GAZ-67B "Czapajew"

Modele terenówek w skali 1:10
Regulamin forum
Uwaga !
Garaże mogą zakładać tylko posiadacze minimum jednego modelu 1:14 !!!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

GAZ-67B "Czapajew"

Post autor: Sławek »

Dziś trochę żałuję, że sprzedałem Willysa :( jednak poruszając się w kręgu samochodów militarnych, które mnie najbardziej pasjonują, co widać bo Kaiserze, Big Foot, Ford F656 i Willysie właśnie, postanowiłem przez zimę wystrugać tym razem ruską myśl technologiczną ;)

Wygląda to tak

Obrazek

Wymiary typowe dla terenówek wojskowych z tamtego okresu

Obrazek

Trochę historii

Widziałem go na żywo i zrobił na mnie fajne wrażenie ;) a szczególnie przednie zawieszenie :D

Obrazek


Fotorelacja z budowy ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sprzedany ...

Kupiony z powrotem ;)

Obrazek Obrazek

c.d.n

Pozdr

Pawel

Re: GAZ-67B "Czapajew"

Post autor: Pawel »

Tak to zawieszenie z przodu jest "szalenie" nietypowe....
Fajny gazik :frank

Awatar użytkownika
eagle
Kierowca
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lis 2012, 21:03

Re: GAZ-67B "Czapajew"

Post autor: eagle »

Sławku
pytanie czysto teoretyczne ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z derlinem bo miewam z niego rama i resory
jak z jego wytrzymałością czy nie pękną te przednie resorki np.przy jakiejś rolce czy upadku

model :ok czekam na dalsze relacje z budowy

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: GAZ-67B "Czapajew"

Post autor: mauy-miu »

serwo w chłodnicy...mistrzostwo :ok
pięknie się zapowiada :)
pozdro

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: GAZ-67B "Czapajew"

Post autor: Sławek »

eagle pisze:Sławku
pytanie czysto teoretyczne ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z derlinem bo miewam z niego rama i resory
jak z jego wytrzymałością czy nie pękną te przednie resorki np.przy jakiejś rolce czy upadku

model :ok czekam na dalsze relacje z budowy
Normalne pióro można zawinąć w koło i się nie złamie, mało t ego, wróci idealnie do swojego pierwotnego kształtu :) jest zajebiście elastyczne, nie ma obaw o złamanie, dlatego robię z niego resory :)

Pozdr

Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Re: GAZ-67B "Czapajew"

Post autor: czayo »

Sławek pisze:
eagle pisze:Sławku
pytanie czysto teoretyczne ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z derlinem bo miewam z niego rama i resory
jak z jego wytrzymałością czy nie pękną te przednie resorki np.przy jakiejś rolce czy upadku

model :ok czekam na dalsze relacje z budowy
Normalne pióro można zawinąć w koło i się nie złamie, mało t ego, wróci idealnie do swojego pierwotnego kształtu :) jest zajebiście elastyczne, nie ma obaw o złamanie, dlatego robię z niego resory :)

Pozdr
W 99,9% zgodzę się z tym co Sławek napisał. Jednak znam takiego jedego któremu derlinowy resor pękł :D Nie będę palcem pokazywał...;) Moim zdaniem trzeba uważać na mrozy. Jak to "plastik", lubi się robić kruche. Jak zostanie mi kawałek to przetestuję, ale to jest moje podejrzenie dlaczego strzelił.

Awatar użytkownika
Radek
Kierowca
Posty: 1131
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: GAZ-67B "Czapajew"

Post autor: Radek »

czayo pisze:
Sławek pisze:
eagle pisze:Sławku
pytanie czysto teoretyczne ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z derlinem bo miewam z niego rama i resory
jak z jego wytrzymałością czy nie pękną te przednie resorki np.przy jakiejś rolce czy upadku

model :ok czekam na dalsze relacje z budowy
Normalne pióro można zawinąć w koło i się nie złamie, mało t ego, wróci idealnie do swojego pierwotnego kształtu :) jest zajebiście elastyczne, nie ma obaw o złamanie, dlatego robię z niego resory :)

Pozdr
W 99,9% zgodzę się z tym co Sławek napisał. Jednak znam takiego jedego któremu derlinowy resor pękł :D Nie będę palcem pokazywał...;) Moim zdaniem trzeba uważać na mrozy. Jak to "plastik", lubi się robić kruche. Jak zostanie mi kawałek to przetestuję, ale to jest moje podejrzenie dlaczego strzelił.
haha ale k... śmieszne :oops:

Sławku sprzęt jak zwykle pierwszy sort :ok

ODPOWIEDZ