G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Maciej »

Ostatnio rozważam czy nie skusić się na coś prostego światło + dźwięk do trucka. Miał być beier, ale ma tak drewniane dźwięki, że płakać się chce. Poza tym swoje kosztuje, a diody trzeba lutować.

Są na rynku 2 różne moduły firmy G.T. Power:
1)Car sound / light simulated system https://www.ebay.com/itm/G-T-Power-Simu ... SwdjdZ8gW4
2) Container Lighting and Voice Vibration System https://www.ebay.com/itm/G-T-POWER-Ligh ... Sw6WVZnT3p

Oba mają podobną zasadę działania. Drugi ma więcej ledów i jest dedykowany do trucków co jest na pewno plusem. Natomiast pierwszy jest programowalny przez USB i też ma ze 4 dźwięki do trucka.

Z tego co widzę nr 2 ma jeszcze silnik wibracyjny. Oba mają jakieś śmieszne pudła rezonansowe - ale to sobie można zmienić.

Zastanawiam się, który będzie lepszy do trucka? Zaglądałem na YT i oba mają dośc przyjemne te swoje brzmienie.

No i jeszcze kwestia czy puszczając przez nie prądy np w modelu 8x8 te moduły się nie zagotują? Pierwszy max power 30 W, a drugi dla odmiany max current 2000 mA.
Czyli przy zasilaniu 5V z regla wychodzi na to, że pierwszy zniesie obciążenie 6A, a drugi tylko 2A? Czy coś pomieszałem.
Zastanawiam się też czy dało by radę zasilić je na kabel "Y".
Jakieś rady?

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Sławek »

Nie zniesie tylko potrzebuje tyle prądu w tzw. piku :)
To wiecej niż pobierze twój silnik do napędu 8x8 :D

Posdr

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Maciej »

No widzisz - dobrze, że spytałem :ok
Na chwilę obecną jestem bardziej nastawiony na nr 2 bo więcej diód :ok

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Sławek »

A nie lepiej cos ze stajni servonauta ?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Maciej »

Servonaut ma z tego co patrzyłem moduły świetlne w ..... reglach. Natomiast regle te są do silników szczotkowych. Oczywiście SMX czy SM3 są super modułami, ale mają tylko dźwięk.

Chyba, że znasz jakieś moduły światło + dźwięk z ich stajni?

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Pablo »

Są ,ale bez diod i cena. Co do GM to sam decydujesz który slot wykorzystać na obrysówki Jeszcze mi się nie zdarzyło wykorzystać wszystkich.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Maciej »

Zamówiłem ten drugi z wibracją :ok Zobaczymy co to za rarytasy.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Maciej »

Parę słów recenzji na temat modułu Container Lighting and Voice Vibration System firmy G.T. Power.

Zestaw zawiera: głośnik, silnik do imitowania wibracji z przeciwwagą, 4 kable JST 3pinowe do połączenia odbiornika i modułu, 2 kable do zewnętrznego źródła prądu, diody oraz sam moduł.

Diody od razu z wtyczkami JST 2 pin, nie trzeba nic lutować, dobierać rezystorów.

Moduł sprawnie się spina. Nic nie trzeba konfigurować. Dźwięk taki sobie (nie chodzi o głębię, ale odwzorowanie). Fabryczne pudło rezonansowe to chyba w skali 1/10 się zmieści, albo w 1/14 do amerykańców.
Jest regulacja głośności. Jest klakson.
Są dwie grupy świateł na przód. Można włączyć awaryjne. Jest imitacja dźwiękowa przerywacza na kierunek/awaryjne.

Plusy:
- długie kable,
- szybki montaż,
- cena

Minusy:
- szybkie przejście z full throttle na brake powoduje emisję dźwięku hamowania oponami po asfalcie (pisk), dość drażniącego. Nie da się tego wyłączyć.
- w module jest wyjście, które w samej instrukcji jest opisane jako nie do używania. Nie wiem ocb
- za duże pudło rezonansowe,
- u mnie przyszły kable nie od pary np. pojedyńcza dioda czerwona 3mm, białe parami po 5 i 3mm, i po jednej sierotce 3 i 5 mm
- światła STOP mają 2 jasności: 50 i 100 %. przechodzą na 100 % przy hamowaniu, a potem ze 100 do 50% i do w zależności od wychyłu drązka. Niestety nie da się utrzymać świecenia 50 % jako pozycyjnych z tyłu. Ja zamierzam sobie dokupić jeszcze diody 3mm czerwone i pociągnąć z przednich świateł.
- sam moduł jest dość duży,
- silnik kręci tylko gdy "uruchomimy dźwięk". Innymi słowy nie da się sterować modelem bezgłośnie. Chyba że wyciszymy do zera dźwięk.
- nie wyprowadzono regulacji głośności na zewnętrzny potencjometr. Pokrętła są w module. Jak się go schowa w modelu to ciężko o szybki dostęp do głośności.

To na razie tyle. Spiąłem dziś na chwilę wszystko, żeby sprawdzić czy działa. Będę miał nowe info to się podzielę.

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: Arcidiablo »

Stare przysłowie pszczół mówi: "jaka cena taki towar" :o nie więc co spodziewać się po tym ustrojstwie Servonauta lub Beckera :nea ja wrzucę to do SLa, tam przynajmniej hamowanie z piskiem nie będzie razić uszu :P

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: G.T. Power moduły światło + dźwięk - który wybrać?

Post autor: barman_pl »

A nie da się tego programować ?
Jakiegoś filma pokaż z tych pisków :D

ODPOWIEDZ