MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Sogun »

:ok fajny lasołaz sie zapowiada , domyślam sie ze jak na rasowego lesnego patykowoza kabinka bedzie zielona?

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Będzie zielona, ale oczojebnie ;)
Na razie myślę o Candy lime green TS-52

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Takie kombinacje co tu zrobić, ale bez większych nakładów finansowych. Mogę trochę odsunąć tylne mosty, na zdjęciu są cofnięte o 18mm, na tyle pozwalają wały. Za ostatnim kołem mógłbym wydłużyć ramę o jakieś 60-70mm, miejsce zaznaczone niebieską taśmą. Nie są to duże zmiany ale proporcje wyraźnie się poprawiły chociaż na zdjęciu słabo to widać, co o tym myślicie?

Jeśli chodzi o rozstaw kłonic to niczego na razie nie obliczałem, są dodane poglądowo.

Sorry za burdel ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: wajha1983 »

Wedlug mnie teraz jest roztaw pod wywrotke.
Powiem Ci tak, zrob ja pod siebie, sam mowisz ze nie masz wiecej miejsca do transportowania, bedziesz jezdzil w trudnym terenie.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

@wajha1983
No właśnie tak sprawdzam różne długości i coraz bardziej upewniam się w tym że nie ma sensu za bardzo kombinować. Mosty raczej odsunę o te ~20mm, ale wydłużenie ramy wymusi zmianę błotników bo te stockowe są przystosowane by być od razu przy tylnych światłach i belce. Kolejna rzecz, przypomniało mi się jak kombinowałem z przedłużeniem wpl 6x6, kompletnie się to nie sprawdziło, przy większych nierównościach haczył tylną belką o glebę i ostatecznie usunąłem zmiany. Jednak im mniej gratów za ostatnim kołem tym lepiej, coraz bardziej upewniam się w tym co zaproponowałeś. Znam teren w którym jeżdżę i wiem czego potrzebuję, znam każdą górkę i dziurę.
I tak nie uzyskam skali a mogę sobie popsuć zabawę w terenie...

Stanęło na tym że mosty będą odsunięte, tył wydłużę tyle ile trzeba żeby wszystko zamontować i
uzyskać sensowny wygląd.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Pawloosw »

Te 20mm to znaczna poprawa wzgledem tego co bylo. :ok
Nie patrz na innych, model robisz dla siebie i tego sie trzymaj przy planowaniu jego specyfiki.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Przekonaliście mnie, najwyżej potem zbiorę baty jak coś sknocę ;)

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Więc tak, kabina poszła niżej, zresztą dałem ciała bo zapomniałem że wlot filtra powietrza jest na dachu i przy poprzednim ustawieniu kabiny wystawał wyżej niż ściana za kabiną.

Błotniki, ostatecznie stanęło na blaszakach, jako że rama zaczęła przypominać durszlak, ciężko było założyć te oryginalne, bo większość otworów przynajmniej częściowo pokrywała się z miejscem gdzie powinienem wywiercić otwory pod montaż błotników. Kolejna sprawa to konstrukcja oryginalnych błotników, mocowanie kolidowało z zawieszeniem i musiał bym je (błotniki) nienaturalnie podnieść, albo wypatroszyć i kompletnie przerobić, uznałem że nie są tego warte a że mam te stalowe to w tej chwili one zawisły na ramie.

W tej chwili zastanawiam się nad dodatkową ramą pod kłonice, trochę lipnie wygląda to zakończenie, mogła by tam przyjść poprzeczka, albo rama powinna być skrócona, mogę też dokupić kłonic i jedną wyciągnąć na tył. Chciałem uzyskać efekt że dodatkowa rama wystaje minimalnie za zderzak, ale jakoś nie podoba mi się to w tej formie.

Imitacja tłumika pójdzie bliżej kabiny, na razie jest założona na już istniejącym otworze ;)

Chodzi mi też po głowie skrócenie błotniko/chlapacza przedniej osi, myślę że w terenie będzie przeszkachać, szczególnie w sypkim piasku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Maciej »

Yep - przedni błotnik może w terenie nieco napsuć nerwów :ok poza tym uwag nie mam :ok

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Podjąłem decyzję że dorzucę jeszcze dwie kłonice, czy są u Redina jakieś zniżki dla forumowiczów?

Błotnik ciachnę do poziomu tłumika, coś jak jest w Arocs Agrar.

ODPOWIEDZ