Volvo FH 4x2

Somsiad

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: Somsiad »

Na pierwsze testy po domu pióra były ok. Jak się będą sprawowały jak model bedzie dociążony to się zobaczy.
Co do samego projektu większość rzeczy jest z thingiverse.com z małymi przeróbkami

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: borek »

Ciekawy projekt, ja chce go zobaczyć w całości w wydruku. jestem ciekaw jaką drogę przebędzie, 3mam kciuki. zawsze jest opcja podmiany a żonie śpiewka że to ten drukowany.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: mongrel »

Powinien śmigać, nie każdy ma mus na starcie dociążać naczepą 15kg.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: mauy-miu »

Co jak co, ale ramę i pióra bym robił z metalu, reszta niech se będzie drukowana ;)

Awatar użytkownika
Kondziu
Kierowca
Posty: 189
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:46
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: Kondziu »

Przednia oś też masz drukowaną? Daj zdjęcie z bliższa

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: mongrel »

Z tego co widzę to Kolega ma wszystko wydrukowane łącznie z "przednią osią" o co pytał kolega wyżej. Rama też jest drukowana łączona z dwóch połówek. Pewnie większość z nas która ma już jakieś doświadczenie co jak co ale ramę zrobiło by z alu itd. Tylko idąc tą drogą trzeba by we wszystkim skrytykować kolegę a nie oto chodzi. Projekt ten opiera się na druku 3d i dopiero to czego nie da się druknąć jest z innego materiału niż filament. Wobec tego może nie krytykujmy tak tego projektu że to za słabe, tamto ci nie wytrzyma a jeszcze coś innego nie będzie robić itd. Skoro jest w technice druku 3d to nie oczekujmy wytrzymałości stali. Przypuszczam że kolega opiera się na tym co jest w stanie wytworzyć, zrobić w domu więc nie ma sensu w nieskończoność wytykać słabych stron konstrukcji. Wiadomo fajnie by było gdyby kolega miał fabryczną ramę, pióra, most itd ale nie ma więc drukuje. Trzymamy kciuki.

Somsiad

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: Somsiad »

Rozumiem kolegów obawy jednak jak wspomniałem na początku - jest to projekt wykorzystujący w większości druk 3D. O wytrzymałość ramy się nie boje, obciążona 5kg ciężarkiem ładnie się trzyma.
Mógłbym kupić ramę, zawieszenie, oś przednią, oś tylną, kabinę ale tu nie o to chodzi. Ten projekt to swego rodzaju wyzwanie i tak go traktuje, a że mam swoją drukarkę 3D to ją wykorzystuje do tego projektu.

Rama jak i oś przednia drukowana na warstwie 0,3mm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: Sławek »

5kg to na pewno wytrzyma, tylko spróbuj jak się zachowuje na skręcanie, a to sytuacja jak jednym kołem najdziesz na jakąś przeszkodę, będzie się zwijać.
Niemniej, doświadczenie w druku modelu jest fajne i idź dalej ;) po prostu ten drukowany będzie miał inne zastosowanie (bardziej statyczny) niż taki konwencjonalny ;)

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: wajha1983 »

A ja w imieniu mauy-miu chcialbym sie przyczepic poprawnosci akermana :jezor

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Volvo FH 4x2

Post autor: Rasalo »

wajha1983 pisze:
04 gru 2020, 15:43
A ja w imieniu mauy-miu chcialbym sie przyczepic poprawnosci akermana :jezor
To bez znaczenia, pochylenie sworznia zwrotnicy jest tak skopane, że szok :he

ODPOWIEDZ