Naczepa DEMARKO ST-2

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: Maciej »

:pics

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: mongrel »

Nie daj się tutaj zabardzo zbiglować Kolegom, Oni chcą dobrze ale nie ma co za bardzo tego wiercić jak sito i osłabiać. My tu mamy taki polski sznyt że wszystko ma być mocarne, że wozy mają robić nawet w piachu. Na jedno to jest dobre ale co za dużo to nie zdrowo. W końcu nie będziesz na tym ciągał 35kg. Fajnie Ci to idzie i tak trzymaj. My też trzymamy kciuki.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: adammKI »

Dziś planuję być u siebie wstolarni to zrobię zdjęcia.

Nagwintowałem symbolicznie M4, trzymać będzie a nie osłabi.

Dziś jak czas pozwoli to walczę z blachą na pokładach, wstępnie jest docięta.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: adammKI »

No i lekko do przodu.
Jednak blacha 0,5 trochę za cienka ale już nie będę zmieniał, może przy następnej zastosuję grubszą.

Będzie przylutowana do całej konstrukcji, po bokach jeszcze dojdą zakończenia z płaskownika 15x1 (lub grubszy jeśli dostanę) to dodatkowo wzmocni konstrukcję.

Po zlutowaniu wszystkiego blacha 0,5 co prawda będzie dość sztywna, jednak jest na tyle delikatna że będą się robić wgniecenia.

Na razie wstępnie docięte wcięcia w dolnym pokładzie, nie docięta jeszcze dupka i górny pokład

Deseczki też wstępnie docięte z długości, będą obniżone i zlicowane z blachą

Rama i pokład będą w kolorze czerwonym a deski będą miały zrobione sznity wzdłuż aby był efekt że to kilka desek ze sobą złożonych jest.

Nic nie jest polutowane i blacha gdzieniegdzie lekko jest podniesiona i widać jakby to było krzywe ale nie jest.

Na górnym pokładzie blacha będzie sięgała tak do około 2cm wgłąb, do pierwszej poprzeczki.
Dalej deskowanie pomiędzy kratownicę którą będzie widać.
Od spodu gruba blacha mosiężna jako podstawa po której siodło będzie się wślizgiwało na sworzeń.

Czy tą blachę jakoś lekko wywijać do góry od przodu naczepy żeby łatwiej się wślizgnęła na siodło czy normalnie na prosto i wystarcza fabryczne pochylenie pustego siodła?

Burty górnego pokładu widzę że nie będzie trudno zrobić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: Maciej »

Na tym ostatnim zdjęciu dolna krawędź blachy jakby falowała - ale pewnie to złudzenie obiektywu.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: adammKI »

Dobrze widzisz, to na razie jest tylko przyłożone, nic nie jest jeszcze przylutowane.

Docelowo będzie lutowane do profili od podłużnic i poprzeczek oraz zewnętrznych płaskowników których jeszcze nie ma.
Wtedy dopiero wszystko będzie prościutkie.

Na razie tylko dołożone aby był jako taki pogląd jaki będzie miała kształt.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: adammKI »

Dziś dokończone zawieszenie i pierwsze przymiarki do podłużnic zewnętrznych.
Luty jeszcze nie wyszlifowane.

Wiem wiem, zawieszenie nie profesjonalne, takie Bruderowe, ale na razie tak musi zostać, a dokładniej nie na razie tylko na zawsze. Naczepa będzie do nauki jazdy dla syna. Kolejna będzie miała zawias i koła od Redina.

Zastanawiam się czy jednak nie dołożyć jeszcze jednej ośki bo na 2 to tak dziwnie się prezentuje.

Muszę wzmocnić szyję - jakieś niewielkie zastrzały ale chyba zrobię przykręcane póki jeszcze będę miał podejście wkrętarką.

Jutro zważę to co do tej pory zrobione ale już widzę że kuchenna waga nie wystarczy.



Spore szanse że na spota się wyrobię bo to całe 2 tygodnie

Oskar robił dziś pierwsze jazdy testowe i zawracając w kuchni w miejscu nie spadały opony
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: Maciej »

Materiał jest dość miękki - ośki chyba szybko pod obciążeniem wybiją te otwory, w których msją pracować :hmm

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: adammKI »

Macieju, ładunków targał nie będzie, myślę że kilka lat spokojnie u mnie pojeździ a w między czasie zrobię kolejną.

Lepsza taka która robotę i tak zrobi niż żadna i patrzenie z boku jak inni się bawią.

Na kolejną mam już pomysł i elementy będą wycięte laserowo i będzie już bardziej zbliżona do realnej.

Ta na pewno da dużo zabawy. Jest to pierwsza konstrukcja na której się uczę, oczywiście wszelkie uwagi mile widziane.

Wiem że taka skalowa replika idealnie by wyglądała ale na taką jeszcze chwilę muszę poczekać.
Może na Modellbau 2021 się wyrobię z profesjonalną.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Naczepa DEMARKO ST-2

Post autor: Pawloosw »

Cos w proporcjach mi tu nie pasuje usytuowanie osi tak blisko tylu. Wzorujesz sie na jakims blueprincie?
Taki znalazlem w necie, osie wyraznie blizej przodu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ