Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7793
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Maciej »

Będę zobowiązany bo szukam napędu podnoszenia kipy i gdyby ten pasował do trucków to chyba lepszego nie znajdzie.
Ten carsona jest najdroższy, ale i najlepszy. Bo napęd z rigidrc jest co prawda tańszy (58 EUR), ale nie ma sprężyn i jakiś taki uproszczony jest.

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Łukasz_G »

Rio pisze:
Łukasz_G pisze:No faktycznie sprytne. A w drugą stronę też tak działa ? Chodzi mi o moment kiedy wanna kładzie się na ramie.
Tak, w obie strony to działa, innymi słowy - nie da się przeciągnąć w żadną stronę... :)
Kurcze naprawdę mądrze rozwiązane. Oby się sprawował, dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :england

Awatar użytkownika
Fischerr
Kierowca
Posty: 149
Rejestracja: 25 paź 2012, 19:27

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Fischerr »

Ciekawostka jest taka, iż Rc4drogo ma te same ceny na silnik z przekładnią oraz ramię co AFV - ale w USD a nie EUR.

Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Rio »

Maciej pisze:To jeszcze dwa pytania do Rio:
Czy ten mechanizm rozmiarowo pasuje tez do ciężarówki? Bo normalnie to on jest do naczep. Chodzi mi szczególnie o szerokość, wysokość podnoszenia i czy "schowa się" w ramie z dwóch płaskowników 2x20 mmm.
Drugie pytanie: Widzę, że jest tam tez mocowanie pod silnik. Na zdjęciu widać, że masz jakiegoś Carsona więc na pewno pasuje, ale czy w to mocowanie wejdzie też silnik z conrada ?
Ad.1. Może być ciężko zmieścić ten zestaw w trucku i pod względem wysokości i długości.
Ad.2. Reduktor Modelcraft zdecydowanie nie pasuje, ma dużo większą średnice.

Pozdr

Awatar użytkownika
Radek
Kierowca
Posty: 1131
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Radek »

Rio czy ja dobrze zobaczyłem, że oryginalnie Carson do tego podnośnika i naczepy daje paliet lipol + zwykły pstryczek elektryczek? :o
Ja szukałem jakiegoś regulator prostego a'la do wyciągarki 3Racing a tu tylko pstryczek.

Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Rio »

Radek pisze:Rio czy ja dobrze zobaczyłem, że oryginalnie Carson do tego podnośnika i naczepy daje paliet lipol + zwykły pstryczek elektryczek? :o
Ja szukałem jakiegoś regulator prostego a'la do wyciągarki 3Racing a tu tylko pstryczek.
Nie tyle daje, co można dokupić. Carson wszystko sprzedaje osobno, więc mechanika podnoszenia jest osobno, silnik z przekładnią osobno, a ten pstryczek i lipol oczywiście również osobno. Ja akurat zrezygnowałem z tej "elektroniki" :he i robię na normalnym regulatorze i sterowaniu z apki ciągnika.


Pozdr

Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Rio »

Zostały światełka, montaż plandeki na przygotowanym stelażu i w zasadzie finisz:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Specjalnie dla Radzia, porównanie długoście naczepy wywrotki do flat beda; kłonicówki; firanki itd (Czerwona linia to koniec drugiej naczepy)

Obrazek

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: mauy-miu »

ładnie wyszła, na prawdę ładnie :brawo
pozdro

Awatar użytkownika
Benon
Kierowca
Posty: 1215
Rejestracja: 26 lut 2012, 11:08

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Benon »

Rio ale dopieściłeś tą naczepę :o Przeszedłeś sam siebie i stanąłeś obok :brawo

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14537
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Naczepa Schmitz Cargobull wywrotka 3 osiowa

Post autor: Sławek »

O k***a ....

ODPOWIEDZ