Tamiya King Hauler - oświetlenie na ponad 100 ledów!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zach23
Kierowca
Posty: 10
Rejestracja: 24 paź 2021, 20:48
Been thanked: 1 time

Tamiya King Hauler - oświetlenie na ponad 100 ledów!

Post autor: zach23 »

Witam, jako że zajmuję się oświetleniem, to przy tym modelu skupię się na tym aspekcie. To jeden z najbardziej pracochłonnych montaży jakie dotąd miałem przyjemność zrobić. Ciężarówka wymagała w zasadzie tylko zamontowania świateł, całość dostałem już złożoną i w pełni sprawną. Do projektu było tylko jedno życzenie właściciela - na bogato, na wypasie, po amerykańsku ;)
W ciężarówce i w naczepie jest grubo ponad 100 ledów. Wszystkie obrysówki to SMD 1206 i do każdego w zasadzie trzeba było zrobić otwór w plastiku lub w aluminium. Pozostałe ledy to standardowe 3mm i 5mm i jeszcze niebieski underglow jest na SMD 5050.
Oświetlenie naczepy jest rozłączane na dwóch kablach 3-żyłowym i 4-żyłowym i w środku jest ukryta płytka z rozdzielaczem do rozprowadzenia zasilania. Ciągnik jak i naczepa mają swoje własne rezystorki, więc ledy świecą tak samo niezależnie czy naczepa jest podłączona czy nie.
Sterowanie modułem jest z jednego wolnego kanału 3-pozycyjnego na czterech wirtualnych switchach, dzięki czemu można niezależnie włączyć halogeny, underglow czy awaryjne.
Nie ma modułu dźwiękowego, jedynie buzzer włącza się przy cofaniu - razem z awaryjnymi.

Zapraszam na krótki filmik.


Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Tamiya King Hauler - oświetlenie na ponad 100 ledów!

Post autor: Maciej »

Profeska :ok po wyłączeniu niebieskich jeszcze lepiej :he

Awatar użytkownika
Kudłaty
Kierowca
Posty: 94
Rejestracja: 24 sty 2023, 22:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Tamiya King Hauler - oświetlenie na ponad 100 ledów!

Post autor: Kudłaty »

Zach, potrzebuję moduły oświetleniowe do modeli szkutniczych, jesteśmy w stanie dobić targu przez RCTruck czy preferujesz jakąś inną metodę? Paweł Brudman ma Twój moduł w kuterku "Kasia", chciałbym coś podobnego i to od niego mam namiar na Ciebie.

Awatar użytkownika
zach23
Kierowca
Posty: 10
Rejestracja: 24 paź 2021, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Tamiya King Hauler - oświetlenie na ponad 100 ledów!

Post autor: zach23 »

Hej, odpisalem w prywatnej wiadomosci :ok

Awatar użytkownika
Bruno
Kierowca
Posty: 50
Rejestracja: 14 cze 2021, 14:10
Been thanked: 1 time

Re: Tamiya King Hauler - oświetlenie na ponad 100 ledów!

Post autor: Bruno »

Brawo za kawał roboty. Mogę się tylko domyśleć ile było lutowania sprawdzania itd. 🤜🤛

ODPOWIEDZ