki :ok
1.jpg
2.jpg
Na ramie zostaną oryginalne bebechy, ale trochę przerobione. Na lewą stronę pójdzie bak, złożony z dwóch, wstępnie jest już złożony, teraz zostało tylko poszpachlowanie go, szlif i kolor. Jaką szpachlę polecacie? Jakąś specjalną modelarską, czy samochodową?
Chyba, że wywalę ten oryginalny i wystrugam z hipsu jakiś inny, jeszcze do końca nie wiem.
Na drugą stronę w miejsce baku pójdzie koło zapasowe, które na styk wchodzi obok oryginalnej skrzynki.
3.jpg
Niewiele, ale w końcu coś z nim ruszyłem, więc może teraz pójdzie szybciej. Planuję do niego założyć silnik servonauta, taki sam, jaki jest w Arocsie, bo jest mega cichy i ma moc. Moduł świateł po raz kolejny będzie od zach23, a dźwięk być może chiński TBS micro albo mini, pod warunkiem, że w końcu ogarnę ten jeden do Arocsa :he
Potem tylko malowanie kabiny, ogarnięcie wnętrza i jakieś inne zakończenie ramy, bo na razie jest oryginalne, które jest paskudne :he
No i to tyle na razie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: misiek »

Widzę, że siedzenie w domu sprzyja modelarstwu :)
Jak się sprawdza to mocowanie kabiny? Są jeszcze jakieś elementy, czy tylko złącze trzyma kabinę do ramy?

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: czolgruski »

Nie ma wyjścia, żeby nie zwariować, trzeba coś robić :he
Według mnie, jeśli chcesz mieć tanie mocowanie kabiny razem z bezproblemowym połączeniem kabli z podwoziem, to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Ogólnie części są 4 - element przykręcany do ramy z jedną częścią złącza, drugi przykręcany do kabiny z drugą częścią VGA, do tego 2 elementy z bolcami, które idą na przód kabiny zamiast zawiasów. Ogólnie pomysł ukradziony z thingverse, ale ostatnio nie mogłem znaleźć tego projektu, obawiam się, że ktoś go skasował. A niestety nie pobrałem plików :/

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: Maciej »

Pomysł z VGA godny uwagi :ok pomysł z kołem zapasowym z drugiej strony ramy jak najbardziej si :ok

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: misiek »

czolgruski pisze:
06 gru 2021, 19:23
Nie ma wyjścia, żeby nie zwariować, trzeba coś robić :he
Według mnie, jeśli chcesz mieć tanie mocowanie kabiny razem z bezproblemowym połączeniem kabli z podwoziem, to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Ogólnie części są 4 - element przykręcany do ramy z jedną częścią złącza, drugi przykręcany do kabiny z drugą częścią VGA, do tego 2 elementy z bolcami, które idą na przód kabiny zamiast zawiasów. Ogólnie pomysł ukradziony z thingverse, ale ostatnio nie mogłem znaleźć tego projektu, obawiam się, że ktoś go skasował. A niestety nie pobrałem plików :/
Borek! Do tablicy! :)

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: Drabek »

No i spoko. Działaj dalej. :brawa

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mercedes Benz Actros 1851 4x2

Post autor: borek »

Słucham, pliki pewnie mam bo ściągałem

ODPOWIEDZ