Jaka aparatura w średnim budżecie?

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
Kudłaty
Kierowca
Posty: 94
Rejestracja: 24 sty 2023, 22:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: Kudłaty »

Irmscher30 pisze:
19 gru 2023, 23:13
W średnim budżecie? To są jeszcze droższe?
Znalazłem używaną w dobrym stanie, z odbiornikiem zamknąłem się w 500zł. Nie jestem fachowcem w tych tematach ale wydaje mi się, że można to nazwać średnią półką :D

@Hauler - udało mi się zbindować odbiornik, kanały pod orczykami działały bez zarzutu ale niestety przełączniki trójpozycyjne nie dawały oznak życia. Po obejrzeniu wszystkich możliwych filmów instruktażowych naklikałem tak bardzo, że nawet odbiornik się obraził i i nie świeci na czerwono.... spalony nie jest, nie podłączyłem PWM odwrotnie, nie grzeje się. Po podaniu zasilania podłączone serwo wykonuje drobny ruch "startowy" ale nie reaguje na ruchy orczyków...

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: wajha1983 »

Spalić ciężko bo plus zawsze ba środku, chyba że używasz innego zasilania niż BEC lub ESC.
Jeśli chodzi o sam nadajnik to spróbuj utworzyć nowy model lub poszukaj jak zresetować nadajnik i zacznij od nowa

Awatar użytkownika
Kudłaty
Kierowca
Posty: 94
Rejestracja: 24 sty 2023, 22:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: Kudłaty »

Udało się, wszystko działa jak należy.

Swoją drogą skusiła mnie ta TX12 wymiarami - sporo modelami bawią się moje dzieciaki i ciężko im było używać RadioLinka. RadioMaster pomimo małych gabarytów pewnie leży w dłoni i bardzo przyjemnie się nim manipuluje.

Awatar użytkownika
kajoj333
Kierowca
Posty: 163
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:04
Been thanked: 1 time

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: kajoj333 »

Sogun pisze:
15 gru 2023, 12:34
kajoj333 pisze:
14 gru 2023, 23:17
Multi spoko, ale protokół FrSky to porażka. Co prawda w dronach ale wszyscy od tego uciekają
a coś więcej w tym temacie? :)............używam FrSky od jakiś 15 lat, zero problemów z latadłami, jezdzidłami .............hm, na wodzie też nigdy nie zerwało mi połączenia a może problem jest z odbiornikami? bo zauwazylem ze co niektórzy przycinają antenki jak im pasuje :he a to jednak ma znaczenie
No właśnie to nie jest wina odbiorników. Na originalnych antenach często gubiło zasięg, ale też nie był on dosyć dobry. Aktualnie w ekipie latamy na ELRS i CRSF, FrSky to już rzadkość

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1433
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: Sogun »

na Frysky lata się koło buta chociaż 2km zasięg jest normalny, na kierunkowych antena ch polecisz i 5 😉no ale do pewnego latania to tylko ELRS 😉 na dobrze zestrojonych antenach z trackerem lataliśmy po 50km😉rekord w Polsce to był zdaje się 96km, nie pamiętam gdzie - jest na forum rcfpv sam tam robiłem statystyki swojego czasu, no ale to było ponad 5 lat temu, teraz strach latać bo pełno śmieci w powietrzu i ludzie nie szanują nieba, latają gdzie popadnie, skończyło się latanie FPV hobbystycznie 😉

Awatar użytkownika
Kudłaty
Kierowca
Posty: 94
Rejestracja: 24 sty 2023, 22:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: Kudłaty »

Jestem bardzo zadowolony z działania RadioMasterka ale mam jedną zagadkę - przypisałem sobie kanały do odbiornika ale CH3, pod który mam podpiętą przepustnicę ma chyba jakiś parametr, z którym sobie nie radzę.

W trakcie, gdy przekładam orczyk do tyłu nie zapalają mi się światła wsteczne oraz nie działa buzzer - na leciwej kwarcówie wszystko śmigało jak należy. Ten sam problem występował z RadioLink. Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: borek »

być może masz trymer ustawiony, a na tym kanale działa też regulator obrotów doja zdjęcia.

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1433
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Jaka aparatura w średnim budżecie?

Post autor: Sogun »

dokładnie tak, trymery gaz przód tył na zero najlepiej , być może potrzebna kalibracja regla na apce z drążka gazu

ODPOWIEDZ