Ursus 1204 w skali 1:13,2
- martryb
- Kierowca
- Posty: 296
- Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 5 times
Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2
Witajcie po wymianie przedniego mostu ponieważ był zbyt mały i przeskakiwało na kołach zębatych bo był słaby i delikatny zastosowałem most z mechanizmem różnicowym takim jak mam w tylnym moście i jest ok , a tak dzisiaj sprawdzałem działanie napędu i siłę uciągu ursusa. https://youtu.be/PK63rtzF2Eg?si=O8M4XP6bJ57nSUVe
- borek
- Traktorzysta
- Posty: 5303
- Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
- Has thanked: 20 times
- Been thanked: 49 times
Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2
pokaz więcej zdjęć ciekawi mnie ten most, i więcej na temat połączenia tylnego dyferencjału z planetarkami.
- martryb
- Kierowca
- Posty: 296
- Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 5 times
Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2
Cześć Jeżeli chodzi o połączenie planetarek z mechanizmem różnicowym , to jest tak : między planetarką a obudową mostu dorobiłem krążki w których osadziłem dodatkowe łożyska 5x10x3 oś 5mm przez które przechodzą półosie o długości 37mm które na końcu mają założone koła zębate , oryginalne z kompletu do planetarek wciśnięte na wcisk w przypadku ursusa c385 i przykręcane na robaczka w przypadku ursusa 1204. Jak będę coś grzebał to odkręcę jedną zwolnicę i strzelę fotkę dla pokazania. a jeżeli chodzi o most przedni to jest niby chińska skala 1:12 ale akurat super pasuje do ursuska. Zakupiłem z ali , a teraz zamówię metalową obudowę bo jest z tworzywa jakiegoś , ale z tego co widzę po testach to prędzej ursusa rozszarpie zanim coś w niej przeskoczy. https://ae01.alicdn.com/kf/S2d5f8f07ae2 ... 401e5C.jpg
- martryb
- Kierowca
- Posty: 296
- Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 5 times
Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2
Mała aktualizacja , trochę ursuska przybyło więc pora na fotki jak i film. Zrobiłem też fotkę formy samoróby na przednie opony które widać w tym ursusie. https://youtu.be/n9USn93Ia6I?si=RTBX_U8fp-FVB5r4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- martryb
- Kierowca
- Posty: 296
- Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 5 times
Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2
Tak Macieju ręcznie giąłem , wycinałem i kleiłem to jest efekt zaniemania drukarki 3D i brak umiejętności pracy w programach do projektowania niemalże zmusza mnie do robienia wszystkiego ręcznie. Ale nie ma co narzekać ponieważ bardzo lubię ręczne robótki, które jak wiadomo raz wychodzą trochę lepiej , raz gorzej , a niekiedy całkiem lipnie itd. itp.
dzięki Maciej za dobre słowo 
- czolgruski
- Kierowca
- Posty: 502
- Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 19 times
Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2
Dałeś do pieca z tymi ręcznie robionymi oponami
Ręczna robota daje radę
Ręczna robota daje radę
- martryb
- Kierowca
- Posty: 296
- Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 5 times
Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2
Witajcie i dziękuję za dobre słowo. Dzisiaj troszeczkę w ursusiku pogrzebałem , jeszcze sporo do końca , a na dzień dzisiejszy stojąc na warsztacie prezentuję się następująco:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.