MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Dzięki wszystkim za dobre słowa :)

@Hauler kupiłem w sklepie modelarskim, wydaje mi się że tutaj https://abc-rc.pl/pol_m_Elektryka_Oswie ... y-815.html

Nie są jakieś super, ale do modelu wystarczające, nie polecam kleić ich cyjanoakrylem, za pierwszym razem pokleiłem je klejem i tak skruszały że rozleciały się w rękach.

Coś wczoraj nie ogarnąłem że nie dałem fotki przodu a to istotne bo jednak nie jest cały zielony ;)
IMG_20220331_225606.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Dzisiejsze kombinacje :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Maciej »

Nie lepiej diody smd podkleić? Jakie plusy ma rozwiązanie z rurką?

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Myślałem o tym i może tak zrobię, bawię się tak trochę z tymi światłowodami, chciałem żeby było jak w oryginale że nic nie odstaje pod lampą ;)

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Trochę się pozmieniało, na pokład wjechał Beier USM-RC-3.
Miał miejsce nieprzyjemny wypadek, po jeżdżeniu po domu, odpiąłem zasilanie, po jakimś czasie chciałem się znowu pobawić, podczas podpinania pakietu z łapy poszło wyładowanie elektrostatyczne i uwaliło S-BUS, zmieniłem odbiornik, S-BUS nadal nie działał.

Po wielu testach, jednorazowym zapachu palonego układu i uwalonej karcie SD, stwierdziłem w końcu że Beierek się częściowo wykrzaczył. Przestał działać S-BUS, co dziwne cała reszta działa, niestety dwa odbiorniki które pod niego podpinałem też mają uszkodzony S-BUS. Mogę wykorzystać moduł i odbiorniki ale działają tylko przy tradycyjnym połączeniu, jednak dla mnie to za mało.

Kupiłem USM-RC-3 i nowy odbiornik, budżet projektu przypomina ten dla teleskopu Jamesa Webba, już przestałem liczyć ;)
Pozytywnym akcentem jest duuużo większa ilość kanałów, więcej możliwości konfiguracji i dzięki adapterowi BT możliwość sterowania efektami specjalnymi z poziomu telefonu.

Trochę mnie ta cała akcja przybiła i spowolniła prace, jednak znowu zaczynam działać, jeszcze ze dwa-trzy tygodnie i powinienem "wszystko" skończyć :P

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: wajha1983 »

Bez zdjec sie nie liczy
:pics

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Przepraszam za to że nie publikuję systematycznie, okazało się że taki projekt zabiera cały dostępny czas, wpływa na psychikę i może zniszczyć związek ;)
Wcześniej prowadziłem strony/blogi na temat moich wynalazków i jakoś lżej było, może to wiek, fiksacja na projekcie, nałogi, ciężko powiedzieć. Ogólnie nie mam czasu i chęci na opisywanie wszystkich rzeczy które modyfikuję/wytwarzam, przepraszam za to, jestem świadom że ciężar projektu wpłynął na moje zachowanie.
Aktualnie jestem na "końcowych" etapach projektu, mechanika, elektryka i moduły sterujące działają, moduł Beiera USM-RC-3 jest na maksa rozbudowany, dostępne jest sterowanie BT i "milion" innych opcji. Myślę że w dużej mierze to wyobraźnia ogranicza konfigurację.
Prawie wszystkie diody mam podłączone osobno, więc mam bardzo duże możliwości konfiguracji oświetlenia, sekwencji poszczególnych punktów świetlnych i wszystkiego co dotyczy światełek jak również dźwięku i sterowania myślę że to temat na wiele wiele miesięcy.

Autko zrobiło już około 40km, można powiedzieć że 20 z towarem i 20 z browarem ;) znaczy się na pusto.

Na razie wszystko działa idealnie, chyba opłacił się ten mój "pierdolec" i poprawianie wszystkiego po kilka razy.

Aktualnie kończę kokpit, ale nie ma się co oszukiwać, wjedzie jesienią, tak samo inne drobne zmiany, teraz nie mogę tego skończyć, każdy weekend spędzam w lesie/górach, tak że do końca września nie mam na nic czasu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Wrzucę jeszcze coś na YT i zapodam...

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: Maciej »

Dałeś do pieca tymi obrysówkami i diodami w modelu :ok dobra robota :ok

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 3348, 6x6 patykowóz.

Post autor: ostrich »

Dzienks :) Dużo pracy mnie ta cholera kosztowała... Przeglądam nagrania i mam same kiepskie, nagram coś w ten weekend i wrzucę na YT.

Coś tam wrzuciłem choć wszystko kręcone po pijaku ;P

https://youtube.com/shorts/G8JCiegJH3A?feature=share
https://youtube.com/shorts/TXPGi8DU560?feature=share
https://youtube.com/shorts/uFI712PLvAg?feature=share

ODPOWIEDZ