Zetor 7745

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Zetor 7745

Post autor: borek »

Witajcie, nagle naszła mnie chęć na Zetora 7745 był plan żeby powstał pierw Zetor crystal ale wyszło jak zawsze.
Projekt pobrałem ze strony https://cults3d.com/en/3d-model/game/zetor-7745-rc-1-10
Projekt wyszedł coś koło 220zł pliki wszystkie wraz z obszerną instrukcją dostałem na drugi dzień na stronie zakupu.
z racji ze projekt jest w skali 1/10 przeskalowałem go w programie do drukarki drukująć 76% oryginału. Tu pięknie przypasowały opony duże od kolegi które miały trafić do URSUSA 1224. Przednie to opony z AFV-model. Takie jak w ifie Pablowej. Projekt był zaprojektowany pod napęd rc ale po przeskalowaniu części drukowane były by za słabe i nie wymiarowe pod łożyska padła decyzja o zastosowaniu mostów od Modelu WPL metalowe, przełożenie dla rozdzielacza to 1/1,5 licząc po obwodzie opon. Miejsca bardzo mało długo szukałem odpowiedniego silnika i padło na Pololu 150rpm dając przybliżoną prędkość po przełożeniu mostów około 60rpm.
Po drodze było kilka prób aż uruchomiłem traktor i zrobiłem video. Projekt nastawiony na wizualną prezentacje i jazdy niż ciężkie upalnie z ciężarami. Mosty zostały rozebrane po pierwszych próbach i zlikwidowane luzy podłożenie podkładek pod bewel i główną zębatkę co spowodowało mocne zazębienie ''dyfra'' dwóch zębatek bo nie ma mechanizmu różnicowego. Smar poszedł też na przekładni głównej. Nie obyło się bez walki o miejsce na pakiet i serwo na razie w takiej opcji a jak zamarzy mi się podnośnik przód przyjdą dwa serwa mini, bo są też o dużej mocy. A gelgi również zostały zaprojektowane od nowa jaki i obciążniki te w koła i na przednią ramę.
Filmy z przed regulacji mostów dlatego słychać przeskakiwanie zębów


Zapraszam do subskrypcji kanału będziecie na bieżąco z pracami
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Zetor 7745

Post autor: Maciej »

Masz smykałkę do tych traktorów i dobre pomysły :ok Co miałem powiedzieć powiedziałem przez telefon - może niektóre pomysły jeszcze zobaczymy w kolejnych wersjach :ok Nic tylko dopracować i sprzedawać - chętni na pewno będą :ok

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Zetor 7745

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Następny piękny traktorek w Twoim wykonaniu. Aż chce się patrzeć jak będzie śmigał po placyku z przyczepami .. :friends :ok

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Zetor 7745

Post autor: wajha1983 »

Tomku jedyne co mozna by sie doczepic to druk czesci przedniej, mogles zaprojektować mocowanie kolyski osobno i podloge drukowac na plasko. Mocowanie kolyski typu dwa polksieyce skrecane po obu stronach.
Pewnie to tylko estetycznie nie wyglada dobrze.
Czekam na dalsze postepy

Awatar użytkownika
Irmscher30
Kierowca
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2022, 11:02

Re: Zetor 7745

Post autor: Irmscher30 »

Czemu nikt nie daje silnika z przodu?

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Zetor 7745

Post autor: czolgruski »

Przemyślane rozwiązania i konkretna robota. Działaj dalej Borku :ok

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Zetor 7745

Post autor: borek »

Irmscher30 pisze:
08 lis 2022, 15:39
Czemu nikt nie daje silnika z przodu?
Było by idealnie silnik jest ciężki itp. Ale i tak przez musi iść napęd do tylu, w połowie rozdzielacz a przedni most jest nisko i musi mieć wał z regulowanym wysuwem. Kolejna rzecz to serwo wtedy idzie na tył i będzie dodatkowe połączenie na którym może być luz.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Zetor 7745

Post autor: borek »

Musiałem zaprojektować inne mocowanie błotników bo ori wersja ma mocowanie w innych punktach. Powstała jedna wersja ale mocowanie na jednej śrubie od zwrotnic nie przynosi efektu nie podąża za kołem, powstała wiec wersja jednego elementu żeby tego nie kleić ani skręcać tzn mocowania z błotnikiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Zetor 7745

Post autor: Maciej »

Bardzo dobrze :ok Tomasz największe ewentualne naprężenia będą zawsze w miejscu łączenia pałąków. Tam można w kolejnych wersjach rozwojowych pogrubić od wewnątrz (tzn. od strony maski) bo jeszcze do obudowy mostu sporo miejsca :ok

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Zetor 7745

Post autor: borek »

I udało się jest to o co mi chodzilo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ