Dźwięk Servonaut do Arocsa.

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DawidAC
Kierowca
Posty: 135
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:45

Dźwięk Servonaut do Arocsa.

Post autor: DawidAC »

Jako że powoli muszę zająć się elektroniką w Arocsie a miejsca w kabienie na MFC już nie mam jestem zmuszony dać jakiś malutki moduł dźwięku. Jako że Scale Art daje Servonaut i Lesu w swoich gotowcach również Servonaut to wybór padł na tą firme.
Co mam kupić ? Potrzebuje wszystko wraz ze świałami modułami itp. Nie mam kompletnie pojęcia od czego zacząć gdyż na elektronice sie nie znam...
pomożecie ? :piwo

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Dźwięk Servonaut do Arocsa.

Post autor: wajha1983 »

Niestety będziesz musiał sam przecierać szlaki, servonaut raczej nie są popularne wśród forumowiczów ze względu na cene. Musisz poczytać na stronie producenta lub poszukać na niemieckich forach.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Dźwięk Servonaut do Arocsa.

Post autor: Maciej »

Nie miałem nigdy nic z dedykowanego oświetlenia servonauta - więc w tym zakresie nie pomogę. Jeśli zaś chodzi o dźwięk to Servonaut SMX (albo jego następca SM7) wymagają w zasadzie tylko dokupienia 8 ohmowego głośnika Visatona i potencjometru do sterowania głośnością dźwięku.

SMXa miałem i byłem bardzo zadowolony :ok

Nie jestem na bieżąco co produktami servonauta, ale widzę, że pojawił się moduł SM3, który jest niby następcą SMT. Między SMX, a SMT była na pewno taka różnica, że SMX miał dźwięk turbo, a SMT nie. Być może dalej tym się różnią.

Co do pudeł rezonansowych - miałem kiedyś dedykowane i jakoś mnie nie powalił dźwięk. Szkoda kasy. Teraz wsadzam visatony w kapsle od dezodorantu/lakieru i jest wystarczająca głębia. Można też sobie ulepić z hipsu jakieś pudło.

Tak już w ogóle na koniec to warto dodać, że koledzy z Azji tak jak sklonowali TBS Mini tak sklonowali też Servonauta SMX. Wystarczy poszukać na aliexpress.
Tu akurat na rcbrmin:
http://www.rcbrmin.com/index.php?main_p ... cts_id=535
Tylko nie wiem czemu nie pozwalają używać do niego LiPo :hmm

Kwestia poszukania w necie jak to chodzi, na YT pełno filmów. No i jak z tymi LiPo.

ODPOWIEDZ