Star 266

Modele ciężarówek truck trial i przeprawowe w skali 1:10
Regulamin forum
Uwaga !
Garaże mogą zakładać tylko posiadacze minimum jednego modelu 1:14 !!!
ODPOWIEDZ
Pawel

Star 266

Post autor: Pawel »

Witam.
Chwila oddechu od maszyn budowlanych. Porywam się na budowę Stara 266 w takiej wersji i skali 1/10

Obrazek

Nie wiem jak to wyjdzie ale się postaram żeby z grubsza przypominało ta maszynę na zdjęciu.

Pierwszy dylemat dotyczył mostów. W moich zbiorach znalazły sie 2 mosty od Tamiya Hilux. Niestety ich szerokość to 180mm

Obrazek

a Star w tej skali wymagałby 196mm w osi opony. Zastanawiałem się czy kupować jakieś nowe czy troszkę pokombinować. Poszedłem w ten drugi wariant (wiadomo kasa) i dorobiłem do mostów Tamiya malutkie adaptery.

Obrazek

Aktualnie szerokość w osiach opony wynosi 205mm

Obrazek

Powinienem je lekko przyciąć ale to zrobię na sam koniec bo nie chce ruszać oryginalnych kielichów Tamiya w trakcie budowy.

Na razie to tyle temat będzie bardzo długodystansowy więc pewnie za jakiś czas mały up się pojawi

:england

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Star 266

Post autor: Drabek »

Buduj w 1:14. Przynajmniej będzie miał kto nas wyciągać z lasu :P

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Star 266

Post autor: mauy-miu »

czy przy takim rozwiązaniu, przedłużaniu jakby hexów, opony nie będą tarły o błotniki?
ciekawi mnie ile to u Ciebie "długodystansowy" :D
powodzenia :)

Pawel

Re: Star 266

Post autor: Pawel »

Mauy teraz są za szerokie o jakieś 5mm na każdą stronę ale jak dojdę do końcowego etapu podwozia (jak mi sie uda tam dojść) to przytnę odpowiednią długość tych adapterów tak żeby było 196mm.

Drabek Sławek, Pablo i reszta mają moc 8-kołowców wiec spokojnie cię wyciągną....

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Star 266

Post autor: mauy-miu »

:) w sensie przy skręcaniu bo tak to raczej normalne, że będą tarły jak wystają poza obrys :)
chodzi o to, że im dłuższe ośki tym większy błotnik będzie potrzebny, żeby pomieścić skręt...ciężko mi to wytłumaczyć :P ale po tylu modelach na pewno będzie pasować :D

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Star 266

Post autor: Drabek »

Będę trzymał kciuki ;) A kabina z HIPSu?

Pawel

Re: Star 266

Post autor: Pawel »

Mauy ja z kolei sie bałem że zwiększając promień koło będzie zataczać większy łuk ale chyba nie ma jakiejś różnicy specjalnej. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Drabek ja nie umiem robić w HIPSIE. Ja wycinam zawsze z PVC. Kciuki jak najbardziej potrzebne bo rożnie może być...

Przemo
Kierowca
Posty: 1924
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: Star 266

Post autor: Przemo »

ja trzymam kciuki za ładne wykończenie modelu ;) dopracowanie, odpicowanie itp. bo na razie jakoś kolega poszedł na ilość chyba a nie na jakość ... z resztą Barman gdzieś już o tym pisał ;)

:figa

Pawel

Re: Star 266

Post autor: Pawel »

Kolego Przemo nie wszyscy lubią tutaj picować......
Nic na to nie poradzę że zdecydowanie bardziej preferuje stworzenie "ogólnego" zarysu modelu niż tygodniowe dłubanie przy jednym lusterku...

Na zawody i wystawy nie jeżdżę, więc "średniej" wam nie będę zaniżał

Pozdrawiam

:england

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Star 266

Post autor: Drabek »

Każdy robi jak mu pasuje ;) I jak wychodzi :)

ODPOWIEDZ