Przyczepa dłużyca

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: czolgruski »

mongrel, Maciej dzięki za pomysły, jednak nie dodałem, że środek rurki musi być pusty. Przez środek idzie pręt do wysuwania dyszla. Gdyby nic tam nie było, to pomysły przednie :)

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: mongrel »

Później się zorientowałem jak jeszcze raz studiowałem Twój garaż. To zostaje Ci tylko obejma jak coś ala cybant. Ja w przypadku większych i podobnych średnic stosuję pozyskane obejmy alu z urządzeń elektrotechnicznych. One albo trzymają jakieś pręty-podpory albo kondensatory. Wygnij sobie na średnicę rurki z paska alu coś w typie kołnierza U.

Awatar użytkownika
Jaa
Kierowca
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:15

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: Jaa »

Lub zrobić grubszą poprzeczkę ramy, otwór w niej nagwintować od środka, a rurkę od zewnątrz. nakręcić i na koniec skontrować. Lub tylko samą rurkę nagwintować i skręcić z 2 stron poprzeczki nakrętkami
Ostatnio zmieniony 02 maja 2021, 22:35 przez Jaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: Pawloosw »

Jakby miał kolega tokarke, to zrobilbym 2 kanaliki na seger oddalone od siebie o grubosc tej płytki in tak zablokowac dyszel.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: mongrel »

Prawdopodobnie to typowa cieńkościenna rureczka. Ja bym się tak nie upierał przy funkcji ruchomego dyszla. W kłonnicówkach w realu zwykle było to 'mechaniczne' czyli teleskopowe i rozciągane ciągnikiem. Później się wkładało kołek zabezpieczający i gitara. Lub jeszcze jest jedna opcja. Podpórki wędkarskie mają zakutą wewnątrz mosiężną lub miedzianą nakrętkę i wtedy w to szpilka i ręcznie wykręcać na pożądaną długość. Akurat takie rozwiązanie przerabiłem stąd wiem.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: borek »

Wydrukować łącznik. Skręcany w pionie zacisków na rurce i w poziomie do ramy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: czolgruski »

Pawloosw pisze:
02 maja 2021, 22:34
Jakby miał kolega tokarke, to zrobilbym 2 kanaliki na seger oddalone od siebie o grubosc tej płytki in tak zablokowac dyszel.
nie wiem, czy rurka by to wytrzymała :D zbyt cienka, żeby się w coś takiego bawić, tak jak mówi mongrel. No i nie mam tokarki :D
mongrel pisze:
02 maja 2021, 22:40
(...) Ja bym się tak nie upierał przy funkcji ruchomego dyszla. W kłonnicówkach w realu zwykle było to 'mechaniczne' czyli teleskopowe i rozciągane ciągnikiem. Później się wkładało kołek zabezpieczający i gitara.(...)
ostatecznie zrobię to w taki sposób, jednak już się trochę napaliłem na ten pomysł i mam już nawet na to sposób i właściwie to dyszel już jest pod to przygotowany i bez problemu mogę to zrobić. Jedyny problem to właśnie do mocowanie samego dyszla.
borek pisze:
03 maja 2021, 08:45
Wydrukować łącznik. Skręcany w pionie zacisków na rurce i w poziomie do ramy.
taki łącznik to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, ewentualnie lekka wariacja na ten temat. Dzięki za podpowiedź :)

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: borek »

Jak chcesz podaj średnice rurki i wymiary poprzeczki druknę Ci to i wyślę

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: adammKI »

Może szpilka np. M8 z przewierconym na wylot otworem, żeby rurka weszła na wcisk i zabezpieczyć dodatkowo wkręcikiem na imbusa, takim jak są np. w przegubach.

Całość przekładasz przez otwor i z obu stron skręcasz nakrętkami.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Przyczepa dłużyca

Post autor: czolgruski »

borek pisze:
03 maja 2021, 11:28
Jak chcesz podaj średnice rurki i wymiary poprzeczki druknę Ci to i wyślę
Jeśli dałbyś radę, to byłoby git, dzięki wielkie :) rurka fi 12 mm, jakby ten łącznik miał po pół cm w górę i w dół i po cm na boki, to by chyba wystarczyło. I jakby się dało, to takie wystające bolce, to wtedy bym wywiercił dziurkę w rurce i byłaby pewność, że na pewno nie wyleci.
Byłbym bardzo wdzięczny :)

ODPOWIEDZ