Valtra T191

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Valtra T191

Post autor: borek »

Ale z jednego silnika jak będziesz zasilał na belkę to przełożenie 1;1 bo prędkość52rpm to już na gotowo musisz mieć jeśli dasz most to jeszcze zwolnisz :piwo .

Awatar użytkownika
RaV
Kierowca
Posty: 332
Rejestracja: 06 mar 2012, 19:45

Re: Valtra T191

Post autor: RaV »

To dość słaby regiel, w dodatku raczej lotniczy, nie ma słowa o wstecznym. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... D_ESC.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: slider »

Hmm no to dorzuciłeś mi nieco wątpliwości czy robić tak jak na pw opisałeś, czy właśnie 1 silnik i na takim przełożeniu. Silnik wydaje się nie najsłabszy i raczej powinien wyrobić przy tym modelu. Przy zastosowaniu 2 tych silników nie za bardzo podoba mi się to, że tylna oś zwiększa rozstaw

Co do regla coś co mnie nie zrujnuje finansowo, a będzie śmigało w połączeniu z tym silnikiem możecie zaproponować?

Awatar użytkownika
aniol310
Kierowca
Posty: 1422
Rejestracja: 06 kwie 2012, 20:23
Been thanked: 2 times

Re: Valtra T191

Post autor: aniol310 »

lepszy byłby 1:50 ma podobną moc
a rygiel dowolny, ja używam tamiya 104bk przy 2 silnikach

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Valtra T191

Post autor: borek »

slider pisze:Hmm no to dorzuciłeś mi nieco wątpliwości czy robić tak jak na pw opisałeś, czy właśnie 1 silnik i na takim przełożeniu. Silnik wydaje się nie najsłabszy i raczej powinien wyrobić przy tym modelu. Przy zastosowaniu 2 tych silników nie za bardzo podoba mi się to, że tylna oś zwiększa rozstaw

Co do regla coś co mnie nie zrujnuje finansowo, a będzie śmigało w połączeniu z tym silnikiem możecie zaproponować?
Ja tak zrobiłem na 2 silnikach i jest spoko tylko, że koła nie zakładasz na koniec ośki tylko przechodzi przez felgę a ty rozstaw sam regulujesz u mnie rozstaw po zewnętrznej jest 182mm .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: slider »

Rozważę tą opcję na 2 silniki i mocowanie na piastach, ewentualnie w tym samym sklepie co silnik są też zębatki stożkowe 1:1 do niego http://www.conrad.pl/Ko%C5%82o-sto%C5%B ... ireusocl=1" onclick="window.open(this.href);return false;

+ jest taki z tego rozwiązania, że zyskuję więcej miejsca, silnik ułożony wzdłuż, łatwiej zmieścić się z serwem podnośnika, wałkiem napędu, regulatorem i odbiornikiem ;) Sam nie wiem, muszę pomyśleć. Ciągnik na szczęście to nie wyścigówka więc zwolnienie obrotów nie jest jakimś ogromnym problemem.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Valtra T191

Post autor: Sławek »

Musisz mieć regiel dwukierunkowy, ten co dałeś ma tylko jeden kierunek bo to regiel lotniczy ;)
Jak chcesz tani regiel to szukaj Tamiya TEU-101 lub 104, tylko pamiętaj, że one nie mają BEC i jak dasz większy pakiet zasilający niż 2S to pójdzie z dymem odbiornik ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: slider »

Super, czyli tak jak podejrzewałem, że valtra szła by tylko do przodu ;) Dzięki za info sławek, przynajmniej wiem za czym się rozglądać :friends A czy dodatkowo nie można oddzielnego BEC'a dołączyć do tego? (Przejrzałem i BEC kosztuje drugie tyle praktycznie do nich :) )

No to panowie, ten się nada? Jeśli tak to biorę i niech paczka z nim do mnie już idzie :) http://allegro.pl/320a-regulator-esc-dw ... 34916.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Valtra T191

Post autor: Sławek »

Jak najbardziej można ;)

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: slider »

No to ten element układanki zamówiony ;) Zacząłem też pomału wymiarować elementy do wycięcia. Np rama przedniego tuza
Obrazek

ODPOWIEDZ