Przyczepa rolnicza 12-18T

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bruno
Kierowca
Posty: 50
Rejestracja: 14 cze 2021, 14:10
Been thanked: 1 time

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Bruno »

Dzięki za prezentację na foto

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Siadłem i narysowałem mocowania do wersji pod serwo. Na razie pod wydruk 3d, mam jakieś serwo 25 kg chińskie więc na pusto starczy.

Docelowo wycinanki z metalu na laserze. Wydrukują się to zamocuje serwo, podłogę kipy i będę dobierał długość ramion.
17.jpg
18.jpg
19.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: wajha1983 »

Bedzie sie dzialo :brawo

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Serwo jeszcze nie doszło, ale coraz bardziej skłaniam się ku wywrotowi na tył. Na próbę wydrukowałem sobie mocowania pod serwo na drukarce, dałem jakieś serwo 25kg z szuflady, zasilane 6v i ........ szału nie było. Obawiam się, że docelowa waga paki i towaru będzie zbyt wielka nawet na serwo 70 kg.

Narysowałem więc nowe mocowania pod wywrót na tył na gwincie trapezowym. Wydrukowałem sobie i modelcraft 1:200 jest bardzo wolny, a dalej nie mam pewności co do mocy. Zamówiłem więc silnik 380, dojdzie do mnie to podmienię i sprawdzę.
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
Wszystkie poprzeczki, mocowania, zawiasy itd będą z blachy 6 mm. W skrzyni ramka z drutu stalowego kwadratowego 5x5 mm. Pogrubiłem ścianki kipy do 1,5 mm.

W zawiasach wywrotu planuję łożyska 3x7x3 mm. Wiem, że nie są piękne, ale nie mam weny.

Jakieś lepsze pomysły na blokowanie kipy na ramie z przodu? Tzn, żeby nie pchało jej na boki z towarem na pochyłości (szkoda łożysk) i żeby równo siadała na ramie po opuszczeniu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: misiek »

Maciek, nie poddawaj się z tym wywrotem bocznym bo będziesz miał zwykłą wywrotkę ;/
Albo zrób ruchomą podłogę dla bajeru.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Nie no ruchoma podłoga to abstrakcja :D a co do bocznego to dziś przyszło serwo. Popatrzę co i jak :ok

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: wajha1983 »

Przesun ta pake troche do tylu, zeby wystawala rama z przodu, z tylu bedzie wygladalo lepiej, a z przodu bedzie mniej sie rzucalo w oczy.
Jesli chodzi o polozenie nadbudowy na ramie to zalezy ile punktów podparvia bedziesz robil, oczywiscie jesli mowimy o wywrocie do tylu.
Jak bedzie na trapezie to zrob tak zeby byly przynajmniej 2 srobki w poprzek podlogi, bedzie bardziej stabilna, plus dalbym jakies jezyczki albo pod paka albo na ramie zeby naprowadzala na rame i nie pozwala na ruch na boki jak bedziesz z nia jechal

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Na pierwszym zdjęciu masz właśnie elementy tego "systemu naprowadzania". Wg mnie styknie. MEchanizm podnoszenia ma mocowanie na 2 śruby do podłogi skrzyni.
Wczorajsze testy serwa 70 kg pokazały, że coś mi umknęlo w założeniach - jest mocne, ale nie dało rady podnieść 9 kg zgrzewki wody. Nie wiem czy to kwestia długości dźwigni, oddalenia punktu mocowania od osi skrzyni, opory czy coś innego. W każdym bądź razie czeka na mnie w paczkomacie silnik 380 i w wolnej chwili będę go przekładał do modelcrafta 1:200. Jak i to nie pomoże to pewnie dam silnik 540 35T.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: mongrel »

Myślę że trzeba tak skonstruować mechanizm dźwigniowy żeby był czas na rozpęd. Czyli nie tak że od razu silnik z przekładnią startuje pod ciężarem a ma czas na przekręcenie przekładnią. Tak żeby nie było sytuacji że komutator stoi pod obciążeniem. Coś na zasadzie suwaka w elemencie dźwigającym żeby silnik przekręcił się kilka razy.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Mongrelu ten efekt jest osiągany przez brak idealnego spasowania elementów mechanizmu. Gdy podłoga leży na ramie to nakrętka jeszcze ma z ćwierć obrotu luzu zanim wszystko się ponaciągane na amen.

ODPOWIEDZ