Pneumatyka

Części do modeli, akcesoria, materiały, narzędzia itp.
Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2012
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Pneumatyka

Post autor: Hauler »

Dobre dobre ale
ale tak na serio aby uzyskać efekt spuszczanego powietrza to długopis nie wystarczy bo potrzebujesz myślę tak z 2-3 bar aby efekt był zadowalający
aby zrobić taki system musiałbyś wykorzystać system pneumatyczny lego jest w stanie uzyskać parę barów i do tego łatwo można zrobić zawór, w necie jest pełno przykładów
Pozdr

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Pneumatyka

Post autor: borek »

Ja bym wolał dźwięk piszczących hamulćów.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Pneumatyka

Post autor: Pawloosw »

Tak se myślę, czemu akurat dlugopis? Drewniane silowniki najlepiej robi sie z olowkow/kredek. :ok

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Pneumatyka

Post autor: griszaa »

O widzisz wyjac trzeba wklady z tych przyrzadow pismienniczych , przeszlifowac papierkiem od zewnatrz zeby nadac ksztalt okrągly i silownik prawie gotowy .. a jak wyjmujac wklad z olowka sie nie zlamie moze sluzyc za tloczysko hmm w koncu to grafit (brzmi prawie jak grafen) wiec kto wie :szoki

Awatar użytkownika
Organ18
Kierowca
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:11

Re: Pneumatyka

Post autor: Organ18 »

Hauler pisze:Dobre dobre ale
ale tak na serio aby uzyskać efekt spuszczanego powietrza to długopis nie wystarczy bo potrzebujesz myślę tak z 2-3 bar aby efekt był zadowalający
aby zrobić taki system musiałbyś wykorzystać system pneumatyczny lego jest w stanie uzyskać parę barów i do tego łatwo można zrobić zawór, w necie jest pełno przykładów
Pozdr
Mówisz o przykładach z wykorzystaniem pneumatyki lego ?? chyba że masz jakieś ciekawe sposoby na zrobienie pneumatyki w modelarstwie bo przykład z zrobieniem siłownika z rur miedzianych albo z orginalnych części typu siłowniki lego albo firmy zilinder to odpada.

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Pneumatyka

Post autor: Rasalo »

Bez jaj, to nie kozaczek.pl albo inny zapytaj.sreel
Jeszcze chwila i ludzie zaczną zadawać pytania czy sanki można przerobić na wywrotkę :he

Awatar użytkownika
Organ18
Kierowca
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:11

Re: Pneumatyka

Post autor: Organ18 »

jak narazie do plastikowego auta chce zrobić siłownik wywrotu jak wpiszesz sobie w googlach w grafice " tatra wywrotka zabawka" to drugie zdjęcie u góry ( kabina jasnoniebieska i paka czerwona) to ja mam tego typu tylko całą pomarańczową , do niego dorobie światła itd. no i chciałem zrobić siłownik ale trudny temat gdyż te auto jest długie na 70 cm i wysoka kabina na 30 cm :D dlatego rozważałem drewniany siłownik bo trudno takie wielkie siłowniki dostać , a montaż dużego typu do bram itp. to znów są za duże :( a długopis jako siłownik miał być taką próbką czy w autkach / koparkach tego typu rozwiązanie by się sprawdziło . A co do drewnianych to mam znajomego co ma frezarkę mnie narazie nie stać i zbudować model drewnianej np. wywrotki i zastosować siłowniki drewniane ;) ogólnie bardzo mało jest pomysłów jak zrobić samemu siłownik ,a nowe w sklepach są bardzo drogie :(

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Pneumatyka

Post autor: Sławek »

Ja bym silowniki zrobil ze slomek do drinkow :)

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Pneumatyka

Post autor: Rasalo »

A słyszałeś kiedyś o drewnianych siłownikach?
Pomysł jest dobry niczym papierowa łódź podwodna :ok

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2012
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Pneumatyka

Post autor: Hauler »

organ ty tak na serio, nie zrobisz szczelnej pneumatyki chałupniczymi metodami to jest gorsze od hydro bo powietrzu wystarczy mikro szczelina i ucieknie, mam doświadczenie bo mam naczepę z zawieszeniem pneumatycznym

ODPOWIEDZ