Przyczepa rolnicza 12-18T

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

@misiek - dodatkowa oś obrotu dalej będzie prostopadła do osi śruby trapezowej. W tym jest problem, że nie idzie przełamać się w tym punkcie na początku.

@borek - przeważyło to że przekładnie trza przewiercać na wałku żeby jakieś ramie zamocować. Kolrjnevłączenie gdzie siły są największe i zaraz sie rozbije przy pracy.
Poza tym nie wiadomo jaką przekładnie dobrać. Znów bym tracił czas i kasę na próby. Serwo 60 kg dźwiga u Węgra kipę o 1 cm węższą, a tak samo długą i wysoką.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Denis »

tutaj masz mechanizm na listwie zebatej

https://www.modelltruck.net/showthread. ... Schl%FCter

Tutaj np. mechanizm taki dokładnie jak masz a na końcu jest kulka może z snapa by spasowała w płaskowniku musiał byś wywiercić otwór troszeczkę większy niż średnica kulki a jedna stronę rozciąć żeby zrobić gniazdo do tej kulki i w sumie temat do ogarnięcia by był jak to widzę tylko też zauważyłem że te gniazdo jest dłuższe trochę może żeby mechanizm miał miejsce na małą pracę
https://www.modelltruck.net/showthread. ... itenkipper

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Denis - dzięki za linki, ale pamiętaj o jednym, ja mam tylko wiertarkę i kombinerki :he Odpadają listwy zębate, frezowane łoża na kule itd.
Rozwiązanie ma być w moim zasięgu, inaczej nie powstanie :) Serwo już zamówione, udało się zmienić na 70 kg. Ma działać i uj. Będe miał chwilę to rysuję nowe mocowania :)

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Denis »

Z łożem nic nie trzeba frezować tylko na wiertarce stołowej w 0oaskowniku wywiernic otwór i już masz pół okrągłe pod kule możesz to wywiercić frezem na wiertarce wtedy nie będzie go tak odginać.

Awatar użytkownika
Bruno
Kierowca
Posty: 50
Rejestracja: 14 cze 2021, 14:10
Been thanked: 1 time

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Bruno »

Chętnie bym taka kulkę i mocowanie do niej kupił, mam podobny problem co Maciej 😬

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: mongrel »

Wiem skąd taką kulkę i to wraz z łożem ogarnąć. :he Serio. Ja sobie na takim ustrojstwie od biedy chciałem przegub do autobusu oprzeć. Popatrz w starej daty uchwyty-statywy do aparatów. Tamten był rosyjski z alu i jakiegoś jeszcze stopu. Takie triko że jedną część montowało się do blatu a była ona połączona kulą i gniazdem z drugą gdzie zakręcałeś aparat. Niezbyt duże. Blokowanie dowolnego położenia tej części gdzie był zamocowany aparat bodaj uzuskiwało się wypychaniem kuli z łoża gdzie na jego kołnierzu całość się blokowała, Lew Starowicz określił by to mianem stulejki. Mechanizm nie blokowany miał mega duże pole ruchu w każdej płaszczyźnie. Są jeszcze same kulki puste, wewnątrz nagwintowane gdzie wkręca się w nie rurkę zewnętrznie nagwintowaną ja wiem średnicy 10-12mm z takich zestawów do żyrandoli. Teraz nie pamiętam jaką role to spełniało.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: mongrel »

Próbowałem to wyszukać, trudno o takie jak tamto ale z grubsza trzeba wpisać: głowica kulowa. I wszystko stanie się jasne.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Mongrelu sprytne żółte rączki już dla mnie serwo składają - będzie na serwie, a śruba trapezowa zostaje z nakrętką więc może kiedyś jakąś przyczepę na tym popełnię.

Awatar użytkownika
Bruno
Kierowca
Posty: 50
Rejestracja: 14 cze 2021, 14:10
Been thanked: 1 time

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Bruno »

Maciej pisze:
04 sty 2023, 10:57
Mongrelu sprytne żółte rączki już dla mnie serwo składają - będzie na serwie, a śruba trapezowa zostaje z nakrętką więc może kiedyś jakąś przyczepę na tym popełnię.
Na serwie będziesz miał taki przegub kulowy?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Przyczepa rolnicza 12-18T, boczny wywrót

Post autor: Maciej »

Nie, na serwie wystarczy prosty płaskownik na pinie. Coś takiego:
FB_IMG_1669487724274.jpg
Oczywiście na wywrot na jeden czy drugi bok. Na tył już nie. Mi wystarczy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ