Wywrotka Carson dwuosiowa

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: czolgruski »

Cześć,
jako, że Arocs prawie skończony (oprócz HDS-a...), to doszedłem do wniosku, że potrzebna mu jest jakaś naczepa do ciągnięcia. Wybór był szybki i prosty - wywrotka od Carsona. Skoro ciągnik ma trzy osie, to naczepa musi mieć dwie, więc inaczej się skończyć nie mogło. Dodatkowym plusem był fakt, że akurat jakiś Niemiec wystawił na eBay Kleinanzeigen nówkę sztukę :he
Nie, kota nie było w paczce, inaczej się zdjęcia zrobić nie dało :he
IMG_20220322_190634.jpg
IMG_20220322_233242.jpg

Kto był na spocie u Redina już ją widział, ale na chwilę obecną wodotrysków nie ma, na szybko złożona, żeby dało się ją zabrać i coś poprzewozić.
Na chwilę obecną nie ma wywrotu, ale trzeba coś w tym temacie zacząć działać.
Miałem plan, żeby wywrot był na hydro. W ciągniku jest już zbiornik, będzie pompa, więc stwierdziłem, że założę taki siłownik

481,34 zł 32%OFF | Metalowy przedni wielostopniowy hydrauliczny Cylinder podnoszący do 1/14 Tamiya RC wywrotka AROCS 3348 56361 Hino Scania LESU DIY
https://a.aliexpress.com/_uxBkPE

i przeciągnę przewód z Arocsa i szybkozłączką połączę z naczepą. W teorii wydawało mi się to świetnym pomysłem i już prawie zamówiłem siłownik i pompę :he jednak na spocie pogadałem na ten temat z Maciejem i teraz mam dylemat, czy brnąć w swój pomysł z hydro, odpuścić i zrobić standardowy wywrot na elektryce. Prawdopodobnie jeszcze nikt nie robił wywrotu w naczepie na hydro, które jest połączone szybkozłączką z ciągnikiem :he

Oprócz wywrotu muszę założyć światła i moduł, ale ten już leży i czeka na montaż. No i jeszcze balkonik trzeba zrobić, oryginalna barierka z plastiku jest tak pogięta, że aż ciężko ją zamontować. Dlatego zastanawiam się, czy nie zrobić jej z jakiegoś drucika i pokleić albo polutować.
No i chyba wezmę się za pomalowanie ramy na czarno, bo taka srebrna jakoś mi nie leży :he

Na razie tyle :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: Maciej »

Gratki zakupu :ok Prawdę rzeczesz, że do 3 osiowego konia to 2 osiowa wanna. Jest to jedna z zasad z niepisanej księgi drogi. Tak samo ważna jak to o ciepłych ledach.

Co do wywrotu na hydro, a do tego zasilanego jeszcze z ciągnika to moje zdanie znasz :he No, ale młodość ma swoje prawa :he
Ramę zdecydowanie pomaluj, ale czy na czarno? Większość ma czarne ramy, a rozważałeś jakąś grafitową? Ciemnoszarą?

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Albo na przykład czerwoną ramę? Odnośnie hydro to nie spotkałem jeszcze nigdzie żeby naczepą działała zasilana przez ciągnik... No ale ktoś musi być pierwszy. . :friends

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: czolgruski »

Maciej pisze:
15 kwie 2022, 13:14
Co do wywrotu na hydro, a do tego zasilanego jeszcze z ciągnika to moje zdanie znasz :he
Znam i właśnie dlatego się zastanawiam :he ale jednak bardziej zwracam się teraz ku elektryce :)
Ten mechanizm dałby radę, czy byłby za słaby?
viewtopic.php?f=62&t=3091
Maciej pisze:
15 kwie 2022, 13:14
Ramę zdecydowanie pomaluj, ale czy na czarno? Większość ma czarne ramy, a rozważałeś jakąś grafitową? Ciemnoszarą?
Nie upieram się na czarną ramę, ale na pewno chcę ciemniejszą, niż teraz jest :ok
TiroManiaK_2006 pisze:
15 kwie 2022, 14:10
Albo na przykład czerwoną ramę?
Nie, czerwona mi totalnie nie pasuje, będzie jakaś ciemna. Jeszcze jakby w ciągniku była czerwona, jak u Macieja, to wtedy by to mogło wyglądać dobrze :)

Marcinie, dałbyś radę załatwić taką imitację siłownika, jaki miałeś w swojej (obecnej Maciejowej) naczepie? :)

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: mongrel »

TiroManiaK_2006 pisze:
15 kwie 2022, 14:10
Albo na przykład czerwoną ramę? Odnośnie hydro to nie spotkałem jeszcze nigdzie żeby naczepą działała zasilana przez ciągnik... No ale ktoś musi być pierwszy. . :friends
Mylisz się Marcinie, Maniek zrobił i co ma tam niezadziałać?

viewtopic.php?f=21&t=288&start=110

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: Maciej »

Maćku ten link do mechanizmu podnoszenia nic nie przesądza. Znaczenie ma to na jakim gwincie zrobisz i jak dobierzesz silnik I przekładnie. Tylko, że nawet jak ktoś Ci wytnie mechanizm to jeszcze trzeba zatoczyć wałek, jakieś sprzęgła by się zdały itd. Zdany jesteś na kogoś kto ma zaplecze. Kupuj gotowca albo szukaj na ebay - są gotowe mechanizmy.

Awatar użytkownika
L3ll3K
Kierowca
Posty: 81
Rejestracja: 29 kwie 2021, 14:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: L3ll3K »

Jak coś to Ja mam w swojej taki sam cylinder jak podałeś w linku. Jak byś chciał coś więcej wiedzieć to napisz. Ale og mogę polecić siłownik.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Odnośnie imitacji siłownika robiłem to w firmie zajmującej się wyrobami z tworzyw. Nie pytaj ile mnie kosztował. Mogę zapytać czy chcieliby wykonać jeszcze jeden pod warunkiem że mają wszystkie plany z których robili..

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: czolgruski »

L3ll3K pisze:
15 kwie 2022, 17:35
Jak coś to Ja mam w swojej taki sam cylinder jak podałeś w linku. Jak byś chciał coś więcej wiedzieć to napisz. Ale og mogę polecić siłownik.
Który masz u siebie? Krótszy, czy dłuższy? Nie mam jak teraz zmierzyć :he
TiroManiaK_2006 pisze:
15 kwie 2022, 18:23
Odnośnie imitacji siłownika robiłem to w firmie zajmującej się wyrobami z tworzyw. Nie pytaj ile mnie kosztował. Mogę zapytać czy chcieliby wykonać jeszcze jeden pod warunkiem że mają wszystkie plany z których robili..
Na razie na spokojnie, ale dzięki :ok

Awatar użytkownika
L3ll3K
Kierowca
Posty: 81
Rejestracja: 29 kwie 2021, 14:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wywrotka Carson dwuosiowa

Post autor: L3ll3K »

W sumie to oba miałem, ale teraz mam ten krótszy.

ODPOWIEDZ