MDW E-514S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motyl
Kierowca
Posty: 586
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Motyl »

Tak, malować po pełnym utwardzeniu i wcześniejszym zmyciu resztek utwardzacza. A najlepiej dodać od razu do żywicy pigmentu tlenek żelaza albo tlenek ołowiu i będzie kolor rdzawy i nawet jak farba gdzieś się zdrapie to nie będzie raziło albo od razu całe czarne to np bardzo drobno zmielony węgiel drzewny.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Kolejny wydruk felgi za mną, z jakim wypełnieniem drukujecie swoje? 90%-100%? Czy mniej?
felga.jpg
Jutro puszczam drukowanie takiego ustrojstwa, przewidywany czas 3h (który pewnie lekko się wydłuży względem tego co cura podaje).
wialnia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: MDW E-514S

Post autor: griszaa »

Wypelnienie to ja ustawial w zaleznosci od grubosci scianek ale przewaznie 30-40%

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Posty: 1923
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:00

Re: MDW E-514S

Post autor: Tomek »

Ale tego zawieszonego otwory to Ci nie wydrukuje , opadnie bo powierzchnia wewnątrz jest niżej niż podpory i od niej zacznie.
Zrob to jako kolejny element i sobie potem wklej.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Da radę ;) Jeśli wyjdzie słabo tj. będzie miało jakieś przesunięcia, albo słabe warstwy to wytnę i tak jak piszesz wkleję oddzielnie drukowany ten element.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Wrzucę lekką aktualizację, bo projekt kiedyś zostanie ukończony :) Dochodzą kolejne rzeczy.

Będzie garść elementów drukowanych, tam gdzie nie jest potrzebna mocniejsza konstrukcja czyli różnego typu obudowy itd. Póki co podrukowane różnego rodzaju rozpórki, uchwyt serwa skrętu, który robi także za rozpórkę tylnej części, kołyska tylna, rozpórka i mocowanie przedniego napędu oraz tylne zawieszenie i felgi.

Było tego więcej, ale w międzyczasie część zmieniałem w projekcie, więc będą drukowane na nowo.

Dotarł też walek aluminiowy fi30mm, który będzie miał powiercone i powkręcane śruby m3 z płaskim łbem, będzie to młocarnia. (jeśli ktoś wie o czym mówię :hehe ). Mam jakiś tani statyw do wiertarki, ale trochę obawiam się o to, że otwór przelotowy przez ten walec nie będzie wycentrowany...

Aktualnie jest już nowa wersja ramy z aluminium, w miejscach mechanizmów doszły odpowiednie łożyska, zębatki napinające będą na czymś przypominającym tulejkę. Tak jak niektórzy na forum udało mi się nabyć pierwszy numer malucha, klosze idealnie pasują rozmiarem pod lampy w kombajnie. Będę chciał zapolować jeszcze na lusterka i wycieraczki w kolejnych numerach. Na forum wyczytałem też, że jest problem ze zgraniem dwóch silniczków jako siłowniki elektryczne, dlatego podnośnik będzie zrobiony na jednym, drugi będzie atrapą.

Może ktoś będzie zainteresowany to poglądowo wrzucam screen z rysowania projektu.
20160908_204733.jpg
20160908_204826.jpg
20160908_204754.jpg
projekt.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2013
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Hauler »

:brawo

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Sławek »

Nie mogę się doczekać końca projektu :ok

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Drabek »

:ok

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Denis »

:brawo

ODPOWIEDZ