MDW E-514S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: MDW E-514S

Post autor: borek »

Ja nauczyłem sie na tym.koleś ma 5 odcinków.


Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: MDW E-514S

Post autor: borek »





Dodawałem z telefonu link inaczej się wyświetlił proszę o edycje.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2020, 12:35 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Maciej »

Szkoda, że ten pierwszy trzeba oglądać z głową przechyloną :he

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Dzięki serdeczne borek, należy Ci się duże piwko :friends :piwo Siadam do oglądania a potem przerzucam ustawienia do siebie.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Apka ustawiona wg. Twojego poradnika borek :ok :friends Dzięki jeszcze raz.

Natomiast jeśli chodzi o napęd to jest do poprawy. Szczotka 540 na niskich obrotach "przerywa", podejrzewam, że to tak jest przy tego typu silnikach? Przy małych nie ma tego problemu bo zazwyczaj miały mniejszą ilość max obrotów.


Posiadam też przekładnię Modelcrafta 1:30, ta jest znów zbyt powolna, więc przyszła myśl o połączeniu obu wg. opisu Sławka z jednego z tematów. Problemem jest natomiast dostępność zębatek na wałek 3.17mm.


Czy moduł 48dp jest zamienny z 48p i ta zębatka https://www.conrad.pl/p/arrowmax-kolo-z ... 13-2111326 pomimo, że nie 10T tylko 13T podejdzie do przekładni? Ewentualnie jest jeszcze taka, ale na 3,2mm i ciekawe czy luz nie będzie za duży https://www.conrad.pl/p/walek-zebaty-mo ... bow-219371

Te, które Sławek podał są praktycznie nieosiągalne, wszędzie jest "produkt niedostępny", a rozwiercania wolałbym uniknąć bo nie zrobię tego precyzyjnie bez chociażby wiertarki stołowej.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: MDW E-514S

Post autor: borek »

Ale super to wyszło. Jako napęd musisz użyc silnika z przekładnią, Są tez te o średnicy 20mm z botlanda jeśli walczysz o miejsce wazne aby przekładnia dawaa koło 9kg/cm bo są na alledrogo silniki co mają 0.3kb/cm to nimi można wiatraczek tylko sobie zrobić.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Na razie zamówiłem te dwie zębatki, druga okazuje się, że powinna pasować idealnie. W dokładnej specyfikacji jest na wałek na 3,17mm, moduł i zęby ma takie jak ta polecana kiedyś przez Sławka z hobbyking, także czekam na przesyłkę i założę tą przekładnię 1:30. Jeśli nadal będzie słaby efekt to pomyślę nad zmianą całkowicie ;)

Na filmach słabo widać pracę sit, ale fajnie luźno pracują. W międzyczasie albo wezmę się za dokończenie zbiornika lub hedera .

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Doszły zębatki i jeśli by ktoś potrzebował to ta https://www.conrad.pl/p/walek-zebaty-mo ... bow-219371 zębatka z conrada pasuje do przekładni modelcraft (te ciche z metalową obudową).

Całość zmontowałem wg. poradnika Sławka i przeprowadziłem test


Całość weszła na styk, trzeba było podgiąć gniazda przewodów, ale działa bardzo fajnie i teraz nie ma problemu z ilością obrotów. Zastosowałem przekładnię 1:30 bo taką miałem i ograniczyłem max obrotów w apce, przy 1:50 pewnie nie było by takiej potrzeby, ale w zasadzie to bez znaczenia.

Niestety tak jak widać na końcu filmu, wytrząsacze stanęły... :( Niestety znów wał z PLA nie wytrzymał i poddał się w najwęższym miejscu.
Rozważam 3 opcje:
1. Zlecić druk z czegoś twardszego, może ABS, chyba, że ktoś ma inne doświadczenia z materiałami, które byłyby bardzie trwałe?
2. Zlecić wycięcie płaskich elementów z mosiądzu (lub samemu dremlem) i lutowanie z prętami, ale mam obawy o zachowanie kątów...
3. Zlecić lub wyciąć elementy płaskie ze stali otwory nagwintować i wkręcić w nie śruby, a później zeszlifować główki, ewentualnie zrezygnować ze śrub i wykorzystać gwoździe. Nadal pozostaje kwestia kątów.

Tak czy owak zmiana na coś bardziej trwałego docelowo jest konieczna... W międzyczasie zajmę się pozostałymi elementami. Jeśli ktoś może ma lepszy pomysł to chętnie go rozważę. W projekcie tak wygląda ten wał:
wał.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Pawloosw »

Jesli mozesz zmodyfikowac ten projekt dajac grubsze blaszki, to z katami nir powinno byc problemu bo prety mialyby prowadzenie w otworach wycietych prostopadle. Przy 1,5’mm moze byc faktycznie z precyzja wlutowania ich prosto :scratch

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

No i tu jest cały problem, oryginalnie wal wygląda tak:
21-41-55-image;s=516x361.jpg
Dzięki takiemu wygięciu wytrząsacze pracują bardzo blisko siebie i słoma nie przelatuje między nimi. U siebie musiałem iść na uproszczenia niestety... :nea zwiększenie grubości tych elementów wiązało by się ze zwężeniem wytrząsaczy i szpary będą na tyle duże że materiał będzie spadał, kiedyś miałem już taką wersję :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ