Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Relacje ze spotkań, eventów, aranżacji budów, wystaw itp.
Awatar użytkownika
daro704
Kierowca
Posty: 385
Rejestracja: 04 kwie 2019, 16:34
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: daro704 »

Czemu do poprawy? Zapycha się?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Maciej »

Brak wibracji na zasypie, zbyt wiotkie mocowanie silnika napędu przez co jest uślizg między zębatką atakująca i wieńcem, brak zsypu na końcu walca, brak 3 sekcji walca z największym oczkiem, brak zasilania z regulacją obrotów itd itp

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Pawloosw »

Miło było, ale się skończyło. Fajnie było odwiedzić nową miejscówkę z potencjałem, poznać nowe twarze po dłuższej przerwie z modelami. Dziękuję za fanty, dobrą zabawę i masę śmiechów. Jesteście debest :friends

Jako, że te 3h jazdy powrotnej zeszło mi na rozkminę w kwestii tych naszych spotkań chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami i mam tylko nadzieję, że nie wywołam nią jakieś kłutni bo nie o to mi chodzi. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Ludzie primo sort, tutaj nie ma co gdybać, każdy kto na spotach bywał o tym wie. Budować świetne modele niekiedy za naście tysi potrafimy, więc jest kapitał, chęci jakieś zdolności. Wspólnymi siłami/ zbiórkami itp udało się ogarnąć świetne placyki, czy to u Barmana, czy u Maxa, czy jak ostatnio u Redina, nie wspominając o zipim gdzie też coś tam działaliście. I tu pojawia się pytanie, czy w tym wszystkim nie zapomnieliśmy o czymś? Jaki cel pakowania masy pracy/hajsu w modele, placyki czy wyjazdy dla niektórych z drugiego końca polski żeby pojeździć modelem przez 5-10 minut na dodatek totalnie bez celu, żeby sprawdzić czy jeszcze działa? Czy może cel jest inny? Tego nie ogarniam i po tej rozkminie przypomniałem sobie, dlaczego umarł we mnie zapał w dalszym dłubaniu modeli i w wolnej chwili wolę pobrzękać na gitarze, albo pograć w jakąś grę/obejrzeć film. Powtórzę się, ale wraz z Pablem umarł we mnie ten zapał, i to pewnie nie tylko dlatego, że potrafił zmotywować do działania, ale głównie dlatego, że jako jedyny chyba na forum potrafił się naprawdę bawić tymi modelami i to pomimo barier zdrowotnych jakie Go ograniczały, a my w pełni sił i co? Dlaczego niemcy patrzac po ich spotach z youtube potrafią zorganizować jakieś akcje z modelami, sceny z życia wzięte, coś co można zrealizować i wspominać latami z uśmiechem na twarzy zamiast kolejnego spota z którego przywozimy zabawne sytuacje z piatkowej popijanki. To świetna zabawa i stała się już chyba naszą forumową tradycją, ale na co te modele i placyki? Ktoś ma podobne odczucia, czy tylko ja jestem jakiś "inny"?

Żeby nie było bawiłem się świetnie ale nie widzę najmniejszego sensu zajmowania się modelarstwem przy takim jego wykorzystaniu. W dobie techniki, gdzie każdy ma w tel mozliwosc wlaczenia wideokonferencji za free wydaje mi się nielogicznym naginania 400km, wynajmowanie hoteli, zeby się napic z kolegami piwka.

Tylko nie bijcie, to luźne przemyślenia Pavulona na kacu wymęczonego wielogodzinna jazdą samochodem marki peugeot z popsutym termostatem. :hehe

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Maciej »

Sprawa jest prosta - przyjeżdża kto chce, alkoholizuje się kto chce, modelem też jezdzi.kto chce i ile chce. Wg potrzeb. Ja dziś łącznie modelami pobawiłem się między 2 a 3h. Przy takiej frekwencji jak była. Stalem momentami sam i dzialalem. Mi wystarczy i pasuje :ok

Co do tego co napisałeś - to jest zamknięte koło. Im mniej modeli się buduje tym mniej funu, im mniej funu tym mniej chęci by budowac kolejne.

Więc może czas coś zbudować zamiast brzdąkać na gitarze? A jak się nie chce to nic nie poradzisz.

Jesteś kolejna osoba, która wieszczy że kiedyś było lepiej, indu się konczy itd.
Na pewno kiedyś było lepiej, ale jakoś się nie chce skończyć. Modele jakieś powstają, placyk się rozwija, ludzie się zjeżdżają.

Po prostu wykruszą się Ci dla których indu było tylko epizodem.

Do Niemców nie ma się co porównywać - bo tam jest wszystko inaczej, od sily nabywczej pieniądza, po wielkość rynku wtórnego, po liczbe zaangażowanych wreszcie.

Kto nie chce - dłubię sobie sam i jezdzi po dywanie.
Demokracja :ok

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Denis »

Maciej pisze:
17 kwie 2021, 20:48
Sprawa jest prosta - przyjeżdża kto chce, alkoholizuje się kto chce, modelem też jezdzi.kto chce i ile chce. Wg potrzeb. Ja dziś łącznie modelami pobawiłem się między 2 a 3h. Przy takiej frekwencji jak była. Stalem momentami sam i dzialalem. Mi wystarczy i pasuje :ok

Co do tego co napisałeś - to jest zamknięte koło. Im mniej modeli się buduje tym mniej funu, im mniej funu tym mniej chęci by budowac kolejne.

Więc może czas coś zbudować zamiast brzdąkać na gitarze? A jak się nie chce to nic nie poradzisz.

Jesteś kolejna osoba, która wieszczy że kiedyś było lepiej, indu się konczy itd.
Na pewno kiedyś było lepiej, ale jakoś się nie chce skończyć. Modele jakieś powstają, placyk się rozwija, ludzie się zjeżdżają.

Po prostu wykruszą się Ci dla których indu było tylko epizodem.

Do Niemców nie ma się co porównywać - bo tam jest wszystko inaczej, od sily nabywczej pieniądza, po wielkość rynku wtórnego, po liczbe zaangażowanych wreszcie.

Kto nie chce - dłubię sobie sam i jezdzi po dywanie.
Demokracja :ok
Do Niemców nam daleko ale też można stworzyć różnego rodzaju sceny ale trzeba mieć to czym stworzyć a z tego co widzę to ani jednej wywrotki nie ma. Na ostatnim spocie co ja byłem to były 2 wywrotki i 5 koparek.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Pawloosw »

Czas coś zbudować? Ale po co powiedz mi Macieju? Na tą chwilę mam całą szafę modeli. W każdy wlozylem dziesiatki, niektore setkih pracy mase hajsu, i zbuduje kolejny zeby do szafy upchnac? Tu chyba trzeba sobie odpowiedziec na pytanie, lubimy budowac, czy bawic sie tymi modelami bo jak tylko budowac to taniej/ladniej wyjdzie robic statyczne modele. Albo na sznurek ciagane. :hehe

Przyklady z niemcami bezpodstawne imo, patrzac na baze modeli forum chyba pieniadze nie sa tu zadna bariera? Zreszta, niejeden udowodnil ze nie potrzeba niewiadomo jakiego kapitalu zeby zbudowac piekny model. Liczba zaangazowanych piszesz, moze warto by sie zastanowic, czemu na forum sie ludzie wykruszaja miedzy innymi. Moze tez dlatego ze niemaja sie gdzie/z kim pobawic tymi modelami a jazda po dywanie niedaje im frajdy?

Nie twierdze ze indu sie konczy, niewiem skad ta sugestia. Ludzie przychodza na forum, odchodza jednym przypada do gustu innym nie, normalna kolej rzeczy. Zawsze bedzie sie jakos krecic temat, pytanie na ile by sie rozkrecil gdybysmy wiecej sie bawili Niz tylko skladali kity badz budowali ot cała rozkmina.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: wajha1983 »

Pawloosw pisze:
17 kwie 2021, 20:37
Miło było, ale się skończyło. Fajnie było odwiedzić nową miejscówkę z potencjałem, poznać nowe twarze po dłuższej przerwie z modelami. Dziękuję za fanty, dobrą zabawę i masę śmiechów. Jesteście debest :friends

Jako, że te 3h jazdy powrotnej zeszło mi na rozkminę w kwestii tych naszych spotkań chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami i mam tylko nadzieję, że nie wywołam nią jakieś kłutni bo nie o to mi chodzi. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Ludzie primo sort, tutaj nie ma co gdybać, każdy kto na spotach bywał o tym wie. Budować świetne modele niekiedy za naście tysi potrafimy, więc jest kapitał, chęci jakieś zdolności. Wspólnymi siłami/ zbiórkami itp udało się ogarnąć świetne placyki, czy to u Barmana, czy u Maxa, czy jak ostatnio u Redina, nie wspominając o zipim gdzie też coś tam działaliście. I tu pojawia się pytanie, czy w tym wszystkim nie zapomnieliśmy o czymś? Jaki cel pakowania masy pracy/hajsu w modele, placyki czy wyjazdy dla niektórych z drugiego końca polski żeby pojeździć modelem przez 5-10 minut na dodatek totalnie bez celu, żeby sprawdzić czy jeszcze działa? Czy może cel jest inny? Tego nie ogarniam i po tej rozkminie przypomniałem sobie, dlaczego umarł we mnie zapał w dalszym dłubaniu modeli i w wolnej chwili wolę pobrzękać na gitarze, albo pograć w jakąś grę/obejrzeć film. Powtórzę się, ale wraz z Pablem umarł we mnie ten zapał, i to pewnie nie tylko dlatego, że potrafił zmotywować do działania, ale głównie dlatego, że jako jedyny chyba na forum potrafił się naprawdę bawić tymi modelami i to pomimo barier zdrowotnych jakie Go ograniczały, a my w pełni sił i co? Dlaczego niemcy patrzac po ich spotach z youtube potrafią zorganizować jakieś akcje z modelami, sceny z życia wzięte, coś co można zrealizować i wspominać latami z uśmiechem na twarzy zamiast kolejnego spota z którego przywozimy zabawne sytuacje z piatkowej popijanki. To świetna zabawa i stała się już chyba naszą forumową tradycją, ale na co te modele i placyki? Ktoś ma podobne odczucia, czy tylko ja jestem jakiś "inny"?

Żeby nie było bawiłem się świetnie ale nie widzę najmniejszego sensu zajmowania się modelarstwem przy takim jego wykorzystaniu. W dobie techniki, gdzie każdy ma w tel mozliwosc wlaczenia wideokonferencji za free wydaje mi się nielogicznym naginania 400km, wynajmowanie hoteli, zeby się napic z kolegami piwka.

Tylko nie bijcie, to luźne przemyślenia Pavulona na kacu wymęczonego wielogodzinna jazdą samochodem marki peugeot z popsutym termostatem. :hehe
Moze czas sprzedac cos i zrobic miejsce w szafie i w to miejsce zbudowac nowy model.
Mowi sie ze z Pablem odszedl duch forum, mysle ze on sie teraz nezle wscieka za to ze sie tak mysli.
Zycie kreci sie dalej, a twierdzenie ze nie ma sensu przejechac pol Polski zeby sie z kims napic piwka i posmiac dla mnie nie ma sensu.
Byle nie na jednym spocie specjalnie przylatujac z zagranicy i nie tylko ja, jest wiecej ludzi co przyjezdza z innego kraju zeby sie spotkac i pogadac.
Zycie nie jest proste i kazdy ma swoje interesy, czasmi trzeb zerzygnowac na chwile z pasji na rzecz wazniejszych rzeczy, ale to nie powod zeby calkiem rezygnowac.
Osobiscie brakuje mi spotkan z wami i w momencie kiedy mam troche wiecej czasu i moglbym przyjechac, mamy dodatkowa sytuacje jaka jest wirus, ktory mi to uniemozlia.
Dodam jeszcze ze kilka lat temu na spotkania przyjezdzalo 15-20 osob i faktycznie mozna bylo cos zorganizowac i pojezdzic, byly tez spotkania gdzie byla garstka ludzi i wtedy wiecje sie rozmawia niz jezdzi.
Wolny wybor, kazdy robi co uwaza za sluszne, nie zmusza sie do robienia rzeczy na ktore sie nie ma ochoty, ale trzeba miec troche wiecje pozytywnego podejscia do calej tej sytuacji i nie patrzec na to jak bylo kiedys.
Na koniec dodam tylko tyle ze mam nadziejze bede mogl sie z wami spotkac jeszcze w tym roku.
Pozdro

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Denis »

Widzisz Paweł jak byś wziął wózek widłowy ze sobą to już byś sobie coś mogl na placyku ukręcić ładunki redin różne ma to byś załadował widlakiem trochę ładunku obok starej szopy co chyba Rasalo przywiózł i już jest klimat czasami wystarczy zabrać ze sobą jak się ma miejsce w aucie więcej modeli i coś można wymyślić w 5 minut tylko trzeba mieć w czym wybrać a pomysł zawsze przyjdzie. Jak bym mógł to też bym przyjechał bo brakuje mi spotu.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: borek »

Lampy polutowane?. Most skręcony do końca?jak się człowiek zmęczy to o 9 na hotelu w łóżku leży.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Pawloosw »

Moze zle sie wyrazilem, bo po tak dlugim czasie jak mnie na spotach nie bylo warto bylo sie przejechac na to „piwko”. Ale jak na przyklad w maju za miesiac i tak co chwila latac pol polski to jednak wole se to piwko wypic w domu i popisac na signalu. A z modelami wychodzi na to, ze trzeba bedzie faktycznie czystki zrobic, jakis jeden zostawic i po temacie. Musze sie przespac z tematem. :scratch

ODPOWIEDZ