Wywrotka Carson dwuosiowa

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1491
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 17 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Jako że naczepa zawitała w moje skromne progi nie będę zakładał nowego warku tylko będę kontynuował ten. A więc, na początek rozebrałem całe nadwozie i podwozie. Z podwozia zdjąłem lakier. Następnie dałem do pomalowania do lakierni. Mogłem dać na proszek, ale nie pomyślałem o tym wcześniej.
Zakupiłem oryginalny podnośnik, silnik, klosze świateł, płytki do świateł itd. Porwałem się i udało mi się zrobić aluminiową kipę na wzór oryginału. W kipie zostało mi jeszcze zrobić otwory montażowe żeby zainstalować blokadę tylnej klapy oraz przymocować ją do ramy. Zastanawiam się czy zrobić w Alu takie same wzorki jak są na plastiku czy zostawić taką gładkaą. A Wy jak myślicie? Dobra fotki bo ile można czytać...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 8199
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 64 times
Been thanked: 112 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: Maciej »

No, no z kipą zaimponowałeś :ok imitacje przetłoczeń jak najbardziej wskazane :ok

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 10007
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 32 times
Been thanked: 25 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: Pawloosw »

Pancerna, Burza lubi to :D
Taka gladka bedzie pomimo ze solidna, to jednak bieda edyszyn. Ja bym zdetalowal.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1491
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 17 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Ja nie mam niestety umiejetnosci żeby takie wzorki wyciąć. Może ktoś ma sprzęt i czas żeby to zrobić??

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 8199
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 64 times
Been thanked: 112 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: Maciej »

Ponad dekadę temu Ted robił te przetłoczenia tak, że na arkuszu hipsu narysował sobie linie i poleciał gwoździem na głęboko.
Można zrobić nakładkę z druku 3d, ale będzie widać miejsce łaczenia bo kipa długa i chyba nikt nie ma drukarki z takim polem roboczym.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1491
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 17 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Po troszku prace idą do przodu. Nabyłem inne zawieszenie, teraz osie pracują jak należy. Do tego doszło mocowanie na balkonik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 8199
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 64 times
Been thanked: 112 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: Maciej »

Eee? A co to za zawieszenie? W sensie: skąd?

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1491
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 17 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Maciej pisze:
20 paź 2025, 06:12
Eee? A co to za zawieszenie? W sensie: skąd?
Zawieszenie jest od Niemca. Robią dedykowane pod naczepę. Zobaczymy jak będzie robiło w terenie.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5305
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 20 times
Been thanked: 49 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: borek »

Ten balkonik nie będzie zawadzał o siłownik, kiedyś robiłem komuś projekt na balkonik z mocowaniem na siłownik. Poszukam jak chcesz.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1491
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 17 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: TiroManiaK_2006 »

borek pisze:
20 paź 2025, 07:01
Ten balkonik nie będzie zawadzał o siłownik, kiedyś robiłem komuś projekt na balkonik z mocowaniem na siłownik. Poszukam jak chcesz.
Tomku to jest imitacji siłownika, a na nim balkonik. Mechanizm podnoszenia jest ori carsona pod kipa. Chciałem kupić z kabilite tą imitacji siłownika rozsuwaną ale nikt nie chce tego sprzedać.

ODPOWIEDZ