Truck 1:14 niskobudżetowy

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

Panowie i Panie jeszcze takie pytanko. Jaką niedrogą apka z odbiornikiem byście polecili? Może być coś używanego ale z minimum 4 kanałami? Powiedzmy że budżet do około 200zł.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: Maciej »

Turnigy 9x

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

No właśnie z tego co wyczytałem to jest bardzo fajna apka ale dorwanie jej do 200zł graniczy z cudem. Zwłaszcza żeby była kąpletna razem z odbiornikiem

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: borek »

Daj zdjęcie odbiornika i modułu nadawczego.

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

No właśnie nie mam ani modułu ani odbiornika i pytanie było co kupić minimum 4ch do 200zł. Chodzi o apke razem z odbiornikiem

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: borek »

Poczekaj miesiąc i kup turnigy z softem er9x wtedy większość osób pomoże ci ustawić model według twoich potrzeb, a tak zostaniesz sam i będziesz studiował całą. Dodatkowo ta apka pozwala zrobić skrzynie biegów tempomat zwolnioną prace serw. Płynny start i zatrzymanie. Obsługa przez bogate mixowanie kanałów modułu dzwoekowego.

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

[youtube]http://youtube.com/shorts/oJFnwTu5TXY[/youtube]
[youtube]http://youtube.com/shorts/0auMmxq5s_U[/youtube]

Witam. W końcu po długim czasie udało się zakupić kilka gratów trochę podłubać i uruchomić napęd w modelu. Teraz już z górki. Troche dopieścić i można śmigać w świat hehe. Ale tak naprawdę to udało mi się ostatnio wydobyć trochę czasu wiec zakupiłem serwa do skrętu i biegów dodatkowo regulator obrotów i najważniejsze apke turnigy 9x. Oczywiście od razu wgrany soft na er9x. Skonstruowałem również mechanizm przeniesienia skrętu z serwa na oś ( zdjęcia wrzucę trochę później). Serwo zamontowane na szybko na tym co miałem pod ręką, tak samo cała elektronika, żeby sprawdzić czy wszystko działa. Jak na razie nie podłączyłem jeszcze serwa do zmiany biegów z przekładnią, ponieważ jeszcze rozważam kilka rozwiązań, a że przekładnia razem z silnikiem jest z wkrętarki to trochę kombinowania będzie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: Maciej »

Shortsy z YT nie wchodzą w tagach - tylko pełne filmy. Więc zostaną linki.

Rama z przodu jeszcze do przycięcia?

Awatar użytkownika
martryb
Kierowca
Posty: 168
Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
Been thanked: 2 times

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: martryb »

Dobra robota kolego, szacun za brzeszczotowanie i pilnikowanie wiem jak to jest :)

Awatar użytkownika
rudy323f
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2022, 23:27

Re: Truck 1:14 niskobudżetowy

Post autor: rudy323f »

Maciej tak oczywiście zarówno z przodu jak i z tyłu. Na razie zostawiłem żeby nie popełnić jakiegoś błędu.
Martryb dzięki za uznanie.
Jak na razie jest przymiarka wszystkich elementów powoli do przodu. Teraz czekam na snapy z przegubem aby usztywnić układ kierowniczy poniewaz jak na razie mam tylko cięgna z kawałków aluminium na śrubkach i niestety są luzy. Jak juz się z tym uporam to powoli będę się zabierał za rzeźbę kabiny.

ODPOWIEDZ