MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Panowie, mam problem z MFC 03 i apką. Kolega Arcydiablo podesłał mi filmik jak to wyglądać powinno ( na innej apce)..
https://youtu.be/5pCTiKBYak8
Czy ktoś mógłby mi pomóc ogarnąć ten problem?? Na wstępie powiem, że nigdy nie miałem takich "zabawek" i nie ogarniam tego.... Dodam, że sterowanie truckiem- czyli gaz, jazda przód, tył, klakson i załączanie silnika mam tak jak na filmie( po kilkuset próbach udało mi się to ustawić). Niestety nie wiem jak poradzić sobie z trymerami żeby móc załączać światła z apki.. Jak zaprogramuję trymery zgodnie z instrukcją od mfc to niestety wszystko nie działa tak jak na filmiku :( Jazda do przodu i do tyłu to jakaś masakra wtedy jest .. A może da się jakoś inaczej poustawiać na tej apce tak, żeby np załączać światła którymś przełącznikiem i nie używać do tego trymerów??

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: Pawloosw »

Jesli Diablos Ci w tej kwestii nie pomoze to juz chyba nikt inny. Poza Diablem nikt tutaj nie uzywa mfc.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: Sławek »

Pawloosw pisze:Jesli Diablos Ci w tej kwestii nie pomoze to juz chyba nikt inny. Poza Diablem nikt tutaj nie uzywa mfc.
I kokegą wyżej, to już dwóch :)

Pozdr

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Pawloosw pisze:Jesli Diablos Ci w tej kwestii nie pomoze to juz chyba nikt inny. Poza Diablem nikt tutaj nie uzywa mfc.
Diablos niestety nie ma takiej apki do mfc... najlepszy byłby spec od apki żeby wytłumaczył mi jak to poustawiać na niej...

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: Sogun »

mam MFC1 w Cascadii z apka carsona tą 6 kanałową , tam są trymery suwaki mechaniczne i takie są najlepsze do MFC -polecam , probowalem przejsc na link frysky z turnigy 9xr ale dalem sobie spokoj przez te trymery wlasnie , dziala bez problemu ale za kazdym razem trzeba przytrzymywac przycisk trymera a to do d...y wychodzilo

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Czyli najlepszym posunięciem dla mfc jest aparatura z trymerami analogowymi... hm... to teraz inne pytanka. Czy w turnigy jest możliwość zamiany trymerów? Czy w menu można jakoś zamienić ich funkcję tak jak np zmienia się drążki?

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: Sogun »

w tg9 trymery sa tylko do korekcji drązkow ,nigdy nie probowalem ale chyba nie da sie im przypisac innych funkcji ,tak jak sie robi z przelacznikami , potencjometrami i samymi drazkami

Awatar użytkownika
Wolfek
Kierowca
Posty: 482
Rejestracja: 26 wrz 2017, 21:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: Wolfek »

Mam apkę Sanva 6 bez analogowych trymerów i chodzi wszystko, tylko trzeba znaleźć odpowiedni mod z tych, które są wpisane/zakodowane (u mnie to był 4). I w niej mam wtedy odwrotnie jazdę i skręcanie.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: Sławek »

Jak nie ma trymerów suwakowych to na pewno w apce jest cyfrowy SUBTRIM, to jest to samo.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: MFC 03 + TURNIGY TGY X 9

Post autor: wajha1983 »

Ja mam mfc2 i trochę się umordowalem żeby wszystko działało chociaż i tak jakąś funkcja mi nie działa. W mojej apce mogłem zmienić timer na co kolwiek mam a apce,wiec mam wszystkie dodatkowe funkcje na przełącznikach. Ale jak jest w twojej apce nie mam pojęcia. A co trimerow anologowych to faktycznie jak zaczynałem przygodę z RC taka mialem i wszystko śmiało bo szybko można przesunąć trimerow do danej pozycji.

ODPOWIEDZ