URSUS c-360

Awatar użytkownika
ktmlc4
Kierowca
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2013, 15:42

URSUS c-360

Post autor: ktmlc4 »

Hej jak już ogłosiłem mam zamiar zbudować ursusa c 360 :).
Proszę was na razie o pomoc przy skali 1:14 będzie ok ??
a myślę o modelu z tą kabiną
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7793
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: URSUS c-360

Post autor: Maciej »

Skala jest jedynie słuszna. "Ta kabina" to model czeski. Chyba starego typu, ale ciężko powiedzieć - musiałbym zobaczyć zdjęcia od przodu.
Mam nadzieję, że projekt nie upadnie. Trzymam kciuki !

Awatar użytkownika
ktmlc4
Kierowca
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2013, 15:42

Re: URSUS c-360

Post autor: ktmlc4 »

Maciej pisze:Skala jest jedynie słuszna. "Ta kabina" to model czeski. Chyba starego typu, ale ciężko powiedzieć - musiałbym zobaczyć zdjęcia od przodu.
Mam nadzieję, że projekt nie upadnie. Trzymam kciuki !
chyba masz racje a bardzo zależy mi na tej kabinie bo taka mi się podoba i św. pamięci wujek miał taką 60-tke, tylko mogę mieć problem z wymiarowaniem takiej kabinki gdyż nikt w okolicy takiej nie ma :/

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: URSUS c-360

Post autor: mauy-miu »

chciałem poszukać z ciekawości planów...i jedyne co znalazłem to to:
Obrazek
:he
chyba będziesz musiał znaleźć takiego gdzieś na wsi bo z planami może być ciężko.
pozdro

Awatar użytkownika
Rejczel
Kierowca
Posty: 242
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: URSUS c-360

Post autor: Rejczel »

ktmlc4 pisze:
Maciej pisze:Skala jest jedynie słuszna. "Ta kabina" to model czeski. Chyba starego typu, ale ciężko powiedzieć - musiałbym zobaczyć zdjęcia od przodu.
Mam nadzieję, że projekt nie upadnie. Trzymam kciuki !
chyba masz racje a bardzo zależy mi na tej kabinie bo taka mi się podoba i św. pamięci wujek miał taką 60-tke, tylko mogę mieć problem z wymiarowaniem takiej kabinki gdyż nikt w okolicy takiej nie ma :/
Zakup sobie katalog części zamiennych tam są rysunki ciągnika.
Ja osobiście zakupiłem do Ostrówka co jest na bazie C-360 i jest sporo szczegółowych rysunków.

Awatar użytkownika
Rejczel
Kierowca
Posty: 242
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: URSUS c-360

Post autor: Rejczel »

Rejczel pisze:
ktmlc4 pisze:
Maciej pisze:Skala jest jedynie słuszna. "Ta kabina" to model czeski. Chyba starego typu, ale ciężko powiedzieć - musiałbym zobaczyć zdjęcia od przodu.
Mam nadzieję, że projekt nie upadnie. Trzymam kciuki !
chyba masz racje a bardzo zależy mi na tej kabinie bo taka mi się podoba i św. pamięci wujek miał taką 60-tke, tylko mogę mieć problem z wymiarowaniem takiej kabinki gdyż nikt w okolicy takiej nie ma :/
Zakup sobie katalog części zamiennych tam są rysunki ciągnika.
Ja osobiście zakupiłem do Ostrówka co jest na bazie C-360 i jest sporo szczegółowych szkiców.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7793
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: URSUS c-360

Post autor: Maciej »

W katalogu części są rysunki, ale poszczególnych mechanizmów. Całe rysunki ciągnika są w Instrukcji napraw. To dwie różne książki.

Awatar użytkownika
Rejczel
Kierowca
Posty: 242
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: URSUS c-360

Post autor: Rejczel »

Maciej pisze:W katalogu części są rysunki, ale poszczególnych mechanizmów. Całe rysunki ciągnika są w Instrukcji napraw. To dwie różne książki.
Maciej no nie do końca , mam ten katalog
http://www.sklep.mizar.com.pl/katalog-c ... -4274.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Są w nim rysunki całej koparki,samego ciągnika C-360 też no i jak piszesz poszczególnych części .
:friends

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7793
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: URSUS c-360

Post autor: Maciej »

Zgoda, w tym który masz od ostrówka jest zapewne tak jak piszesz ( bo nie miałem go w rękach). Natomiast mam i używam katalogu części do C-360 i instrukcji obsługi. tam jest inaczej.

Zerknij w katalog: http://instrukcja.pl/i/katalog_czesci_u ... _m_i_c_360" onclick="window.open(this.href);return false; tam nie ma rysunków ciągnika.
Rysunki są w instrukcji napraw.

Awatar użytkownika
ktmlc4
Kierowca
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2013, 15:42

Re: URSUS c-360

Post autor: ktmlc4 »

Maciej pisze:Zgoda, w tym który masz od ostrówka jest zapewne tak jak piszesz ( bo nie miałem go w rękach). Natomiast mam i używam katalogu części do C-360 i instrukcji obsługi. tam jest inaczej.

Zerknij w katalog: http://instrukcja.pl/i/katalog_czesci_u ... _m_i_c_360" onclick="window.open(this.href);return false; tam nie ma rysunków ciągnika.
Rysunki są w instrukcji napraw.
Ale czy są rysunki z wymiarami kabiny maski itp ??? bo jak nie to będę mierzył na prawdziwym modelu ;)
jeszcze jedno pytanko czy hips gdy się go podgrzeje można go formować ??

ODPOWIEDZ