MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Maciej »

:pics

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 437
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: czolgruski »

00d.jpg
:he
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: wajha1983 »

Juz jest jutro

:pics

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Hehe, dzień zaczyna się po pracy, dla mnie koło 17 ;)

Muszę ogarnąć jakieś miejsce do robienia zdjęć bo działam po trochu w kuchni, na ławie w "saloonie" i na moim stoliku warsztatowym na którym model ledwo się mieści i ciężko zrobić dobre fotki, strasznie mnie to drażni bo przy wcześniejszym hobby jakie miałem, robiłem całkiem fajne zdjęcia, no ale miałem przygotowane miejsce z tłem i oświetleniem. to co teraz to aż wstyd pokazywać.

Zderzak jeszcze wyreguluję bo chcę żeby ładnie zgrywał się z bokiem auta, pójdzie lekko do góry i do przodu żeby pasował z linią drzwi. Przy tylnym błotniku chciałbym przerobić ten element który "zazębia" kabinę z błotnikiem, Tamiya daje ten cosiek od góry przy kabinie a w realu jest on przedłużeniem błotnika i wchodzi pod kabinę. Zresztą ten element teraz i tak jest za krótki i drażni ta szpara. Będę też dłubał przy elemencie drzwi i błotnika który dokleja się do kabiny, niezbyt pasuje, trzeba go przestawić po kilka dziesiątek milimetra w różnych kierunkach.

Tak na prawdę niewiele się ostatnio zadziało bo kilka razy przebudowywałem przednie zawieszenie kabiny i kombinowałem jak to wszystko zgrać, nie byłem zadowolony z efektów i poszedłem na skróty montując oryginalny zawias ;)

Poza tym jadą do mnie nakrętki na szpilki do przykręcania felg, takie imitujące prawdziwe nakrętki, dodatkowe światła cofania i robocze które pójdą na tył kabiny, zakupiłem też większość farb, ale do malowania jeszcze długa droga, w tej chwili kabinę chcę malować w candy lime green, ale czy tak zostanie? ;)

Aha, myślę też o poszerzeniu błotników, takim paskiem gumowym jak to w realu bywa, koła są jak dla mnie deczko za szeroko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: wajha1983 »

Musisz pamietac ze to tylko tamiya, zadna z kabin nie jet w 100% jak w orginale, wiec nie ktore elementy sa robione na sztuke zeby zakryc jakies niedociagnieacia lub zmiany.
A co do modelu to dobrze wyglada, dla mnie kabina jest troche wysoko, ale moze jak bedzie skonczona to sie troche zmieni.
Co do ramy to chyba scale parts mial takie profile do przdluzania ram, musialbys zpytac

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Wiem że to tylko Tamiya i już daję sobie na wstrzymanie z niektórymi rzeczami, czasem trzeba by poświęcić bardzo dużo pracy na jakiś detal a następny zaraz obok tez by wymagał poprawki i ostatecznie by człowiek zbudował kabinę od nowa ;)

Z tą wysokością kabiny cały czas się zastanawiam, teraz jest 9mm wyżej od oryginału, jeżdżę praktycznie tylko w lesie i taka wysokość zderzaka była by gites, dodatkowo jak się wrzuci wszystko do kabiny, włącznie z dużym pakietem to zawieszenie lekko siada, jak będzie w pełni uzbrojony i załadowany to myślę że kabina będzie optycznie wyżej o jakieś 5mm.
Jak się tak popatrzy na drogach to te merce mają czasem kabiny absurdalnie wysoko, dlatego za bardzo się tym nie przejmuję ;)

Na conrad.pl są takie profile od Carsona za 120zł , nie chcę jednak szaleć z tą długością, może kupię końcówkę ramy ze zderzakiem u Redina i tyle, da to kilka cm i myślę że będzie git.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Pawloosw »

W mojej ocenie na 3 ośki to zdecydowanie za krotka ta rama. Kabina mimo wszystko prosi sie o opuszczenie w dol. :scratch

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Pawloosw pisze:
20 lis 2021, 10:52
W mojej ocenie na 3 ośki to zdecydowanie za krotka ta rama. Kabina mimo wszystko prosi sie o opuszczenie w dol. :scratch
Masz na myśli że powinna być dłuższa w środkowej części i mosty odsunięte dalej, czy kwestia optyczna i wystarczyło by przedłużenie na końcu? Wydaje mi się że takie 6x6 lepiej będzie się sprawowało w terenie jeśli nie będzie za duży rozstaw osi.

Uważam że ten kit w oryginale jest dziwnie krótki a z moją zabudową jeszcze bardziej będzie to widać, jednak pozostają kwestie transportu, myślałem o tym Volvo co mają, ale tam jest chyba ponad 15cm więcej zabawy i dlatego nie kupiłem tego kitu. Zwyczajnie nie będę miał jak tego przewozić, druga sprawa jest taka że wożąc patyki, można trochę poszaleć i ładować dłuższe ;)

Kabina pójdzie niżej, macie rację, trochę lipnie to wygląda, przeglądałem dzisiaj dużo zdjęć i filmów, obniżę ją, może nie do oryginalnej wysokości ale z 5-7mm pójdzie w dół.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Pawloosw »

Specem od lasołazów nie jestem, ale wizualnie rozstaw miedzy osiami wydaje sie zbyt mały. Na pewno w trudnym terenie taki rozstaw jak masz lepiej by sie spisywal, wzgledem wiekszego, ale cos kosztem czegos. Oczywiscie z tylu tez mozna przedluzyc, wtedy w terenie nie ucierpi, ale z tak krotkim rozstawem miedzy przodem a tylem i tak wizualnie nie bedzie to dobrze wygladac wg mnie.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Dzięki za opinię :)

ODPOWIEDZ