MDW E-514S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Sławek »

:brawo

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Rasalo »

Super :)

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Pawloosw »

Pieknie idziesz :brawo

Awatar użytkownika
Stepien
Kierowca
Posty: 636
Rejestracja: 12 wrz 2014, 20:56

Re: MDW E-514S

Post autor: Stepien »

:brawo

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: MDW E-514S

Post autor: wajha1983 »

Co do regulatora to wszyscy tak robimy
A model super spox

Awatar użytkownika
Jorgus
Kierowca
Posty: 1742
Rejestracja: 12 mar 2013, 23:04
Has thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: Jorgus »

Będzie Bombaj jak ta lala ............ :brawo

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Pomału coś dalej się drukuje, wycina itd. W końcu może coś ruchomego pokażę.

Poniżej test gardzieli, guma nieco skacze na mniejszej rolce, trzeba ją jeszcze przeszlifować, ale nie spada z rolek. Dojdą jeszcze po obu stronach (w tych zagłębieniach ścianek) rolki napinające gumę od góry, które też dodatkowo będą miały zapobiegać jej zsuwaniu (większy kołnierz). Na koniec do doklejenia będą "cepy", jeszcze się zastanawiam czy wycinać je z gumy 1mm czy kupić grubszą (docelowo mają mieć wysokość 3mm), żeby przylegały trochę większą płaszczyzną.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H86mjY2 ... e=youtu.be[/youtube]

Przy okazji mam pytanie do osób, które projektują pod druk (i pewnie nie tylko), czy w DS można jakoś w miarę łatwo zaprojektować zębatki?
Ewentualnie korzystacie z jakichś generatorów i później przerysowujecie lub importujecie? Chcę w kilku miejscach wykorzystać paski GT2 i chciałbym wydrukować sobie pod nie zębatki, a nie zawsze gotowe, które są np. na thingiverse.com nadają się do moich potrzeb. Próbowałem ze znanymi funkcjami jak "utwórz szyki" ale nie do końca precyzyjnie to wychodziło i pasek nie zawsze pasował.

Awatar użytkownika
Motyl
Kierowca
Posty: 586
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: MDW E-514S

Post autor: Motyl »

Tutaj sobie możesz zrobić i przerysować. http://woodgears.ca/gear_cutting/template.html
Jeśli jesteś student to możesz sobie pobrać na 3 lata legalnie za darmo Invertor Pro 17 i wtedy wygenerujesz sobie wszelkie cuda :ok

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: MDW E-514S

Post autor: Pablo »

Efekty? Ifa znów moja.

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: MDW E-514S

Post autor: slider »

Model żyje (jakoś), ale niestety dzięki drugiej połówce przeszedł lekkie craschtesty... w wyniku czego kabina jest połamana, podobnie jak część "blach" za kabiną. Póki co jestem na urlopie, ale podrukowane i przygotowane są wytrząsacze (te takie długie klawisze wewnątrz, które "przetrzepują" zboże i przesuwają słomę do sieczkarni). Natomiast już kilka razy próbowałem powyginać odpowiednio rurkę 2mm do ich montażu i poległem, zastanawiając się jak to inaczej rozwiązać. Ten pręt w miejscach montażu wytrząsaczy jest względem osi wysunięty dla każdego wytrząsacza w innym kierunku o taką samą odległość (przód, tył, góra, dół). Ewentualnie zamiast gięcia zastanowię się nad docięciem identycznych fragmentów i ich polutowaniem.

Uszkodzenia prawdopodobnie będę naprawiał drukarką, czyli cała kabina pójdzie do druku dla lepszego spasowania i później malowania. A pozostałe "braki" znów dotnę z hipsu. Ogólnie w całej konstrukcji możliwie dużo elementów będzie drukowanych.

Tempo całości niestety spadło przez inne priorytety w tym momencie, ale robić go byle tylko skończyć bym nie chciał. Po urlopie wrzucę jakiś update w temacie ;)

ODPOWIEDZ