Odbiorbnik Graupner GR-12

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
ODPOWIEDZ
adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Odbiorbnik Graupner GR-12

Post autor: adammKI »

Panowie, czy ma któryś z Was i używa w slrzęcie nielatającym odbiornik GR-12.

Do używanej aparaturą sprzedający dorzucał między innymi 2 wspomniane odbiorniki.

Pierwsze podłączenie do regla od traktora (uwaga: wtyki podpina się odwrotnie niż w pozostałych odbiornikach) - nic się nie dzieje. Dioda mignęła i nic.

Drugi odbiornik to samo

W Scani z kolei coś tam pikało tylko przy drążku ustawionym na zero (testowane na apce od samolotów)

Z kolei po podpięciu do regla od samotu działa.

Czy ten odbiornik fabrycznie zadziała tylko oraz reglami jednokierunkowymi czy da się go jakoś przeprogramować?

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Odbiorbnik Graupner GR-12

Post autor: Rasalo »

Mam ze dwa gr-12 i wszystko działa jak trzeba. Stwórz sobie nowy profil modelu, zbinduj odbiornik i przypisz odpowiednio przełączniki do kanałów :ok

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Odbiorbnik Graupner GR-12

Post autor: adammKI »

No tak nie do końca mi to zadziała bo po podpięciu pod regiel 2 kierunkowy nie ma żadnej reakcji.
Zielona dioda mignie raz po włączeniu regla i tyle. Nie reaguje na próbę bindowania.

Wszystko za to działa gdy podepnę pod regiel 1 kierunkowy od samolotu.

I próbowałem też na całkiem nowym profilu.

Tak mam na obu odbiornikach. Spróbuję może wgrać im od nowa soft bo może poprzednik coś poprogramował (miał samoloty i chyba drona)

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Odbiorbnik Graupner GR-12

Post autor: Rasalo »

Mech...
Z tego co wiem to niema czegoś takiego jak odbiornik działający tylko z jednokierunkowymi reglami (jeśli nawet jest, to GR-12 zdecydowanie nim nie jest :he ).
Skoro dział Ci jednokierunkowy to albo skopane są ustawienia danego kanału albo coś jest z dwukierunkowym reglem.
Spróbuj na różnych kanałach (nawet na pstryczkach).
Będziesz na spocie u Redina?
Jak coś to możemy poustawiać wszystko w sobotę :friends

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Odbiorbnik Graupner GR-12

Post autor: Denis »

Pewnie regiel nie chce się łączyć bo apka będzie miała gdzie indziej zero ustawione. Poruszaj drazkiem delikatnie czy gdzieś złapie zero miałem tak kiedyś z jednym reglem w apce miałem na Suwakach za mocno przesunięte i regiel nie lapal

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Odbiorbnik Graupner GR-12

Post autor: adammKI »

Zadziałało.

Utworzyłem nowe profile dla każdego z odbiorników jak sugerował Rasalo i poszło.
Pierwszy odbiornik zbindował się za pierwszym strzałem, drugi dopiero za czwartym.

Na spota się wybierałem ale dzieciaki się pochorowały (uroki przedszkola) i nic z tego raczej nie wyjdzie.

ODPOWIEDZ