Naczepa MHVA 43/3 L

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: Drabek »

5 powinno wystarczyć. zerknij do mojego garażu z naczepą ;)

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: barman_pl »

Maxu - a odpal sobie jakiegoś blueprinta - na pewno będzie Ci łatwiej ;)
Sporo planów tu mamy na forum ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2828
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: Maxu30 »

barman_pl pisze:Maxu - a odpal sobie jakiegoś blueprinta - na pewno będzie Ci łatwiej ;)
Sporo planów tu mamy na forum ;)

Pozdr.
Masz rację ale postawiłem sobie za cel narysowanie dokumentacji pozwalającej wykonać model a nie pełnowymiarową naczepę, może przynudzam ale lubię być przygotowany do realizacji projektu więc dzięki forum liczyłem na uwagi, które pozwolą uniknąć błędów. Dlatego też dzielę się tym z innymi. Chętnie udostępnię plik .dwg innym by mieli bazę i migli dowolnie modyfikować projekt co pozwoli na zmianę ilości osi, długości, wysokości, rodzaju zabudowy itd.

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: barman_pl »

Ja rozumiem, ale my robimy zazwyczaj w/g planów i przeważnie wszystko pasuje, także odpowiedzi tu masz takie jakbyś blueprinta przejrzał ;)
Ale luz - nie czepiam się przecież - tak tylko informacyjnie napisałem, że by Ci było łatwiej ;)
A trochę planów jest w tym temacie ;) http://www.rctruck.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=352" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdr.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2828
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: Maxu30 »

Dzięki ja plan w oryginalne posiadam ( http://www.meiller.com/en/products/cons ... aac89ca3d2" onclick="window.open(this.href);return false; ) ale sam podałeś, że grubość ramy w miejscu siodła musi mieć 10mm, a z dokumentacji wychodzi 17mm i tego typu rzeczy chcę uniknąć. Dokumentacja też nie przewiduje takiego napędu kipra jak jest stosowany w modelach. Tak jak pisałem wcześniej chcę przygotować dokumentację, która pomoże wszystkim, bardzo chętnie ją udostępnię celem wprowadzania zmian i korekt.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: griszaa »

To ja poproszę

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: mongrel »

Bierz pod uwagę przy doborze elementów zawieszenia i jego projektowania że naczepa może usiąść pod własnym cięzarem i na brutto. Nie da się przewidzieć wszystkiego nie mając jakiejś części elementów fizycznie przed sobą. Czasem lepiej pierw zgromadzić najpotrzebniejsze bambetle(choćby szczątkowo) a potem w oparciu o nie zacząć projektować, szczególnie jeżeli nie miałeś wcześniej w rękach do pooglądania, zwymiarowania np fabrycznej naczepki.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Naczepa MHVA 43/3 L

Post autor: Drabek »

Spoko. Jak da takie amorki jak planuje to nie siadzie. nawet pod ciężarem ładunku ;)

ODPOWIEDZ