Kraz 255B

Trucki old school, zabytkowe, vintage w skali 1:14
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Kraz 255B

Post autor: czayo »

No więc i na mnie pora.Lubię dłubać, a budowa kolejnych modeli w skali 1:10 nie ma sensu, więc i ja postanowiłem coś sklecić w 1:14. Zresztą dla mnie to wstęp do sprzętu naprawdę ciężkiego, bo docelowo będzie coś do grzebania w glebie :)

No więc wybór padł na Kraza. W 1:14 jeszcze nie ma, więc czas coś zacząć. Zastanawiam się jeszcze nad zabudową, czy iść w holownik (jednego już mam, ale raz go użyłem dla zabawy, a potem przeleżał w szafie bo w trialu zabudowa + detale tylko przeszkadzały, a w 1:14 by się pewnie przydał (patrząc na Pablowe scenariusze), i w końcu Kraz pokazałby dlaczego w 1:1 jest taki mocarny skoro Wasze modele jeżdzą na slickach ;))


Obrazek Obrazek


czy wywrotka

Obrazek Obrazek


Ale to się okaże :)

Narazie zbieractwo części + początek prac nad budą (jeszcze nie sklejone, tak sobie tylko stoi ;))
Chyba zapadła decyzja co do mostów i kół. Generalnie miałem plan użycia mostów TLT, ale nawet na zwężonych felgach uzyskanie odpowiedniej szerokości wymagało by ich zwężania, dlatego chyba na tył polecą mosty z ciężarówek 1/14 tamiya. Trochę trzeba będzie poszerzyć, ale to chyba mi się uda. Przód będzie TLT, tyle że zwężany.

Obrazek

Tu felgi, zależało mi na tym aby były podobne do Krazowych, i chyba będzie OK (narazie jeszcze nie sklejone, bo muszę je odchromować). Kraz oczywiście będzie na jedynie słusznych balonach, i te opony po zwężeniu będą idealne rozmiarowo

Obrazek

No i początki budy, ale chyba nastąpi zmiana technologii bo mój chińczyk wraca z chorobowego, i poprostu będzie to w moim przypadku szybsze.
Obrazek

Mam nadzieję że to odpowiedni dział. Jeśli nie, przenieście proszę gdzie będzie OK.
Aha, i sorry że foty telefonem, ale nie chciało mi się wyciągać sprzętu cięższego, a chciałem w końcu założyć garaż, bo będę miał motywator :)

Pzdr, Marcin.

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Kraz 255B

Post autor: Pablo »

:brawo I bardzo dobrze, sam się zastanawiałem dlaczego jeszcze nikt nie szarpnął się na terenowe potwory takie jak Kra3 Ura/ Kama3

Awatar użytkownika
Radek
Kierowca
Posty: 1131
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: Kraz 255B

Post autor: Radek »

Dajesz Czayo :brawa Felgi pierwszy sort :ok

Awatar użytkownika
Marcin
Kierowca
Posty: 1259
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:32

Re: Kraz 255B

Post autor: Marcin »

Pablo pisze::brawo I bardzo dobrze, sam się zastanawiałem dlaczego jeszcze nikt nie szarpnął się na terenowe potwory takie jak Kra3 Ura/ Kama3
Z tego co wiem powstaje jeszcze jeden :)

Fajny pomysł Czayo - szczególnie, że w 1/10 też Ci fajnie wyszedł :ok

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Kraz 255B

Post autor: Sławek »

Marcin, zdecydowanie taka zabudowa http://dayerses.com/photos/kraz-6e6316/10/" onclick="window.open(this.href);return false; :frank

Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Re: Kraz 255B

Post autor: czayo »

Sławek, to jest pomysł godny rozważenia :ok

Napewno byłby niepowtarzalny!

Awatar użytkownika
luki
Kierowca
Posty: 1630
Rejestracja: 03 lip 2012, 15:18

Re: Kraz 255B

Post autor: luki »

Witamy czayo w king size.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Kraz 255B

Post autor: Sławek »

Koparki linowe są zajebiste :friends


Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Re: Kraz 255B

Post autor: czayo »

No dobra, dziś zapadła decyzja, a to dlatego ze w końcu znalazłem to czego szukałem :D Czyli jakieś plany.

Nie wiem który wariant będzie, ale napewno będzie koparka linowa. Hydraulika narazie odpada (ze względu na koszty).
Oczywiście to wszystko przez Sławka, bo mi pokazał tamto zdjęcie :pala ;)

Tak więc będzie coś w tym tonie.
Obrazek

Były dwie wersje tej koparki, i z tego co oglądałem zdjęcia, można było zmieniać jej konfigurację (zmieniano punkt montowania ostatniego ramienia), ale chyba bardziej podoba mi się wersja 1.
Obrazek Obrazek

Aktualnie trwają pracę koncepcyjne. Jak coś sie już wykoncepcjonuje, to się pochwalę ;)

Awatar użytkownika
Marcin
Kierowca
Posty: 1259
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:32

Re: Kraz 255B

Post autor: Marcin »

Piekielna maszyna... :brawa

No i ładny garniturek masz w avatarze....

ODPOWIEDZ