Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Relacje ze spotkań, eventów, aranżacji budów, wystaw itp.
Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: mongrel »

Ja to się w tym wątku wogóle nie powinienem odzywać, aczkolwiek wiele razy rozmawiałem z wieloma z Was na temat naszej sytuacji. Myślę że ona nie jest taka zła, szczególnie w porównaniu z niemiaszkami. Gdzie też można podnieść argument że takie porównanie nie ma sensu. Co zawsze powtarzam, jest nas garstka. Dzieli się ona na nieprzerwanie aktywnych którzy mają okresy wzmożonej aktywności i chwilowego uśpienia. Kolejna grupa to Ci którzy swoje odbębnili, czasami wracają z różną siłą rażenia. Ta ostatnia grupa to obserwatorzy którzy coś tam mają, coś tam dłubią, są ale nawet dla nich niewiele z tego fizycznie wynika. Nowych zdeklarowanych rocznie przybywa dwie, trzy osoby. Zawsze ktoś się wykruszy z Tych starych którzy byli w filarem naszego środowiska. Niby każdy to wie. Jest nas garsteczka, więc jak na to i tak osiągnięcia są. Jakie są przyczyny zniechęcenia, kiedy ktoś w jakiejś mierze wyeksploruje temat, wywrotka jedna druga, ciągnik taki siatki, koparka itd to w którymś momencie staje się to nudne, znane. Wielu ma wymagającą pracę, rodziny, życie i jego prozę. Zsynchronizowanie terminów spotów też jest czymś naturalnie trudnym by za każdym razem każdy chętny mógł być. Pablo był jaki był, wiadomo że na Nim całość się nie opierała ale miał to coś. Można Go było lubieć lub nie jednak był dobrym duszkiem naszej społeczności. Są ludzie niezastąpieni. Można snuć różne teorie, że każdy kolejny placyk osłabia rozwój istniejących i na odwrót. Można twierdzić że może wzorem niemiaszków czy chodźby Naszych Kolegów Pepików należało by robić spoty na krytych obiektach z uwzględnieniem publiczności itd. Wiele osób wyrażało niezadowolenie że spotów jest za mało. Osobiście myślę że jak na tak małą grupkę idzie to naturalnie, tak jak może iść. Nie należy spodziewać się fajerwerków. Każdy tu ma jakąś część racji, prawdy. Nikogo nie krytykuję z Kolegów którzy wyrazili zdanie. Rozwijamy się proporcjonalnie. Myślę że dopiero się uczymy, dorastamy do scenariuszy zabaw, przebiegu akcji na spotach.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Maciej »

Pavulon nie będę Cie przekonywał i tłumaczył - szkoda mi czasu, napiszę tylko tak:
- na spota przywiozłem pojemnik ok. 500 płyt jomb. Odlewałem je dzień w dzień przez chyba 2 miesiące. Nie mam domu jednorodzinnego i wszystko wymagało chodzenia co wieczór do piwnicy. Poświęcania co wieczór regularnie czasu. Za wydruk płyt do form, hips,silikon, worek mieszanki dałem łącznie ponad 300 zł. Wcześniej kupiłem na plac zestaw bruder, oddałem swojego toitoia 3d, jakąś infrastrukturę. A Ty co przygotowałeś w domu na spota?
- na spota przywiozłem dla wszystkich bez pytania czy potrzebne słoik kawy, cukier, nowe kubki jednorazowe i łyżeczki - 50 zł,
- na spota przywiozłem nowy stelaż na śmietnik i worki - 100 zł. Stałem po to godzinę w kolejce po odbiór do Castoramy. nie dopytywałem na signalu co brać tylko ruszyłem makówką i przywiozłem. Co Ty przywiozłeś na plac do wspólnego użytku?
- kupiłem w pt pizze dla wszystkich za swoje, nie pytałem o składkę.
- pierwszy byłem z modelem na placu,
- pierwszy cokolwiek nagrałem,
- były momenty że sam tylko na placu byłem z modelem, najwięcej jeździłem żeby nie awaria fmx jeździłbym jeszcze więcej,
- to ja pierwszy poszedłem po łopatę, sam nosiłem płyty chodnikowe i je ustawiałem pod rozsiewacz Co Ty zrobiłeś na placyku?
- ja poszedłem do domku z workiem posprzątać śmieci, puszki, butelki,
- ja posprzątałem garaż że śmieci, starych butelek, porobiłem worki na frakcje śmieci. Ile Ty posprzątałeś na placu, w domku czy w garażu?
- co zrobiłeś dziś na placyku z własnej inicjatywy nie oglądając się na innych?
Nie czekałem na nikogo, nie upewniałem się czy warto,
- po spocie siadłem i wrzuciłem tu zdjęcia i filmy dla tych co nie byli- bo wiem, że są tacy co czekają. Ile Ty wrzuciłeś? Co masz dla nich? Jak pomagasz by forum miało paliwo do dalszego istnienia?
- od 2013 r. byłem na każdym spocie z forum oprócz tego w mój ślub i jak mi się dziecko urodziło. Nawet taki u barmana jak były 4 osoby. Przez te lata miałem tysiac sytuacji i wymówek by nie jechać- ale widocznie mi się chciało, jeździłem i bez noclegu- tylko po to żeby pomóc przy placykach bez żadnej alkoholizacji. Ty byłeś w Falkowie 1 raz.....

- jak konczyl się serwer na forum ja zająłem się zrzutką z własnej inicjatywy. Co zrobiłeś żeby pociągnąć to forum dalej?

- o lenistwie i byle jakim zakładaniu i prowadzeniu garaży wypowiedziałem się dobitnie w piątek. Ja zaczynam zawsze od siebie jak czegoś wymagań. A Ty? Co zamierzasz zrobić w sprawie, o której napisałeś?

Jak oczekujesz scenariuszy na spocie to tak jak napisał Borek- zacznij od pracy nie oglądając się na innych, i to co Denis napisał - na miejscu jest juz tyle infrastruktury, że mogłeś sam ze swoim modelem film skręcić.
Możesz sam sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tego nie zrobiłeś.
Podoba Ci się jak podchodził Pablo i że to motywowało innych? To zrób też coś żeby innych zmotywować?

Zapomniałem podziękować Kamilowi za zaproszenie, tym co przyjechali za obecność :ok

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: mongrel »

Żeby nie pozostać źle odebranym pozwolę sobie podsumować co chciałem powiedzieć. Mamy własne forum które trwa poza komercją tyle lat, mamy trzy placyki. Nikt na naszym hobby nie zarabia a trwamy. To są duże sukcesy i spory ewenement jak na tak małą grupkę w polszy. Nie toczy nas jakiś rak niezdrowej rywalizacji czy podziały. Moim zdaniem rozwija się to i jakby proporcjonalnie, naturalnie. Można pomyśleć o jakichś innowacjach jak spotkania lokalne spontaniczne w dwie, trzy osoby na parkingu, w lasku itd. To kiedyś sugerował Adaś. Wszystko jeszcze przed nami. My przez te wszystkie lata się poznaliśmy, dotarliśmy. Z asymilacją nowych nie będzie tak gładko. Jesteśmy małą grupką i jak na tę jedną pomarańczkę to i tak wyciskamy sporo soku. Trzeba zrozumieć że nagle nie wydarzy się jakaś rewolucja. Spoty będą na zmianę urodzajne i kameralne. Nowych modeli nie przybędzie setkę. Jesteśmy, trwamy, małymi krokami idziemy do przodu. Takie buty. Nikogo tu nie próbowałem zdeprecjonować.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Maciej »

Mongrel nie pier..nicz. Jeden raz przez te lata byłeś na spocie i to bez modelu.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: mongrel »

Starałem się tylko przypomnieć sukcesy naszej społeczności. Na nikogo nie nalatuję. Ps, dzięki za zdjęcia i filmiki.

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Sogun »

no właśnie , dzieki Maciej za filmiki :ok , widać ze coś sie dzialo, żaluje ze nie mogłem być na spocie

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Sławek »

Nie jeżdżę na spoty w ostatnim czasie wiec nie mam absolutnie moralnego prawa do oceny :( ale gdybym miał jednak zabrać głos to jest kilka całkiem sporo osób w naszym gronie które ciągną uparcie temat spotów, i chwała im za to.
Zaryzykuję i wymienię ich, mam nadzieję, że jak kogoś pominę, to zrzućcie to na peseliozę, bo najmłodszy już nie jestem :hehe
Kolejność przypadkowa :
Redin
Maciej
Borek
Maxu
Denis
Sogun
Rasalo
Drabek
Hauler
Mieszko
Dr Glowa
Tomek Wajha
Radzik

O ludziach budujących modele ale z różnych przyczyn nie bywających na spotach nie wspomnę (bo nie wszystkich znam :D)

Jak widać, jest stabilnie, owszem, ubyło kilka osób, ale o przyczynach nie będę się rozpisywał, pisałem już kilka razy, z komunikatorami się nie wygra, ale to każdego wybór, również Twój drogi Pawle.

Sytuacja C19 nie ułatwia sprawy od ponad roku, część osób z uwagi na zdrowie ogranicza swoje aktywności, co jest zrozumiałe. Miałem się wybrać na spot niezapowiedziany, ale w piątek zostałem zachipowany Pfizerem i nie chcę ryzykować.

Wierzę, że, czy ze scenariuszami, czy nie, spoty będą, a, że bez tłumów, to wcale nie jest problem. Pamiętam walkę na rc-trial walkę przez lata o jak największą frekwencję na zawodach, skończyło się to tak, że potem koledzy zaczęli limitować i ograniczać dostęp do spotów bo nikt nie panował nad tłumem, a o atmosferze nawet nie było co gadać.

Sorki, długi pościk ja na mnie, pewnie nie oddaje wszystkiego co bym chciał przekazać, ale mam nadzieje, że udało się uchwycić meritum :ok

Pozdr

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Pawloosw »

Ja tu piszę o kwestii ile nakladu pracy na te modele placyki itp wzgledem tego co sie bawimy a Ty robisz mi wyliczanki ile kto zainwestowal w placyki? Serio Mecenas? Dziecinada, imo. Ale jak już zacząłes temat to dodam tylko na swoją „obronę", że skrzyneczke prądową ktora jest we Fałkowie Jest ode mnie a mam klienta co po 200 placi za takie rzeczy. Co mi przyszlo do glowy, ze a noz widelec sie moze przydac zabralem na tego spota, jest drukowany kosz na smieci, jakies materiały alu , wkręty do plastiku jakby jakąś i infrastrukturę trzeba skręcić, czy nawet głupie 2 młotki co prawda do oprawienia, ale wpadły mi w oko jak zamykałem firmę przed samym wyjazdem na spot więc nie było na to czasu. Kontynuując jeszcze dziecinne wyliczanki na spota przywiozłem też skalowe łańcuchy i rozdałem chłopakom. Piszesz o kawie i cukrze, przywiozłem butelke wina z myślą o Uli czy innych dziewczynach bo ktos wspominal ze ze swoja polowka przyjedzie. Piszesz o stelazu na smieci ktory kupiles bo znalez potrzeby placyku, czego tam „potrzeba na juz” ja tam wczesniej nie byłem dlatego spytalem na signalu co przywiezc ale ze nikt noe raczyl odpisac, nawet Ty no to dlaczego mnie za to winisz?
Pierwszy na placu nie byłes Ty drogi Mecenasie, tylko ja z kinghaulerem i nieszczesna przyczepka.
Jesli o prace przy placyku Ci chodzi to te 10 minut przy ustawianiu przesiewacza bo wiecej to raczej nie trwało, to przy przekładaniu płytki z Tobą właśnie pamietam ze usmarowałem sobie łapy, aaa bylbym zapomnial, poprostowalem kilka latarni smiejac sie z Radzikiem ze byloby na mnie ze ja je podeptałem. Co zrobilem zeby pocoagnac forum dalej? Dorzucilem sie do serwera i to pomimo faktu, ze zagladalem tam od swoeta raz na miesiac albo i rzadziej czyli z mysla bardziej o Was niz o sobie. Tak wiec nieukrywam, ze z lekka mnie zagiąłeś Swoją wypowiedzią, wręcz atakiem jakbym napisal niewiadomo co.
Co do scenariuszy o czym piszecie, chyba o to chodzi w spotkaniach, zeby sie wspolnie pobawic, a nie w pojedynke jak sugerujecie, bo to mozna sobie zorganizowac w domu bez gnania przez pol polski. Ale ok, zaluje ze poruszylem temat bo wiecej z tego smrodu niz pozytku. Jesli kogos urazilem choc niewiem czym to przepraszam i na pewno nie bylo to celowe.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Maciej »

Już nie będę Ci odpowiadał. Co miałem powiedzieć to powiedziałem, co napisać to napisałem.

Awatar użytkownika
Andreas
Maszynista
Posty: 694
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:07
Been thanked: 14 times

Re: Fałków kwiecień 16,17,18 2021

Post autor: Andreas »

dziękuję wszystkim obecnym na spocie za fajną atmosferę i dużo śmiechu, :ok

ODPOWIEDZ