regulator do Tamiya man tgx

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: Pawloosw »

Ja proponuje zmiane silnika na hpi 55t (50zl) plus regiel x-car 45A (60-70zl). A jak zalezy Ci na precyzji ruszania a nie wyscigach to od razu wymiana przekladni 3 biegowej na modelcrafta 1:30 (60 zl).

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: Maciej »

Zadaj sobie od razu pytanie czy będziesz używał stockowej skrzyni biegów. Odpowiedź na nie pozwoli przymierzyć się do wyboru silnika.

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: barman_pl »

Niech kupi ten regiel za 59zł z allegro i pojeździ na blaszaku choć przez chwilę, i wtedy niechaj sobie zdecyduje czy mu za szybko czy nie :brawa
Mieszko tam lubi podriftować scanią :D

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: pado »

Nie no jasne że podjadę i ich podpytam co mają na miejscu. Pytam was bo może macie większe doświadczenia z Tamiyą i jej tuningiem.

Odpowiadając na wcześniejsze pytania to powiem tak. Na chwilę obecną planuję używać seryjnej skrzyni biegów i silnika. Może w zimie to zmienię. Teraz chcę złożyć model i go odpalić do zabawy z synem. Jeśli silnik 55T lub 80T z regulatorem to koszt ok +- 150 zł to mogę to zrobić już teraz. Sęk w tym że tego jest cała masa nie wiem co do czego pasuje. Myślałem o regulatorze Tamiya, ale pewnie tu płacę za firmę.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: Drabek »

Od tych reglii :
http://allegro.pl/regulator-szczotkowy- ... 03467.html" onclick="window.open(this.href);return false;
trzymaj się z daleka padają jak muchy :P
Ja mam różne regle ale tak jak chłopaki pisali minimum to silnik 55T lub wyżej i ze stokową skrzynią może być ;)
Aczkolwiek dupy nie urywa :P

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: Pablo »

Drabek pisze:Od tych reglii :
http://allegro.pl/regulator-szczotkowy- ... 03467.html" onclick="window.open(this.href);return false;
trzymaj się z daleka padają jak muchy :P
Ja mam różne regle ale tak jak chłopaki pisali minimum to silnik 55T lub wyżej i ze stokową skrzynią może być ;)
Aczkolwiek dupy nie urywa :P
Święte słowa, dzięki Drabek :ok

Awatar użytkownika
Gogoon
Kierowca
Posty: 572
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: Gogoon »

Moze taki zestaw ?
http://allegro.pl/regulator-45a-szczotk ... 63045.html" onclick="window.open(this.href);return false; - regulator ten jest dobry i tani.
http://allegro.pl/silnik-elektryczny-th ... 11424.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: Pablo »

spox

Awatar użytkownika
markus713
Kierowca
Posty: 229
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:31

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: markus713 »

pado pisze:Nie no jasne że podjadę i ich podpytam co mają na miejscu. Pytam was bo może macie większe doświadczenia z Tamiyą i jej tuningiem.

Odpowiadając na wcześniejsze pytania to powiem tak. Na chwilę obecną planuję używać seryjnej skrzyni biegów i silnika. Może w zimie to zmienię. Teraz chcę złożyć model i go odpalić do zabawy z synem. Jeśli silnik 55T lub 80T z regulatorem to koszt ok +- 150 zł to mogę to zrobić już teraz. Sęk w tym że tego jest cała masa nie wiem co do czego pasuje. Myślałem o regulatorze Tamiya, ale pewnie tu płacę za firmę.
Mam 80T na tamyoskiej skrzyni i całkiem fajnie się jeździ.

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: regulator do Tamiya man tgx

Post autor: pado »

No więc tak. Byłem w modelmani.pl i pogadałem. Zdecydowałem że na razie to poskładam model na seryjnym silniku i skrzyni biegów. Niech zobaczę jak to działa bo nawet tego nie wiem :)
Dokupiłem regulator Yuki model jak na zdjęciu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ