Ursus 1204 w skali 1:13,2

Awatar użytkownika
martryb
Kierowca
Posty: 296
Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: martryb »

Witajcie po wymianie przedniego mostu ponieważ był zbyt mały i przeskakiwało na kołach zębatych bo był słaby i delikatny zastosowałem most z mechanizmem różnicowym takim jak mam w tylnym moście i jest ok , a tak dzisiaj sprawdzałem działanie napędu i siłę uciągu ursusa. https://youtu.be/PK63rtzF2Eg?si=O8M4XP6bJ57nSUVe

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9177
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: Drabek »

Gruby test :he :he

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 8196
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 64 times
Been thanked: 112 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: Maciej »

Ano gruby :he most jak widać pancerny :ok

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5303
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 20 times
Been thanked: 49 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: borek »

pokaz więcej zdjęć ciekawi mnie ten most, i więcej na temat połączenia tylnego dyferencjału z planetarkami.

Awatar użytkownika
martryb
Kierowca
Posty: 296
Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: martryb »

Cześć Jeżeli chodzi o połączenie planetarek z mechanizmem różnicowym , to jest tak : między planetarką a obudową mostu dorobiłem krążki w których osadziłem dodatkowe łożyska 5x10x3 oś 5mm przez które przechodzą półosie o długości 37mm które na końcu mają założone koła zębate , oryginalne z kompletu do planetarek wciśnięte na wcisk w przypadku ursusa c385 i przykręcane na robaczka w przypadku ursusa 1204. Jak będę coś grzebał to odkręcę jedną zwolnicę i strzelę fotkę dla pokazania. a jeżeli chodzi o most przedni to jest niby chińska skala 1:12 ale akurat super pasuje do ursuska. Zakupiłem z ali , a teraz zamówię metalową obudowę bo jest z tworzywa jakiegoś , ale z tego co widzę po testach to prędzej ursusa rozszarpie zanim coś w niej przeskoczy. https://ae01.alicdn.com/kf/S2d5f8f07ae2 ... 401e5C.jpg

Awatar użytkownika
martryb
Kierowca
Posty: 296
Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: martryb »

Mała aktualizacja , trochę ursuska przybyło więc pora na fotki jak i film. Zrobiłem też fotkę formy samoróby na przednie opony które widać w tym ursusie. https://youtu.be/n9USn93Ia6I?si=RTBX_U8fp-FVB5r4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 8196
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 64 times
Been thanked: 112 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: Maciej »

Ręcznie tę formę kleiłeś? To kocur jesteś :ok

Awatar użytkownika
martryb
Kierowca
Posty: 296
Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: martryb »

Tak Macieju ręcznie giąłem , wycinałem i kleiłem to jest efekt zaniemania drukarki 3D i brak umiejętności pracy w programach do projektowania niemalże zmusza mnie do robienia wszystkiego ręcznie. Ale nie ma co narzekać ponieważ bardzo lubię ręczne robótki, które jak wiadomo raz wychodzą trochę lepiej , raz gorzej , a niekiedy całkiem lipnie itd. itp. :) dzięki Maciej za dobre słowo :ok

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 502
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: czolgruski »

Dałeś do pieca z tymi ręcznie robionymi oponami <szok>
Ręczna robota daje radę :brawo

Awatar użytkownika
martryb
Kierowca
Posty: 296
Rejestracja: 25 sty 2023, 18:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ursus 1204 w skali 1:13,2

Post autor: martryb »

Witajcie i dziękuję za dobre słowo. Dzisiaj troszeczkę w ursusiku pogrzebałem , jeszcze sporo do końca , a na dzień dzisiejszy stojąc na warsztacie prezentuję się następująco:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ