IFA W50 LA by Pablo

Trucki old school, zabytkowe, vintage w skali 1:14
Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

IFA W50 LA by Pablo

Post autor: wajha1983 »

Witam
Zastanawialem sie czy ciągnąć temat Ify dalej w wątku Pabla czy otworzy nowy, padło na założenie nowego wątku.
Historie wszyscy znają, przynajmniej starzy wyjadacze z forum, młodsi moga sie przyjrzeć w tym miejscu
viewtopic.php?p=72638#p72638
Od czasów powstania zmieniła juz kilku właścicieli, niestety widac po modelu ze mial ciężkie życie.
Mam nadzieje ze uda mi się przywrócić wyglad z czasów kiedy została zbudowana i poprawic kilka rzeczy, moze na lepsze, moze nie, ale myślę że bezie sie podobało.
Jest jedna rzecz ktora nie pozwala mi spac, a mianowicie malowanie kabiny i kipy, jest zrobione fenomenalnie i nie dam rady odtworzyć tego efektu, więc musze uwazac zeby jak najmniej uszkodzić kabinę, żeby obulo sie bez malowania.
Dzieki zdjęciom Arcidiablo i jego gablotki postanowiłem zrobić podobnie z Ifa, wiec zostanie odbudowana, troszķe poprawiona, dostanie nowa przyczepe ( przyczepe ktora znamy ze zdjec i filmikow gdzies przepadla) no i na koniec dostanie jakas gablotkę gdzie bedzie przetrzymywana.
Tyle na wstępie, moze teraz kilka zdjęć
Finito.jpg
Untitled Project1.jpg
taka sytuacja 3.jpg
Wstawiłem uszkodzone elementy grila i wzmocniłem go
20211128_204219_copy_1209x1209.jpg
20211128_204226_copy_1209x1209.jpg
Zrobilem nowe kierunkowskazy, poprzednie byly zrobione z hipsu.
Bede robil je jeszcze raz ponieważ nie wiem jakiego uzyc kleju a nie chciałbym ich tez gdzies zgubić, wiec beda zrobione jeszcze raz i bedz mocowane od tylu
20211128_204246_copy_1209x1209.jpg
20211128_170151_copy_1209x1209.jpg
Narzie Tyle mi sie udalo zrobić, musze przeprojektowac painted do tylnych kol pod nowe felgi, pojechać do modelarskiego i poszukac farby najbardziej podobnej i próbować dorobic podobny kolor.
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: Pawloosw »

Od razu widac, ze Ifa trafiła w dobre ręce.

Te kierunki to byl chyba najwiekszy minus wizualny tego modelu, dobrze ze od nich zacząłeś. :ok

Faktyczne po kab widac ze po niemalych przejsciach juz jest. Co sie stalo ze szybami?
Na przedniej masce widac wzdluzne pekniecia, to warstwy hipsu? :scratch

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: wajha1983 »

Pawloosw pisze:
28 lis 2021, 23:27
Od razu widac, ze Ifa trafiła w dobre ręce.

Te kierunki to byl chyba najwiekszy minus wizualny tego modelu, dobrze ze od nich zacząłeś. :ok

Faktyczne po kab widac ze po niemalych przejsciach juz jest. Co sie stalo ze szybami?
Na przedniej masce widac wzdluzne pekniecia, to warstwy hipsu? :scratch

Szyby raczej pójdą do wymiany są brudne z kleju i porysowane.
Pęknięcia na masce tak jak mowisz to warstwy hipsu ktore się rozklejily, ale to juz tak zostanie.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: Maciej »

Brawo Tomku :ok to unikatowa bryka, nawet nie wiedziałem, że jest u Ciebie :szoki
No ale taki model do gabloty ? :nea jak już będziesz tak stary jak Arcidiablo to zrozumiem takie zachowania, starsi ludzie mają swoje dziwactwa, ale po uj robić jeżdżący model fo gabloty :he fo gabloty wstaw zdjęcie, a model w piach i błoto :ok

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: Arcidiablo »

Nawet Arcidiablo wyciągną holownik z gabloty, w gablocie tylko został Pablowy Königstiger pomimo tego że zdalnie sterowany

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: borek »

No fajny tor aby to poprawić a masz w zestawie przyczepę.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: wajha1983 »

borek pisze:
29 lis 2021, 09:26
No fajny tor aby to poprawić a masz w zestawie przyczepę.
Pisałem w pierwszym poście ze niestety przyczepka gdzies przepadala. Plusem jest to ze to byl zwykly buder przemalowany, a kolor nie musi sie przeciez zgadzac z kolorem kipy w Ifie. Od ich produkcji minelo juz duzo czasu i kolory tez sie zmienily

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: wajha1983 »

Witam
Cos tam sie działo z Ifa.
Wydrukowałem sobie piasty do nowych felg, felgi aluminiowe od Kinga pasują idealnie pod nasz skale, to znaczy taka sama średnica felg co tamiya.
Wiec sa nowe felgi, musze obmyslec jeszcze kapselki na przednia os.
Zapomniałbym, oryginalne felgi są montowane na srubki M2 wiec dziury w felga są spore i nakretki M1.6 nie trzymały felgi, uzylem srubek na imbusa M1.6, i jie wyglada to aż tak zle, narazie zlapane na dwie srubki bo będę wszystko rozbierał do malowania.
Kierunki poprawione i przyłożone do przymiarki, dzięki pawulonowi zronilem sobie tez otwory niby pod srubki jak w orginale.
Jest to kawałek plexi wycięty na kształt kierunkowskazu z dodatkowym materiałem ktory umozliw montaż od wewnątrz kabiny.
Ledy jeszcze nie są osączone i kierunek nie pomalowany, przyjdzie na to czas.
Drukuja sie odblaski do lamp przednich, bedzie troche szpachla i mazak chromowany.
Ramki lap juz są pomalowane chromem, nie są idealne bo model ma reprezentować lata użytku.
No to kilka zdjęć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: borek »

Fajne te fele

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: IFA W50 LA by Pablo

Post autor: Pawloosw »

Że tak powiem - rewelacja. :brawo

Kierunki jak w 1:1 tylko kolor cos nie ucelowałeś. :hehe
Zgaduje, ze bedziesz malować. Polecam takie plexi prety kwadratowe 10x10mm barwione w roznych kolorach, moje akurat Arczi mi ogarnal koedys z ebaya, spisuja sie rewelacyjnie do takich np kieruneczkow jak u Ciebie w ifie.

ODPOWIEDZ