Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Awatar użytkownika
NowyNaRejonie
Kierowca
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2022, 20:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: NowyNaRejonie »

Witam wszystkich 😁
Jestem nowy na forum i chciałbym zrobić w możliwie prosty sposób traktor rc z ładowaczem czołowym,nie do końca myślę nad modelem konkretnego ciągnika bardziej o po prostu czymś co przypomina ciągnik rolniczy z ładowaczem😁
Czy macie dla mnie jakieś wskazówki co do doboru aparatury i serwomechanizmów?jakieś rady na początek?😃

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: Maciej »

Myślę, że najlepszą radą będzie żebyś przejrzał garaże traktorów na forum :ok potem zastanów się czy chcesz model na mostach czy na 4 silnikach.
Następnie czy ramiona na serwach czy gwint +silnik itd.
Nikt za Ciebie nie zdecyduje :ok będziesz miał konkretne pytania to będą konkretne odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
NowyNaRejonie
Kierowca
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2022, 20:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: NowyNaRejonie »

No więc mam pytanie😄
Co myślicie o strzykawkach jako siłowniki?
Mam plan połączyć 2 strzykawki,do jednej serwomechanizm jako "napęd" A druga strzykawka w ramieniu jako siłownik,zda to egzamin?
Widziałem takie filmy że to niby dziala,ale myślę też nad małą pompką do wody,która by tłoczyła wodę do strzykawki użytej jako siłownik,tylko pytanie czy taka pompka na "wstecznym"cofnie wodę żeby siłownik opadł? Albo czy po podniesieniu siłownika on nie opadnie jak pompka nie będziepracować?🤔🤔 nie chce hydrauliki,za drogie jak na początek,w razie czego zrobię microserwa na gwincie ale jakoś tak te strzykawki mnie zaciekawiły😁

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: Drabek »

NowyNaRejonie pisze:
29 maja 2022, 20:52
No więc mam pytanie😄
Co myślicie o strzykawkach jako siłowniki?
Mam plan połączyć 2 strzykawki,do jednej serwomechanizm jako "napęd" A druga strzykawka w ramieniu jako siłownik,zda to egzamin?
Widziałem takie filmy że to niby dziala,ale myślę też nad małą pompką do wody,która by tłoczyła wodę do strzykawki użytej jako siłownik,tylko pytanie czy taka pompka na "wstecznym"cofnie wodę żeby siłownik opadł? Albo czy po podniesieniu siłownika on nie opadnie jak pompka nie będziepracować?🤔🤔 nie chce hydrauliki,za drogie jak na początek,w razie czego zrobię microserwa na gwincie ale jakoś tak te strzykawki mnie zaciekawiły😁
Jednym słowem :facepalm

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2034
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: redin »

strzykawką robi się zastrzyki a nie modele

Awatar użytkownika
NowyNaRejonie
Kierowca
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2022, 20:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: NowyNaRejonie »

Redin/Drabek A co proponujecie wykorzystać jako silownik budżetowo? Microservo na gwincie?

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: Drabek »

NowyNaRejonie pisze:
30 maja 2022, 07:39
Redin/Drabek A co proponujecie wykorzystać jako silownik budżetowo? Microservo na gwincie?
Albo hydro albo elektryka (mikro przekładnie z prętem gwintowanym, dostępne są na rynku.)

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: borek »

Musisz wybrać drogę którą chcesz iść. Jedna to siłowniki elektryczne. Nie są tanie dodatkowo żeby podnosić ramie główne i łyżkę to już są 4 silniki które czerpią prąd. Druga droga to instalacja hydrauliczna tu miejsce odgrywa dużą rolę ponieważ pompa zbiornik rozdzielacz filtr to już trochę miejsca potrzeba. Jedno i drugie to koszt ok 2 tys minimum. Ważne żeby w tym przypadku baza ciągnik był solidny. Magom hrc jest w trakcie budowy i niedługo sprzedaży gotowca. Zerknij też na siłowniki CTI.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: Maciej »

Z tego co pamiętam to gdy stosuje się więcej niż 1 siłownik elektryczny dla jednego zakresu ruchu (a tak będzie w ładowaczu czołowym dla ramion głównych) to jest problem z synchronizacją siłowników. Dokładnie taki problem objawił się w IFA Pabla gdzie stosował dwa siłowniki CTI do wywrotu. Okazało się, że trzeba było mieć dedykowany regulator czy coś żeby pracowały i odcinały w tym samym punkcie.
Nie pamiętam już szczegółów, ale to też trzeba mieć na uwadze chcąc stosować dwa siłowniki elektryczne na raz. Przy koparce czy innym rozwiązaniu z pojedynczym siłownikiem (nawet na wiertłach) tego problemu nie ma, a tu będzie.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Traktor rc plus ładowacz czołowy i podnośnik

Post autor: Drabek »

Dokładnie tak jak Maciej pisze. :brawa

ODPOWIEDZ