MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Kombinancje nad zakończeniem dodatkowej ramy, na razie tylko ciachnięte brzeszczotem i przyklejone taśmą. Może wywiercę otwory żeby wizualnie odciążyć ten element, sam jeszcze nie wiem, czekam jeszcze za dodatkowymi kłonicami i zaczepem od Redina. Mam jeszcze rozkminkę czy chlapacze dać przy lampach tak jak jest w oryginale, czy podwiesić je do błotników.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7786
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Maciej »

Chlapacze przy lampach - mniejsza szansa, że urwiesz przy cofaniu. Nie będą się kładły tak na oponę jak mocowane do błotników. Nie podwiną się też :ok

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Sławek »

Nie wiem, coś mi nie leży w wielkości tych zębów na kłonicach, nie wiem czy to kwestia bliskiej odległości, ale wydają się duże :scratch

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Dzięki Maciej za podpowiedź :)

@Sławek, chyba zdjęcie tak wyszło, zrobię dzisiaj z innej perspektywy, wydaje mi się że te zęby są w dobrej skali.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Przepraszam ale nie miałem ostatnio czasu, poczyniłem pewne postępy, ale jak to zawsze bywa, im dalej w las...

Wymieniłem kłonice, okazało się że jest problem z dostępnością kłonic V3, ostatecznie stanęło na V5, fajny rabat ograniczył ból mojego siedzenia ;) Przybyły też zbiorniki i zaczep, wziąłem się też za pojemniki na baterie, pierwotne plany zostały zmienione i zasilanie będzie w zbiorniku paliwa oraz tłumiku.

Zdjęcia lewej strony z dużym pakietem traktujcie na razie jako koncept, wstępnie wykorzystałem kawał blachy który pochodzi z jakiejś kserokopiarki ;) Ostatecznie ze zbiornika, skrzynki i zbiornika ad blue, zrobię pokrywę mocowaną na magnesy.

Dzisiaj zająłem się druga stroną, zrobiłem skrzynkę "tłumika" będą tam siedziały pakiety zasilające światło i dźwięk, miałem blachę alu 2mm i nie wyszło to idealnie, ciężko to giąć w warunkach kuchennych na małym modelarskim imadle ;) do tego spartoliłem otwory na śruby i tylne górne krawędzie. Boki zrobię z siatki mesh i jeszcze odpicuję ten twór, myślę że będzie mógł zostać.

Między zbiorniki powietrza a błotnik dam skrzynkę "narzędziową", może wrzucę do niej jeden z głośników, sam jeszcze nie wiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Drabek »

Nie kombinuj tyle z Aku.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Żadne kombinowanie, napęd pójdzie z dużych pakietów bo mam kilka a efekty specjalne z małych, przetestowane i wszystko śmiga, żadnych problemów z prądami. Dziennie autkiem robię nawet 10-15km, oddzielne zasilanie znacznie ułatwi zabawę, oświetlenia będzie dużo, więc wolę mieć oddzielne zasilanie żeby nie doić głównego aku, a nawet jak pakiet od efektów zdechnie, to dojadę do obozu.

Dodatkowo, pakiety po obu stronach ramy lepiej dociążą ramę niż pakiet w kabinie, który podwyższa środek ciężkości, oczywiście odpowiednio wyważę obie strony.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7786
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Maciej »

10-15 km dziennie?

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: czolgruski »

Co Ty, do pracy jeździsz modelem, że tyle kilometrów robisz? :he

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Arcidiablo »

Dobre aku :D na jednym ładowaniu 10 km :szoki moje wszystkie modele razem wzięte tylu kilometrów łącznie nie pokonały w całym swoim żywocie :smajlik

ODPOWIEDZ