Fendt vario 930 Dickie 1:14

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Denis »

Trochę modeli już mi się przewinęło przez ręce ale ten temat jest dla mnie nowy.
Zanabyłem jakiś czas temu bazę już chyba ciężko do dostania a mianowicie fendt vario 930 firmy Dickie.
Plan jest taki aby całe podwozie zrobić metalowe i o jak największej masie zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na obecną chwilę doszły do mnie oponki z których jestem bardzo zadowolony, zakupiłem także metalowe mosty z blokadami mają być w połowie maja, naped planuje jakąś planetarka muszę jeszcze coś poszukać, rozdzielacz wykonam raczej sam tutaj myślę że pogadam Z Borkiem aby dobrze dobrać przełożenie żeby zgrać przednia i tylnia Oś z tym że przód chciałbym zrobić o 2% szybszy od tyłu tak polecił mi Mecenas Maciek.
Będzie też trzeba zasiać do projektu podwozia ale to muszą dość mosty do wytoczenia felg z stali też poczekam na mosty aby zrobić odpowiednie ET felg.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: czolgruski »

Konkretny ciągnik się szykuje, baza już jest, o wykonanie się nie martwię, bo wiadomo, że będzie petarda :ok
Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na dalszy rozwój wydarzeń :ok

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Maciej »

Już Teraz godnie się prezentuje :ok oponki sztos :ok widze, że masz wszystko przemyślane. Nie zapomnij o obciążnikach na tylne koła.
Podnośnik będzie też z przodu czy tylko tył? Na serwo czy gwint?

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Denis »

Maciej pisze:
21 kwie 2022, 20:34
Już Teraz godnie się prezentuje :ok oponki sztos :ok widze, że masz wszystko przemyślane. Nie zapomnij o obciążnikach na tylne koła.
Podnośnik będzie też z przodu czy tylko tył? Na serwo czy gwint?
Podnośnik będzie i z przodu i z tyłu i chyba będę robił tak jak rc favorit na serwach tylko będę chciał kupić jakieś lepsze do by nie piszczały

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: borek »

To są te oponki na testy? Super wyglądają zrób jakiś filmik jak je ściskasz i jak siadają pod obciążeniem. Ciągnik już z nimi prezentuje się lepiej dużo lepiej. Podnośniki na serwach to strata czasu lepiej przemysł koncepcje z siłownikiem elektrycznym sprzężonym z serwem i elektronika jako sterowanie. Ja taki miałem plan. W swoim ursusie wymieniłem już dwa serwa podczas orki lub jazda ze sprzętem serwo bierze cały czas prąd dodatkowo mocno się grzeje nawet 20 kg. Przemyślanym zastosowanie silnika sensorowanego tu są duże koła musi być dokładność prowadzenia żeby nie było skoków trafi na rant stanie dodasz więcej gazu to wyskoczy jak żabka. Rysuj coś fajnego może skorzystam.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Denis »

Z napędem na pewno nie pójdę w bez szczotkę bo wnerwia mnie to piszczenie myślałem już czy by nie dać przekładni 2 biegowej i planetarka do tego.
Koła są produkcji Rudiego wyglądają mega nawet mogę powiedzieć że lepiej niż te co są na stronie premacon które chciałem zakupić. Podnośniki jeszcze pomyślę co by tam dać

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Maciej »

Kurcze borku z tymi serwami trochę mnie wystraszyłeś. Ja zamierzam korzystać z rozwiązania Favorita. Niemcy jakoś na tym jeżdżą, mam nadzieję, że daje radę rozwiązanie z serwami.

@Denis - tak jak Ci pisałem wg mnie 2 biegi to zły pomysł:
- skomplikowanie konstrukcji,
- zajęcie miejsca przez serwo zmiany biegów,
- brak uzasadnienia przy tego typu wolnobieżnym z zasady modelu,

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Denis »

Rozważałem czy by nie zastosować małej przekładni z wkrętarki bo są 2 biegi i jest to planetarka

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Denis »

No i dzisiaj na pokład wjechachy mosty teraz będzie można zacząć myśleć coś o felgach jak i samemu podwoziu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fendt vario 930 Dickie 1:14

Post autor: Maciej »

I liczeniu przełożenia rozdzielacza :ok

ODPOWIEDZ