Truck 1:14 niskobudżetowy

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

Witam.
Tak jak w temacie. Zajarany filmami z różnych stron i ograniczony budżetowo postanowiłem zrobić coś z niczego. Głównie staram się wykonywać wszystko własnoręcznie, niestety nie wszystko da się zrobić bez odpowiednich narzędzi dlatego zakupiłem od znajomego mosty tamiya, przednią belkę z amazona oraz znajomy wydrukował mi praktycznie za free felgi. Opony zostały zakupione od użytkowników z forum (za co bardzo dziękuję) a cała reszta to rzeźba brzeszczotem pilnikami wiertarką i wkrętarką. Ogólnie za napęd ma posłużyć silnik wraz z przekładnią ze starej wkrętarki, pozostaje jak na razie zakupić aparaturę regulator oraz serwa i sprawdzić w działaniu jak to będzie wyglądać. Co do kabiny chciałbym ją wykonać z Hipsu lecz jeszcze nie wybrałem jaki model. Zastanawiam się pomiędzy Volvo FH16 a Fordem F-maxem. Na zdjęciach przedstawiam to co na razie udało się wykrzesać w garażowych warunkach. Krytyka bardzo mile widziana.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: Drabek »

Nawet oki, jak na pierwszy model.
A miałeś do czynienia z hips-em?
Bo wybrałeś bardzo ciężkie kabiny jak na wykonanie ręcznie

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

Z hipsem jeszcze się nie bawiłem ale coś tam z modelowaniem miałem wspólnego. No jeżeli się nie uda za pierwszym razem to zajmie mi to pewnie kilka lat :-D

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: czolgruski »

Jeśli to Twoje pierwsze podejście do tworzenia czegoś takiego, to bardzo schludnie Ci to wychodzi :ok
Co do napędu z wiertarki się nie wypowiem, bo nie mam takiego doświadczenia. Tym bardziej patrząc na ceny nawet najtańszych zestawów napędowych, to silnik szczotkowy z reglem to koszt około 200-250 zł, więc patrząc ogólnie na to hobby, to prawie jak darmo :he
Twórz dalej, na razie jest ok :)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: Maciej »

Brawa za samodzielnie wykonaną pracę :ok
Przełożenia w tym reduktorze masz jakoś policzone czy na żywioł? Bo wydaje mi się, że może być wyścigówka. Silniki we wkrętarkach raczej są wysokoobrotowe i moment mają na wysokich obrotach. Okaże się :D

Bardzo nisko wypuściłeś skrzynię, fajnie bo wał w poziomie, ale sporo uciekło prześwitu. W sumie zależy gdzie planujesz maszynką jeździć.

Powodzenia w dalszych pracach :ok

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

Ogólnie w reduktorze nie ma zmiany przełożenia chodziło tylko o przeniesienie napędu w dół. Po podłączeniu akumulatora 6V z autka do jeżdżenia dla dzieci nie wydaje się aby mógł pojechać szybciej niż 5km/h więc nawet trochę za wolno. Oczywiście mówię tu o szybszym biegu bo nie dodałem wyżej że przekładnia jest dwu biegowa. Mam nadzieję że jak dam mu pakiet 7,4v to prędkość trochę wzrośnie. Teraz zastanawiam się tylko jaki regulator zastosować i jak to obliczyć. Ogólnie myślałem nad Redox ultra 45r. Ogólnie byłbym wdzięczny za uwagi i sugestie.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: Maciej »

Żeby poprawnie dobrać regulator to musiałbyś znać maksymalny i ciągły pobór prądu silnika (w amperach) bo do tego dobiera się regulator, żeby nie był za słaby. Regulator 45A może być, raczej się nie spali. Może się natomiast grzać. Musiałbyś weryfikować w trakcie używania.

Ten Redox ma wysoko limity:
Limity uzwojenia silników: 10T / <30000 RPM
Więc powinien być ok.

Awatar użytkownika
Gogoon
Kierowca
Posty: 572
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: Gogoon »

Ciekawa robota. A ja bym na początek próbował coś z Brudera przerobić. Zamiast pchać się w hips. Szybciej zaczniesz się cieszyć modelem. :D To taka moja podpowiedź. Mimo iż wszedłem w Volvo 3d teraz mi brakuje mojego mesia z brudera. A volvo skończyć nie mogę :D

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

Ogólnie do kabiny jeszcze daleko więc mogę się przygotować. Zobaczymy jak to będzie, jak nie będzie wychodzić to się zastanowię nad innym rozwiązaniem. Co do prześwitu skrzyni zawsze można coś podciąć i podnieść ale głównie będzie jeżdżone po płaskim terenie. Wiadomo po złożeniu i przetestowaniu całego napędu i tak będę wszystko rozbierał do malowania więc będzie można wprowadzić zmiany. Dzisiaj posiedziałem w garażu nad amorkami i jak na razie wyglądają tak jak na zdjęciach. Pozdrawiam wszystkich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Motyl
Kierowca
Posty: 586
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: Motyl »

Coś z niczego, oby efekt końcowy był równie zaskakujący

ODPOWIEDZ