Wywrotka Carson dwuosiowa
- TiroManiaK_2006
- Kierowca
- Posty: 1491
- Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
- Has thanked: 19 times
- Been thanked: 17 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Jako że naczepa zawitała w moje skromne progi nie będę zakładał nowego warku tylko będę kontynuował ten. A więc, na początek rozebrałem całe nadwozie i podwozie. Z podwozia zdjąłem lakier. Następnie dałem do pomalowania do lakierni. Mogłem dać na proszek, ale nie pomyślałem o tym wcześniej.
Zakupiłem oryginalny podnośnik, silnik, klosze świateł, płytki do świateł itd. Porwałem się i udało mi się zrobić aluminiową kipę na wzór oryginału. W kipie zostało mi jeszcze zrobić otwory montażowe żeby zainstalować blokadę tylnej klapy oraz przymocować ją do ramy. Zastanawiam się czy zrobić w Alu takie same wzorki jak są na plastiku czy zostawić taką gładkaą. A Wy jak myślicie? Dobra fotki bo ile można czytać...
Zakupiłem oryginalny podnośnik, silnik, klosze świateł, płytki do świateł itd. Porwałem się i udało mi się zrobić aluminiową kipę na wzór oryginału. W kipie zostało mi jeszcze zrobić otwory montażowe żeby zainstalować blokadę tylnej klapy oraz przymocować ją do ramy. Zastanawiam się czy zrobić w Alu takie same wzorki jak są na plastiku czy zostawić taką gładkaą. A Wy jak myślicie? Dobra fotki bo ile można czytać...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Maciej
- Site Admin
- Posty: 8199
- Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
- Has thanked: 64 times
- Been thanked: 112 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
No, no z kipą zaimponowałeś
imitacje przetłoczeń jak najbardziej wskazane 
- Pawloosw
- Kierowca
- Posty: 10007
- Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
- Has thanked: 32 times
- Been thanked: 25 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Pancerna, Burza lubi to
Taka gladka bedzie pomimo ze solidna, to jednak bieda edyszyn. Ja bym zdetalowal.
Taka gladka bedzie pomimo ze solidna, to jednak bieda edyszyn. Ja bym zdetalowal.
- TiroManiaK_2006
- Kierowca
- Posty: 1491
- Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
- Has thanked: 19 times
- Been thanked: 17 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Ja nie mam niestety umiejetnosci żeby takie wzorki wyciąć. Może ktoś ma sprzęt i czas żeby to zrobić??
- Maciej
- Site Admin
- Posty: 8199
- Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
- Has thanked: 64 times
- Been thanked: 112 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Ponad dekadę temu Ted robił te przetłoczenia tak, że na arkuszu hipsu narysował sobie linie i poleciał gwoździem na głęboko.
Można zrobić nakładkę z druku 3d, ale będzie widać miejsce łaczenia bo kipa długa i chyba nikt nie ma drukarki z takim polem roboczym.
Można zrobić nakładkę z druku 3d, ale będzie widać miejsce łaczenia bo kipa długa i chyba nikt nie ma drukarki z takim polem roboczym.
- TiroManiaK_2006
- Kierowca
- Posty: 1491
- Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
- Has thanked: 19 times
- Been thanked: 17 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Po troszku prace idą do przodu. Nabyłem inne zawieszenie, teraz osie pracują jak należy. Do tego doszło mocowanie na balkonik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- TiroManiaK_2006
- Kierowca
- Posty: 1491
- Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
- Has thanked: 19 times
- Been thanked: 17 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Zawieszenie jest od Niemca. Robią dedykowane pod naczepę. Zobaczymy jak będzie robiło w terenie.
- borek
- Traktorzysta
- Posty: 5305
- Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
- Has thanked: 20 times
- Been thanked: 49 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Ten balkonik nie będzie zawadzał o siłownik, kiedyś robiłem komuś projekt na balkonik z mocowaniem na siłownik. Poszukam jak chcesz.
- TiroManiaK_2006
- Kierowca
- Posty: 1491
- Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
- Has thanked: 19 times
- Been thanked: 17 times
Re: Wywrotka Carson dwuosiowa
Tomku to jest imitacji siłownika, a na nim balkonik. Mechanizm podnoszenia jest ori carsona pod kipa. Chciałem kupić z kabilite tą imitacji siłownika rozsuwaną ale nikt nie chce tego sprzedać.