Dźwięk do oceny ...
- kons
- Kierowca
- Posty: 41
- Rejestracja: 20 lis 2021, 21:44
Dźwięk do oceny ...
Witajcie.
Mam potrzebę pochwalenia się oraz poczytania waszych opinii na temat dźwięku który zacząłem robić dla "czołgistów RC".
Jak skończę robotę na ich rynek , planuję zacząć robić coś dla "ciężarowców", ale chciałbym wiedzieć czy jest sens ...
Czy to ma szanse dobrze się sprzedać ?
Mimo że tu naśladuję silnik czołgu Sherman M4 ( 9 -cio cylindrowa gwiazda jak w samolotach ) na pewno będziecie mieli pojęcie czy idę dobrą drogą czy lepiej żebym zajął się czymś innym.
[youtube]https://youtu.be/KCF2waAZ9eg[/youtube]
Z góry dziękuję
Mam potrzebę pochwalenia się oraz poczytania waszych opinii na temat dźwięku który zacząłem robić dla "czołgistów RC".
Jak skończę robotę na ich rynek , planuję zacząć robić coś dla "ciężarowców", ale chciałbym wiedzieć czy jest sens ...
Czy to ma szanse dobrze się sprzedać ?
Mimo że tu naśladuję silnik czołgu Sherman M4 ( 9 -cio cylindrowa gwiazda jak w samolotach ) na pewno będziecie mieli pojęcie czy idę dobrą drogą czy lepiej żebym zajął się czymś innym.
[youtube]https://youtu.be/KCF2waAZ9eg[/youtube]
Z góry dziękuję
- kons
- Kierowca
- Posty: 41
- Rejestracja: 20 lis 2021, 21:44
- Drabek
- Kierowca
- Posty: 9177
- Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
- Has thanked: 3 times
- Been thanked: 25 times
Re: Dźwięk do oceny ...
Po pierwsze: możliwość sterownia z apararury?
Po drugie: gabaryty?
Po trzecie: cena?

Po drugie: gabaryty?
Po trzecie: cena?
- kons
- Kierowca
- Posty: 41
- Rejestracja: 20 lis 2021, 21:44
Re: Dźwięk do oceny ...
3. Adekwatna do możliwości modułu
2. A jakie byś chciał ?
1. Jakie sobie tylko wymarzysz ... podaj listę funkcji i w jaki sposób chciałbyś je uruchamiać.

- Drabek
- Kierowca
- Posty: 9177
- Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
- Has thanked: 3 times
- Been thanked: 25 times
Re: Dźwięk do oceny ...
Widzę że odpowiadasz wymijająco.
1. Odpalnie, gaszenie , jazda.Wybór dodatkowego dźwieku. Użycie minimum 2 ch.
2. 23X27mm
3.Możliwość wgrania swojego dźwieku.
1. Odpalnie, gaszenie , jazda.Wybór dodatkowego dźwieku. Użycie minimum 2 ch.
2. 23X27mm
3.Możliwość wgrania swojego dźwieku.
- kons
- Kierowca
- Posty: 41
- Rejestracja: 20 lis 2021, 21:44
Re: Dźwięk do oceny ...
Oj tam zaraz "wymijająco" ... ty tez nie napisałeś czy ci się podoba ;-P
1. Nie widzę najmniejszego problemu
2. Nie podałeś trzeciego wymiaru więc jeśli jest dowolny, to nie ma problemu, zmieszczę się na 100%
3. Mogę nawet dolutować gniazdo na kartę pamięci i będziesz miał możliwość wgrania wielu swoich plików dźwiękowych w formacie .wav, tylko napisz mi jak zamierzasz je kontrolować. :-)
Jeśli chodzi o podmianę dźwięku silnika, to sprawa wygląda tak że nie da się tego zrobić tak jak np. w TBS, Beier, itp z prostej przyczyny. Ja używam innej techniki "reprodukcji" dźwięku silnika i muszę stworzyć ... nie wiem jak to nazwać ... paczki/profile/algorytmy dla każdego silnika oddzielnie. Jest szansa że taki bank dźwięków powstanie, ale wiesz jak bywa w życiu , ludzie obiecują a potem .... więc ja nie chcę nic obiecywać.
Nigdy nie będzie opcji że ty masz plik z nagraniem które zrobiłeś i chcesz je tu wykorzystać - nie potrafię tego ... jeszcze ;-)
Co do ceny. Masz już możliwość zakupu chińskich klonów po 150zł, jesteś z nich zadowolony ? Ja nie zamierzam być na tej półce. Ja będę na najwyższej półce
Dźwięk który zaprezentowałem nie jest jeszcze tym co chcę osiągnąć, ale teraz mam inne priorytety więc na lepszy efekt musisz cierpliwie czekać. Ten dźwięk to tylko dodatek do większego projektu.
1. Nie widzę najmniejszego problemu
2. Nie podałeś trzeciego wymiaru więc jeśli jest dowolny, to nie ma problemu, zmieszczę się na 100%
3. Mogę nawet dolutować gniazdo na kartę pamięci i będziesz miał możliwość wgrania wielu swoich plików dźwiękowych w formacie .wav, tylko napisz mi jak zamierzasz je kontrolować. :-)
Jeśli chodzi o podmianę dźwięku silnika, to sprawa wygląda tak że nie da się tego zrobić tak jak np. w TBS, Beier, itp z prostej przyczyny. Ja używam innej techniki "reprodukcji" dźwięku silnika i muszę stworzyć ... nie wiem jak to nazwać ... paczki/profile/algorytmy dla każdego silnika oddzielnie. Jest szansa że taki bank dźwięków powstanie, ale wiesz jak bywa w życiu , ludzie obiecują a potem .... więc ja nie chcę nic obiecywać.
Nigdy nie będzie opcji że ty masz plik z nagraniem które zrobiłeś i chcesz je tu wykorzystać - nie potrafię tego ... jeszcze ;-)
Co do ceny. Masz już możliwość zakupu chińskich klonów po 150zł, jesteś z nich zadowolony ? Ja nie zamierzam być na tej półce. Ja będę na najwyższej półce
Dźwięk który zaprezentowałem nie jest jeszcze tym co chcę osiągnąć, ale teraz mam inne priorytety więc na lepszy efekt musisz cierpliwie czekać. Ten dźwięk to tylko dodatek do większego projektu.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2025, 22:19 przez kons, łącznie zmieniany 1 raz.
- redin
- Kierowca
- Posty: 2120
- Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 32 times
Re: Dźwięk do oceny ...
kons pisze: ↑06 sty 2025, 22:11Oj tam zaraz "wymijająco" ... ty tez nie napisałeś czy ci się podoba ;-P
1. Nie widzę najmniejszego problemu
2. Nie podałeś trzeciego wymiaru więc jeśli jest dowolny, to nie ma problemu, zmieszczę się na 100%
3. Mogę nawet dolutować gniazdo na kartę pamięci i będziesz miał możliwość wgrania wielu swoich plików dźwiękowych w formacie .wav, tylko napisz mi jak zamierzasz je kontrolować. :-)
Jeśli chodzi o podmianę dźwięku silnika, to sprawa wygląda tak że nie da się tego zrobić tak jak np. w TBS, Beier, itp z prostej przyczyny. Ja używam innej techniki "reprodukcji" dźwięku silnika i muszę stworzyć ... nie wiem jak to nazwać ... paczki/profile/algorytmy dla każdego silnika oddzielnie. Jest szansa że taki bank dźwięków powstanie, ale wiesz jak bywa w życiu , ludzie obiecują a potem .... więc ja nie chcę nic obiecywać.
Nigdy nie będzie opcji że ty masz plik z nagraniem które zrobiłeś i chcesz je tu wykorzystać - nie potrafię tego ... jeszcze ;-)
Co do ceny. Masz już możliwość zakupu chińskich klonów po 150zł, jesteś z nich zadowolony ? Ja nie zamierzam być na tej półce. Ja będę na najwyższej półce
Dźwięk który zaprezentowałem nie jest jeszcze tym co chcę osiągnąć, ale teraz mam inne priorytety więc na lepszy efekt musisz cierpliwie czekać.
przechwalanie zostaw dla siebie, taka rada mała, pokaż gotowy wyrób, podaj cenę, rynek zweryfikuje
- kons
- Kierowca
- Posty: 41
- Rejestracja: 20 lis 2021, 21:44
Re: Dźwięk do oceny ...
Pewnie masz rację. Dlatego najpierw robię tu rozpoznanie. A swoja drogą ...Ciekawe ilu tutaj jest posiadaczy modułów firmy Servonaut , tam też nie ma żadnej możliwości dodania dźwięku.
Do swojego dźwięku już macie produkty, po co mam je powielać ?
Do swojego dźwięku już macie produkty, po co mam je powielać ?
- Pawloosw
- Kierowca
- Posty: 10005
- Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
- Has thanked: 32 times
- Been thanked: 25 times
Re: Dźwięk do oceny ...
Klon tbs za 80 zł o wymiarach ok. 1cm x 2 cm x 1 cm z możliwościami jak opisał Drabek w pkt 1 i 3 to u nas powszedni temat. Jesteś w stanie zrobić to lepiej i taniej? Jeśli nie to szkoda zachodu lepiej skupić się na innych niszowych niedostępnych tematach, które prędzej znajda odbiorców
- kons
- Kierowca
- Posty: 41
- Rejestracja: 20 lis 2021, 21:44
Re: Dźwięk do oceny ...
no i to jest konkretna odpowiedź. Więc nie ma sensu, przyjąłem do wiadomości.
A masz jakieś konkretne niszowe tematy na myśli ?
A masz jakieś konkretne niszowe tematy na myśli ?