TBS MINI - pełne ustawienia

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: archie »

Niestety poległem. Niby proste, a jednak coś nie robi. Zdecydowanie wolę HIPS i aluminium niż podłączać elektronikę...

Jak w temacie, TBS mini + kabel USB do programowania.

Instalacja TBS FLASH - zainstalowane

Sterownik USB - pierwszy problem. Instalować i wtykać, czy wtykać i instalować? Jak instalować przed wetknięciem to jak? Dla mnie instalacja rozpoczyna sie otwarciem pliku .exe, niestety tam brak takiego pliku. Z tego wnioskuję, że wtykam, prosi o instalację, podaję katalog z rozpakowanym ZIPem i chyba zadziała... chyba. Poprosze o nakierowanie na metodę.


Druga sprawa, niezależnie od kompa. Poprostu podłączenie do modelu. Przeczytałem instrukcje n razy i coś nie robi. Do pewnego momentu idzie wg instrukcji, a po wyłączeniu i ponownym włączeniu TBS znowu miga dioda jak do programowania.

Moge prosić o łopatologiczne wyjaśnienie procedury? Apka Turnigy 9X

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: Maciej »

Co do sterownika USB:
- wtykasz kabel USB z załączonym modułem
- system wykrywa nieznane urządzenie ( menedżer urządzeń, żółty wykrzyknik)
- wchodzisz we właściwości ---> aktualizuj sterownik ---> lokalizacja ręcznie. Wskazujesz katalog gdzie rozpakowałeś plik ZIP ze sterownikiem.
- potem instalujesz aplikację TBS flash - reszta jest w manualu http://www.benedini.de/Home_D/Download/ ... 1014_B.pdf

Co do podłączenia modułu do trucka:
- ustaliliśmy wczoraj, że masz system directsound, a nie autostart
- podłącz kable tak jak Ci pisałem: prop1 górny - odbiornik (kanał z gazem/hamulcem), prop1 dolny - regiel, prop3 - odbiornik (kanał gdzie będzie on/off dla modułu), LS - głośnik
- działaj wg 3.2.2 lub 3.3.1 instrukcji

Pisz jakie efekty. Software sobie odpuść do momentu dopóki nie zbindujesz modułu z apką - tbsflash nic nie pomoże w tym zakresie.

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: archie »

Dzięki Maciej.

Załozyłem ten temat, żeby mieć wszystko w jednym miejscu i nie ganiać po SB.
Po cichu liczyłem, że sie odezwiesz...

Biore się za bindowanie. Jak sie coś urodzi zaraz będę pisał. ...a jak sie nie urodzi to tez napiszę :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: archie »

Efekty :brawa

Ogólnie jaja :P Zainstalował się jakiś klakson, wyje jak autalarm. Jak wyłączyłem całóść to zapomniał wszystko. Potem zainstalował się dzwięk silnika na max obrotach... pewnie rozwaliło sprężarkę, bo już go nie ma... wszystko zapomina.

Te dzwięki które mialem okazję usłyszeć były kiepskiej jakości do momentu zamknięcia głośnika w dachu i wyłożeniu całości filcem. Teraz jest niezły bas i czysty dzwięk... ale nie robi :decha :decha :decha

Pomóżcie, bo szkoda takim modelem jebn.. o podłogę :pala

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: Maciej »

Archie - trzykrotny ruch drążkiem na OFF zmienia odtwarzany dźwięk ( tzn ten, który załączasz drążkiem na ON). Dźwięków jest chyba z 17 i musisz "przejść" przez wszystkie, żeby wrócić do tego, który jest "zapaleniem silnika" i załącza moduł.
Tak więc - 3 x w dół drązek i pstrykasz w górę żeby zobaczyć co odtworzy. Jak jakiś klakson albo inny syf, znów 3 x w dół i sprawdzasz, aż do momentu gdy silnik zaskoczy.

Na szczęście jest progres :)

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: archie »

Maciej pisze:
Na szczęście jest progres :)
noooo... jest. po wyłączeniu już nie ma dzwięku :decha :decha :decha

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: archie »

Coś jest nie tak. Obecnie jakakolwiek próba naciśnięcia przycisku programowania odtwarza 3 piknięcia i nic sie nie dzieje.
Kompletnie NIC. Niech to wszystkie "koleżanki" szlag trafi.
Jutro odsyłam to w pi..u!!!

Dlaczego Niemcy przegrali wojnę? Bo za dużo pierdół wymyslali na które marnowało się czas żeby to rozgryźć...

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: Maciej »

Hmmmm, może zamotałeś coś przez kabel? Przez kabel tez da się zaprogramować tego TBSa.
Sprawdź czy masz dobry tryb: trzymając wciśnięty guzik programowania włącz moduł ( w tym wypadku regiel), puść guzik. Naciśnij krótko guzik programowania i policz ile razy moduł "bipnie". Raz - autostart, 2 - direct sound, 3 - encoder. Nas interesuje bipnięcie x 2.

Ja akurat jestem po reinstalce windy i nie mam zainstalowanego TBSflash - więc za dużo nie podpowiem jak zaprogramować go przez flasha.
Nie poddawaj się archie, popróbuj ustawić go jeszcze przez kabel.

Enginetype ustaw sobie na manually start.

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: archie »

TBS poleciał do AFV... nie dało się go ustawić nawet z pomocą Benediniego... :( Jak wróci nowy to powalczę jeszcze raz.

Właściwie to można temat zamknąć, bo nie sądzę, żeby ktoś chciał coś dodać od siebie w sprawie ustawień...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: TBS MINI - pełne ustawienia

Post autor: archie »

Wrócił TBS. Ten sam. AFV twierdzi, że wszystko jest ok, a wciąż nie można ustawić. Dostałem plik z parametrami na maila, wgrałem dzwięki z biblioteki i... i nic.
Mam prośbę. Jeśli ktoś mógłby zrobić zrzut ekranu ustawień dzwięków i parametrów w TBS FLASH. Może komuś by się chciało napisać prostą instrukcję podłączeń i "uczenia" TBS.
Mam już serdecznie dość i jestem blisko... j...ięcia tego w jasną cholerę...

ODPOWIEDZ