Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Post autor: Maciej »

Panowie :england

nurtuje mnie kwestia jak w temacie. Wiem, że niektórzy ( a może wszyscy, którzy mają wywrotki) zasilają silnik trucka i napęd kipy z osobnych pakietów.
Mam takie pytania:
1) Czy są jakieś przeciwwskazania do zasilania silnika trucka i napęd kipy z jednego pakietu? Czy jedynym problemem jest w zasadzie maksymalny prąd rozładowania pakietu? :scratch

2) Napędzanie kipy osobnym silnikiem wymaga zastosowania dwóch regulatorów w trucku - po jednym na każdy silnik. Wiem z lektury forum, że w takiej sytuacji należy pozbawić jeden regiel możliwość "podawania" prądu na odbiornik - żeby go nie spalić. Np poprzez wypięcie z wtyczki kabelka +. Czy takie działanie jest konieczne gdy oba regle były by zasilane z jednego pakietu? Czy wtedy też dochodzi do kumulacji napięć? Nie ogarniam tego od strony elektrycznej. :oops:

3) O czymś jeszcze warto wiedzieć?

Liczę na pomoc kolegów, którzy już odrabiali pracę domową w tym zakresie :friends Z góry dziękuję !

Awatar użytkownika
Ted
Kierowca
Posty: 684
Rejestracja: 27 sie 2012, 14:04

Re: Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Post autor: Ted »

Szczerze mówiąc lepiej dać dwa pakiety - po jednym na każdy regiel i z jednego regla wyciągnąć "+" przed odbiornikiem ;).

Nie zmienia to faktu, że w czołgu z jednego pakietu mam zasilane 3 i pół regla (i to same regle szczotkowe) i też działa :). Jest to najzwyklejszy NiMH 7,2 3500 mAh. Wadą tego rozwiązania jest działanie na poziomie do 15 min :) - ale pakiecik leciwy już dosyć.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Post autor: Maciej »

Ja zakładam, że napęd kipy będzie używany na tyle okazjonalnie ( i w zasadzie przy bezczynności drugiego silnika), że nie wpłynie znacząco na żywotność pakietu. Bardziej bałem się maksymalnego prądu poboru itp.

Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Re: Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Post autor: Rio »

Maciej, teraz kipa, za chwile dźwięk, oświetlenie.. sporo tego. Dałbym jednak drugi pakiet, szczególnie że one takie malutkie i fajne: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=17275" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdr

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Post autor: barman_pl »

Ja na tą chwilę nawet do naczepy nie przewiduję drugiego pakietu, ale wiadomo - wszystko okaże się w praniu ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Post autor: Maciej »

Dobra - powiedzmy, że uznaliśmy że używanie jednego pakietu czy dwóch to kwestia gustu.
Jednak drugie pytanie zostaje: czy zasilanie dwóch regli z jednego pakietu powoduje, że mimo wszystko trzeba wypinać zasilanie z jednego regla przed podpięciem ich do odbiornika?

Awatar użytkownika
czubi
Kierowca
Posty: 1321
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:04
Been thanked: 2 times

Re: Silnik trucka i napęd kipy z jednego pakietu

Post autor: czubi »

Tak trzeba :ok

Awatar użytkownika
slider
Kierowca
Posty: 310
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:09
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: slider »

Pewnie dla niektórych to będzie laickie pytanie, ale chcę zasilić dwa regle z jednego pakietu (przeczytałem o wypięciu kabla z jednej z wtyczek), czy w tym celu powinienem zrobić po prostu rozgałęźnik?:

regiel --- \
--- wtyczka do pakietu --> >--- pakiet
regiel ---/

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sławek »

Tu są dwie kwestie, pierwsza to zasilanie główne z pakietu, tu robisz połączenie równoległe dla plusa i minusa. Druga to sterowanie z odbiornika, i tu też robisz klasyczny równoległy przewód Y, z tym, że od jednego regla dajesz wszystkie trzy przewody do odbiornika (+,-,S) natomiast od drugiego tylko (-,S) - czerwony odcinasz :)

Pozdr

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: mauy-miu »

Maciej pisze:Panowie, co Wy na pomysł żeby do klejenia elementów z hipsu (konkretnie budy ciągnika rolniczego) użyć pistoletu i kleju na gorąco?
Jak jest z wytrzymałością?
Ahahahaha skisłę :he
besos

ODPOWIEDZ