Siłowniki pneumatyczne lego technic

Części do modeli, akcesoria, materiały, narzędzia itp.
Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: Niedzwiedz2o »

Witam. Czy ktoś z was próbował kiedyś użyć siłowników pneumatycznych z lego technic? W koparkach to by pewnie nie miało sensu ale do Hds? Robiłem kiedyś Actrosa z lego technic z Hds na tych sikownikach i chodziło. Zastanawiam się jak by to zrobić w naszych rc. Siłowniki maja różna wielkość. Największy mnma siłę chyba powyżej 2kg.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 11:30 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link YT

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: mauy-miu »

Mam te siłowniki z zestawu lego 8868, są krótkie i i da się je zdusić po całkowitym wyciągnięciu, to pneumatyka, nie nada się :nea

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: Pawloosw »

Rozumiem, ze zduszasz je podczas gdy sa wypelnione powietrzem a nie olejem. Powietrze jest scisliwe w przeciwienstwie do oleju dlatego niezbyt miarodajne takie próby.
Pozostaje kwestia szczelnosci jak i wytrzymalosci (nacisk kg/cm2 sciane plastikowego silownika.

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: Niedzwiedz2o »

Miałem większe siłowniki i po dobrym napompowaniu naprawdę mocno trzymały. Chodzi mi bardziej że jak ktoś ma atrape Hds to w miarę tanio byłoby wprawić go w ruch. Wtedy byłby potrzebny zbiornik na powietrze. Lego robiło kiedyś takie air tank. Wtedy po napompowaniu go można było się chwilę pobawić bez uruchamiania pompy. Zależy od wielkości zbiornika. Jak dla mnie były szczelne mocno i na yt są filmy jak je w prosty sposób zmodyfikować żeby były mocniejsze i lepiej pracowały

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: Sławek »

To nie bedzie dzialac pod obciazaeniem.

Pozdr

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: Pawloosw »

Na forum nikt tego nie probowal. Masz szanse byc pierwszy i przetrzec szlaki. :D

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: mongrel »

Warto spróbować zalać nawet wodą i zaobserwować czy pod obciążeniem uszczelnienie tłoczyska nie będzie puszczać dwukierunkowo. Z olejem raczej nie może to pracować pod zbyt dużym ciśniniem roboczym ale gdyby uszczelnienia na tłoczyskach nie puszczały to kto wie. Trzeba jeszcze uwzględnić na później że olej w obiegu będzie gorący i nie wiadomo jak się zachowa uszczelnienie siłowników.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: Denis »

mongrel pisze:Warto spróbować zalać nawet wodą i zaobserwować czy pod obciążeniem uszczelnienie tłoczyska nie będzie puszczać dwukierunkowo. Z olejem raczej nie może to pracować pod zbyt dużym ciśniniem roboczym ale gdyby uszczelnienia na tłoczyskach nie puszczały to kto wie. Trzeba jeszcze uwzględnić na później że olej w obiegu będzie gorący i nie wiadomo jak się zachowa uszczelnienie siłowników.
Mongrel ale te siłowniki to plastyk fantastyk to gdzie tam olej rano je zalejesz a wieczorem siłowników już nie będzie bo je rozpuści

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: mongrel »

I tak może być, ale jak to mówią do odważnych świat należy. Jak dla mnie to i tak średnie rozwiązanie bo hdsa trzeba zrobić jak pod hydro, kupić pompę i najdroższy tu rozdzielacz(wyspę). Kiedy jednak okazało by się że na wodzie uszczelnienia tłoczysk nie puszczają to nie musi być płyn hydro a cokolwiek smarownego żeby pompy nie zapiec. Szampon bambino albo kujawski byle z 1 tłoczenia.

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Siłowniki pneumatyczne lego technic

Post autor: Niedzwiedz2o »

https://youtu.be/dgGAM6VHjJ0

https://youtu.be/GFzrPG_1D1g

https://youtu.be/-PozGY3BfX0

https://youtu.be/XZasdBm6sHo

Nie będę się upierac oczywiście poprostu jest to jakaś alternatywa. Wiem bo sam robiłem Actrosa z hdsem i hakowcem lego rc który kosztował mnie z 4000. Więc gdybym coś składał to pomyślę czy by nie spróbować

ODPOWIEDZ