Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Old
Kierowca
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 21:07

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Old »

Witam
Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów będzie w stanie mi pomóc w problemie. Mój problem polega na tym, że zakupiłem taki moduł dźwiękowy
http://www.banggood.com/Sound-Unit-for- ... 35339.html. Moduł ten pięknie gra ale można go ustawić tylko w trzech różnych trybach. Dla mnie jedynym dostępnym (z braku odpowiednich podzespołów) jest tryb "Auto". Tryb ten ma między innymi tę niedogodność, że po 20s biegu jałowego wyłącza moduł. Ponieważ w aparaturze mam niewykorzystany kanał On/Of, to chciałbym go wykorzystać do uruchomiania modułu (tryb Man). Przestawić moduł w taki tryb można tylko w programie TBS-Flash. Otóż mam problem z programowaniem modułu w tym programie. Po podłączeniu modułu do PC programatorem który otrzymałem w komplecie z modułem i uruchomieniu programu TBS-Flash, otrzymuję komunikat "Modul did not answer". Tak samo jest po zastosowaniu sprawdzonego(używam do programowania modułów ARDUINO) programatora USB>TTL na układzie CP2102. Podłączenie tego programatora do modułu takie jak zastosował kolega barman. Programatory są widziane przez PC, po podłączeniu są tworzone nowe porty COM, więc problem jest między programatorem a modułem. Nadmieniam, że zamieniałem miejscami linie przesyłania danych (przy zachowaniu położenia GND jako oczywiste) TXD i RXD, efekt był taki sam.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: barman_pl »

Podczas programowania moduł musi być podłączony do zasilania żeby zadziałało, a obstawiam, że go nie podłączyłeś ;)

Awatar użytkownika
Old
Kierowca
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 21:07

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Old »

Miałeś rację. Po podłączeniu zasilania program działa na "chińskim" programatorze (trójprzewodowym). Zaprogramowałem już tryb "Man". Serdeczne dzięki za szybką i rzeczowa podpowiedź.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Maciej »

Barman to jest jednak zią :ok

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Denis »

Czy do tego dźwięku za 100 ma być ten programator http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5175445650 ??

Awatar użytkownika
Old
Kierowca
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 21:07

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Old »

Ponieważ dźwięk traktora nie bardzo pasuje do modelu crawlera postanowiłem zmienić go na Tatra8x8 (ściągnięty z chińskiej strony) i tu są schody. Po wgraniu go do modułu odtwarza się tylko uruchomianie i gaszenie silnika (kanałem ON/OFF). Moduł nie reaguje na obroty silnika. Plik dźwiękowy wydaje się być dobry, po wgraniu go do flasha i naciskaniu przycisków "Demo" wszystkie składniki grają poprawnie. Program melduje, że wgrywanie zakończone sukcesem. Parametry ustawione tak jak u kol. barmana (bez Prop3, wykorzystuję tylko Prop2). Kombinuję już kilka dni bez rezultatu a obsługa programu jest prosta "jak konstrukcja cepa", więc gdzie jest problem.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Drabek »

A w prop 1 ustawione na gaz?

Awatar użytkownika
Old
Kierowca
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 21:07

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Old »

Oczywiście.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Drabek »

I oczywiście podłączony prop 1 i 2 ?

Awatar użytkownika
Old
Kierowca
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 21:07

Re: Dźwięk za stówkę i kabel za dyszkę

Post autor: Old »

Tak jest.

ODPOWIEDZ