A'la wieltonka Stone master

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szybkii
Kierowca
Posty: 57
Rejestracja: 09 sty 2019, 22:52

A'la wieltonka Stone master

Post autor: Szybkii »

Witam. Jako że scania oczekuje na lusterka i kosmetyke to postanowiłem coś podlubac w kierunku naczepy. Szybko tego nie zrobie ale powoli do przodu. Jestem z Wielunia, tu robią wieltonki wiec wybór padł na a'la wielton Stone Master. Narazie tyle co na zdjęciach, nie bedzie to na pewno ideał, jak niektóre naczepy z forum, ale staram się jak mogę. W warsztacie oprócz narzędzi ręcznych to tylko kantowka i wiertarka :cool
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: A'la wieltonka Stone master

Post autor: mongrel »

Pomysłowo i tanio-w tym pozytywnym znaczeniu. Z narzędzi w zupełności wystarczają piłka do metalu, imadło, ścisk maszynowy, zestaw pilników oraz coś do wiercenia.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2824
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: A'la wieltonka Stone master

Post autor: Maxu30 »

A ja mam wątpliwości co do zawieszenia, pełna naczepa trochę waży i obawiam się o te resory.

Awatar użytkownika
Szybkii
Kierowca
Posty: 57
Rejestracja: 09 sty 2019, 22:52

Re: A'la wieltonka Stone master

Post autor: Szybkii »

Mam zamiar je przetestować A jak nie wystarczy to dołoże jeszcze pióro albo dwa. Zrobione są z pacy do tynkowania i wydają się dość sztywne i sprężyste ;)

Awatar użytkownika
Szybkii
Kierowca
Posty: 57
Rejestracja: 09 sty 2019, 22:52

Re: A'la wieltonka Stone master

Post autor: Szybkii »

Rama delikatnie zmieniona, jeszcze plastikowe poprzeczki wymienię na metal
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: A'la wieltonka Stone master

Post autor: Pawloosw »

Z resorami to jest kwestia wyboru. Albo zrobisz miekkie, zawiecha bedzie fajnie robic ale pod ciezaren usiada di zera, albo twarde i zapomnij o ladnej pracy zawieszebia na nierownosciach kosztem tego ze do zera nir siadzie naczepa (pod ciezarem zawiecha bedzie pracowac fajnie ale na pusto ni hu hu). Musisz sam zdecydowac co lepsze.

Awatar użytkownika
Szybkii
Kierowca
Posty: 57
Rejestracja: 09 sty 2019, 22:52

Re: A'la wieltonka Stone master

Post autor: Szybkii »

Zdaje sobie z tego sprawę że tak będzie. Jak złożę do kupy to zrobię testy i jakąś opcję trzeba będzie wybrać.
Dużo by się zrobiło tylko czasu brak, nieraz tylko 2h w tygodniu mogę poświęcić...

ODPOWIEDZ