Valtra T191

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Valtra T191

Post autor: slider »

Cześć wszystkim, zabieram się pomału za budowę swojego modelu Valtry T191. Pacjent to zabawka bruder w skali 1:16.
Póki co jestem na etapie kompletowania potrzebnych elementów i projektowania schematów osprzętu do zamontowaniu w aktualnej zabawce. Dlaczego akurat valtra? Mam czasem okazję obcować z takimi maszynami, ale głównie z powodu dość dużej powierzchni pod maską do zagospodarowania względem innych ciągników firmy bruder.

Plan:
Napęd (niestety) tylko na tył.
Tylny tuz
Przedni tuz
skręt
oświetlenie główne + oddzielnie „kogut”
w zależności czy będzie na to miejsce wałek przeniesienia napędu z tyłu

Materiały (będą aktualizowane):
Napęd planuję za pomocą silnika z przekładnią Modelcraft RB 35 1:100
rurki, profile i śrubki do elementów podnośników, ramy itd.

Za tuzy i skręt będą odpowiadały serwa, póki co zastanawiam się jakie dobrać w odpowiednie miejsca. Nie posiadam też jeszcze aparatury, która pozwoliła by mi zrealizować założenia projektu, ale mam nadzieję, że do momentu zebrania elementów projekt czubi ego przyjdzie mi z pomocą 

Z przygotowania zabawki do modyfikacji
- na pewno do wycięcia wszystko z pod maski
- wycięcie całej podstawy pod kabiną, żeby zwiększyć tam ilość miejsca na silnik, serwo tuza itd.
- wycięcie przedniej atrapy tuza, przyda się natomiast obciążnik, który jest od dołu pusty i będzie go można wypełnić tak żeby faktycznie później spełniał swoją funkcję.
Chcę zwymiarować też zabawkę, tak żeby módz rozplanować wielkość i ułożenie konkretnych elementów czy to napędu, czy samych ruchomych mechanizmów.

Nie nastawiam się na szybką budowę zwłaszcza, że ostatnio praca i studia są dość absorbujące, ale ogólnie należę do tych, którzy jeśli coś zaczynają to to kończą. Dlatego jeśli będzie czas odpocząć od monitora to model raczej będzie moją główną odskocznią.

Jak doprowadzę projekt do końca to trzeba będzie zadbać o to żeby valtra miała z czym powalczyć w ziemi, ale na tym skupię się później. No to chyba tyle z mojego pierwszego wypracowania :brawa

Kilka fotek zabawki, która dotarła ostatnio + odpowiednika 1:1
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
czubi
Kierowca
Posty: 1321
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:04
Been thanked: 2 times

Re: Valtra T191

Post autor: czubi »

Trzymam kciuki :ok

Bruder bywa wredny, ale plastik się cudownie obrabia :)

Awatar użytkownika
luki
Kierowca
Posty: 1630
Rejestracja: 03 lip 2012, 15:18

Re: Valtra T191

Post autor: luki »

Powodzenia w projekcie :frank

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: slider »

Dzięki :) Dziś jadę się zorientuję czy u mnie w mieście sklepy RC mają jakieś materiały, które nadadzą się do projektu czy pozostanie zamawianie wszystkiego ze sklepów internetowych.

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: Łukasz_G »

Zapowiada się świetnie :) Fajnie opisałeś założenia odnośnie modelu :ok Czekam na pierwsze postępy prac.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Valtra T191

Post autor: borek »

No super i ktoś w mojej skali. :england

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: Łukasz_G »

I w mojej :D

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Valtra T191

Post autor: barman_pl »

Więc stanowczo proponuję przeróbkę na 1/14... w sumie trudne to nie jest tylko chęci potrzeba ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: slider »

Jak na pierwszy raz to chyba, aż tak szalał nie będę ze zmianą skali. Wolę lepiej dopieścić aktualną bazę :) W poniedziałek lecę do sklepu po wycenę elementów, koleś twierdzi, że u niego nieco taniej dostanę to co jest w ofercie sklepów w necie, jak nie to zamawiam z netu i pomału czas ruszać z robotą.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Valtra T191

Post autor: slider »

No dobra panowie czas na moje lamerskie pytania :oops: Kompletuję listę elementów, żeby jutro dać do wyceny w swoim sklepie rc, ale mam zagawozdkę odnośnie napędu.

Wszystkie fora i informacje jakie znalazłem mówią o tym, że do pojazdów jeżdżących regiel musi być 2 kierunkowy, tak aby umożliwiać jazdę przód - tył.

Silnik planuję dokładnie ten (napęd zębatką na oś z kołami): http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia- ... 82758.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli dobrze myślę jest to silnik szczotkowy, czy wszystko będzie działało jeśli dokupię np taki regulator? http://allegro.pl/esc-regulator-turnigy ... 02221.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ