Beier USM-RC-2

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
ODPOWIEDZ
L3ll3K

Beier USM-RC-2

Post autor: L3ll3K »

Witam wszystkich :england
Więc zacznę od poczatku. Mam Beier USM-RC-2 zamontowany w MB 3363 i mam do tego wywrotkę Carsona Fliegl Ston Master wraz z SM-IR-16-2 i hydro od lesu.
Od pewnego czasu próbuje ustawić podniesienie obrotów silnika kiedy hydro jest załączone. :decha Jedynie udało Mi się ustawić sekwencje, ale one da się ustawić tylko na ileś sekund a Mi nie do końca o to chodzi. Może ktoś z was ma jakieś rozwiązanie ?

Jak temat znajduje się w złym dziale to prosił bym administrację od przeniesienie do odpowiedniego. Dziękuję :friends

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: Maciej »

Tak jak pisałem Ci na mailu - w tych 2 zakładkach sobie ustaw. Najlepiej wrzuć tu print screeny z tych dwóch zakładek - skoro masz sekwencję tzn. że moduł się komunikuje z bazą i do tego masz właściwy kanał. Diabeł natomiast tkwi w szczegółach - zapodaj te screeny.

L3ll3K

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: L3ll3K »

Komunikacja jest bo wszystko działa normalnie, tylko chodzi Mi o te obroty. Problem w sekwencji jest taki, ze nie da się tego ustawić tak aby działa to tylko powiedzmy przez 5s, można to ustawić na dany czas a nie na tyle ile ja bym potrzebował.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: Maciej »

Ja mam wersje jeszcze 1.20c - jak 2 lata temu ustawiałem dźwięk tak została :)
Natomiast nie wiem po co ustawiałeś w ogóle te sekwencje. Wyzeruj tę zakładkę jak była.

Pokaża natomiast co masz w zakłądce "Engine sound 2" z pierwszego rządu zakładek. Teraz pokazałeś podzakładkę "Engine suound 2" z zakładki "Configuration", Tam ma być właśnie ustawiony odpowiedni kanał.

Tylko nie wiem jak u Ciebie będzie bo ja nie miałem modułu podczerwieni. Ja miałem oba silniki wpięte bezpośrednio w Beiera,a Ty masz jak rozumiem jeden wpięty w moduł podczerwieni ? Pokaż jeszcze zakładkę od podczerwieni SM-IR (u Ciebie chyba EXM-2?).

Wygląda na to, że moduł podczerwieni można ustawić tylko na Servo 1 lub Servo 2 jako wyjście. W tym wypadku chyba trzeba by w Configuration ->servo outputs ustawić sobie któreś wyjście i tam zaznaczyć "sound at servo movement".

L3ll3K

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: L3ll3K »

Wiec tak to u mnie wygląda :nea
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: Maciej »

Zobacz - w zakładce EXM-2 nie masz nic zaznaczone. To jak ma Ci działać :he

Wg mnie do siłownika od hydro wystarczy zaznaczyć "Control motor output via. prop channel" - bo te ustawienie dla pompy hydraulicznej jest typowo pod maszyny hydro gdzie w zależności od pracy serw rozdzielacza dźwięk się zmienia. Ty nie masz rozdzielacza więc zaznaczaj tak jak pisałem. Przypisz kanał PROP na którym masz wpięty silnik od pompy hydro.

Servo outputs w takim układzie będą zbędne - tam nic nie ustawiaj. Tak samo sekwencji.

Zostanie tylko w zakładce "Engine sound 2" dźwięki. Ja chyba mam tam tylko dźwięk pracy, ale już nie pamiętam. Ustaw dla pewności wszytskie tak jak dla silnika nr 1.

L3ll3K

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: L3ll3K »

Tylko że EXM-2 a SM-IR-2 to są całkiem 2 inne rzeczy.
Opcje w ustawieniach w EXM-2 nie maja nic wspólnego z SM-IR-2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: Maciej »

No to wygląda na to, że SM-IR ma takie wyjścia jak moduł główny (w sumie logiczne jak ma być nośnikiem sygnału). Myślałem, że masz oddzielny konfig do tego.
Więc ja bym ustawił beiera tak jak pisałem na początku:
--> configuration --> engine sound --> engine sound 2 : tutaj odpowiedni kanał PROP ustawić i zaznaczyć oba ptaszki,
-->Engine sound 2 --> ustawić dźwięk pracy.
Bez ustawiania czegokolwiek w sekwencjach, EXM-2 i servo outputs.
Czyli ustawienia takie jakby drugi silnik był fizycznie podłączony do modułu głównego bezpośrednio.

L3ll3K

Re: Beier USM-RC-2

Post autor: L3ll3K »

Jutro spróbuję i dam znać czy dziala. Dzięki za pomoc. :ok

ODPOWIEDZ